Redaktor: Petr Kubát


Reportáž

Rezerva Jankova si poradila s druhým celkem tabulky z Trhových Svinů "B"


Dle jarní tabulky se utkal pátý tým s druhým, takže se očekával pohledný a možná i ofenzivní fotbal. Na hřišti v Jankově se potkala ve 22. kole rezervní mužstva, když o body přijely bojovat Trhové Sviny. Oba týmy v posledním kole prohrály a podzimní duel mluvil ve prospěch hostů, kterým měli domácí jankovští hráči co vracet po porážce 1:5. 


Rozhovor

ROZHOVOR S HRÁČEM KOLA - 22.kolo Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2018-2019

 Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor
Jihočeský České Budějovice 19.05.2019 21:20 0
Hlasovali jste pro ty nejlepší hráče v 22. kole a z vašeho hlasování vzešel vítěz! Kdo je tím vítězem? Redakce fotbalunas.cz ho vyzpovídala a rozhovor najdete zde.
Rozhovor

Jaroslav MACHOVEC: Jsem rád, že se mi poslední dobou střelecky daří...

 Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor
Jihočeský České Budějovice 18.05.2019 15:26 0

I když jste si v posledním kole hlasování o Hráče kola zvolili svými hlasy nejlepším hráčem Tomáše Trávníčka z týmu SK Zlivi, bohužel se nám přes veškeré úsilí nepodařilo s hráčem zkontaktovat, aby nám poskytl rozhovor, jak to po každém kole bývá. Poprvé v téhle sezóně se tedy stalo, že vítěze pro rozhovor nahradí další hráč v pořadí. Jím se tentokrát stal Jarda Hruška z TJ Sokolu Neplachova, který si ale díky svému vítězství v anketě s námi popovídal o měsíc dříve a tak tedy po domluvě s ním předal sportovně štafetový kolík třetímu hráči na stupni vítězů, jímž se po několika zasloužených nominací stal Jarda MACHOVEC z mužstva SK Rudolfova "B". Vzhledem k tomu, že se v Sestavě kola objevil již několikrát díky svým skvělým výkonům, ale nikdy v téhle sezóně neměl možnost užít si chuť vítěze ankety, je pro něj tohle takové zadostiučinění, protože by si jistě již dříve zasloužil dostat prostor k rozhovoru s Hráčem kola. Byť tentokrát ne jako vítěz, tu možnost nyní dostává a jsme rádi, že nás neodmítl a v téhle prekérní situaci podpořil. Děkujeme Jardovi a Vám čtenářům i fanouškům se omlouváme, že rozhovor se díky již zmíněnům faktům objevuje na webu se zpožděním až dnes oproti čtvrku, jak býváte normálně zvyklí....

EXPERT TIP

EXPERT TIP - 21.kolo Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2018-2019

17.05.2019 17:50 0

Tabulka OP stále nabízí vyrovnaný souboj týmů v horní i ve spodní části tabulky. Následující 21. kolo nám nabídne velmi zajímavé souboje, byť bychom nevybrali žádný zápas kola. Poslední tým z Horní Stropnice na domácím hřišti přivítá zatím na jaře trápící se mužstvo z Hluboké "B". Předposlední Římov poměří zlepšující se formu s týmem rezervy Jankova. Leader tabulky Olešník "B"/Temelín přivítá na hřišti v Temelíně Žabovřesky, které by nejraději zapomněly na poslední jejich výjezd na hřiště soupeře. Aktuálně druhý tým tabulky Trhové Sviny "B" přivítají ve svém svatostánku mužstvo Neplachova. Ve formě hrající Rudolfov "B" zavítá na hřiště do Borovan. Ve zbývajících dvou zápas se potkají mužstva Srubec - Úsilné a Zliv - Lokomotiva ČB "B".

EXPERT TIP

EXPERT TIP - 22.kolo Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2018-2019

17.05.2019 17:42 2

O víkendu nás čeká další zajímavé kolo OP na Českobudějovicku a bude to v pořadí již 22. kolo. Ve dvou zápasech nás čekají souboje rezervních B-mužstev. Na hřiště do Hluboké dorazí první mužstvo tabulky  Olešník "B"/Temelín a Jankov "B" prověří na svém stadionu třetí celek tabulky z Trhových Svinů "B". O důležité záchranářské body se s blížícím se koncem sezóny na hřišti porvou týmy Úsilného s Borovany a Lokomotiva ČB "B" - Římov. Příjemnější starosti budou mít celky z vyšších pater tabulky, které se budou chtít přiblížit více k postupovým postům a to v případě Rudolfova "B", který se bude snažit potvrdit svoji vítěznou formu se soupeřem ze Zlivi. V dalších dvou zápasech přivítají Žabovřesky hráče ze Srubce a jistě budou chtít zapomenout na vysokou porážku z Temelína, naopak srubečtí se pokusí navázat na domácí výhru proti mužstvu z Úsilného. V posledním duelu poměří na hřišti v Dolním Bukovsku své síly domácí Neplachov s aktuálně posledním týmem tabulky z Horní Stropnice.

Reportáž

Neplachov svým výkonem zaskočil Trhové Sviny "B" a zvítězil na jejich hřišti


Rezerva Trhových Svinů je na jaře nejlepším týmem a kromě jediné ztráty - těsné prohře na Lokádě, počítá jen samá vítězství. A právě díky těmto výkonům se domácí dokázali v tabulce OP vytáhnout až na druhou příčku. Hosté z Neplachova se také drží na dostřel špičky OP a stále mohou pomýšlet na umístění mezi třemi nejlepšími týmy OP letošní sezóny. Podzimní vzájemný duel skončil na hřišti v Dolním Bukovsku bezgólovou remízou.


Reportáž

Olešník "B"/Temelín deklasoval Žabovřesky


První tým tabulky rezerva Olešníku "B"/Temelínu čekal na domácím hřišti v Temelíně po poslední vysoké domácí prohře další duel a to tentokrát se soupeřem z nižších pater tabulky, týmem ze Žabovřesk. Domácí měli jistě v paměti poslední vysokou domácí porážku 1:7 od mužstva Rudolfova "B" a měli tedy před vlastními diváky co napravovat. To se jim částečně podařilo již minulý týden, když si dovezli všechny body ze hřiště Úsilného, což byla na jaře již čtvrtá výhra ze 7 zápasů. Ani hosté nevzpomínali v dobrém na poslední svůj výjezd na hřiště soupeře, protože ten poslední skončil debaklem 0:8 v duelu s druhým týmem tabulky Trhovými Sviny "B". Celkově jarní formou Žabovřesky neoplývají, když ze všech zápasů vyhrály pouhé 2 duely a ostatních 5 zápasů vyšly bodově na prázdno. Alespoň trošku pozitivně pro ně mluvil fakt, že podzimní duel těchto dvou mužstev skončil bezbrankovou remízou.


Reportáž

Rudolfov "B" potvrdil formu také na hřišti v Borovanech


K dalšímu zápasu OP zajížděla rezerva SK Rudolfov na půdu TJ Calofrig Borovany. Protože áčko Rudolfova hrálo současně v KP další záchranářský souboj s Čimelicemi a protože záchrana KP je pro klub prioritou, tak A-týmu zůstalo k dispozici 5 hráčů béčka a dále chyběl ze studijních důvodů M. Kocina a M. Foglar z důvodu zranění. Proti podzimnímu utkání, kdy hosté Borovany deklasovali výsledkem 8:1, nastoupili ze základu pouze brankář D. Keřka a dva dorostenci… V tomto duelu hostům vypomohli zkušení hráči F. Pouzar a R. Zachara, kteří nastoupili na jaře poprvé a bez tréninku odehráli celý zápas. Dále vypomohl další dorostenec D. Plojhar, který v dopoledním zápasu KP dorostu v derby proti SKP Č.B. dokonce vstřelil branku, ale odpoledne už nastupoval s celkem bolestivým zraněním. A také nakonec musel nastoupit i 52-letý trenér Josef Dvořák, který vzhledem k okolnostem byl nucen sehrát víc než půl zápasu.


Reportáž

Horní Stropnice remizovala s Hlubokou "B"


Sestupem ohrožená Horní Stropnice přivítala na svém hřišti rezervní tým Hluboké, která se pohybuje v klidných vodách středu tabulky. Domácí mužstvo se potýká na jaře s herní krizí podobně jako na podzim a z doposud odehraných jarních zápasů ještě nezvítězilo, přičemž poslední 3 utkání odcházeli stropničtí ze hřiště jako ti poraženi. Podobně se trápí i hostující tým, který stejně tak poslední své 3 duely prohrál a na jaře ze 7 zápasů získal body jen za 2 vítězství. Rezerva Hluboké v podzimním vzájemném duelu zvítězila na domácím hřišti 3:1.


Reportáž

O gól byli v zápase Zliv - Lokomotiva ČB "B" šťastnější domácí


Rezervní tým Lokomotivy ČB přijel zkusit prolomit čtyřzápasovou šňůru bez vítězství na horkou půdu do Zlivi. Přestože domácí své dva poslední zápasy prohráli, v tomto utkání byli určitě mírným favoritem. Hrálo se o důležité body, které by domácí mohly opět vrátit do postupových bojů či opačně o body, které by hostující Lokomotivu vzdálily zase o kus sestupovým příčkám. Vzájemný podzimní duel skončil dělbou bodů po výsledku 1:1.


Reportáž

Úsilné si body ze Srubce neodvezlo


Domácí mužstvo ze Srubce se poslední zápasy herně trápí a tentokrát na svém hřišti přivítalo soupeře ze spodních pater tabulky tým Úsilného. Domácí z dosavadních 7 jarních utkání zvítězili pouze v jednom jediném a zatím nedokázali navázat na podzimní famózní formu, která jim za odměnu vynesla nejvyšší příčky v tabulce OP. Hosté mají na jaře formu jako na houpačce, z čehož zatím vyplynuly tři vítězné a 4 prohrané zápasy a stále bojují o udržení se v OP. V první polovině soutěže zvítězil tým Srubce na hřišti Úsilného 2:1.


Reportáž

Římov potvrdil zlepšující se formu a porazil rezervu Jankova


Do Římova se přijel poprat o body rezervní tým Jankova. Domácí v posledních zápasech připisují jeden bod ke druhému a zatím jsou na dobré cestě k tomu, aby brzy opustili sestupové vody OP. Jankovští se už dříve díky zlepšeným výkonům a bodovým ziskům vyšplhali do klidného středu tabulky. Oba v posledních zápasech ve formě hrající týmy se střetla i na podzim, kde prim odehrálo mužstvo Jankova "B", když zvítězilo 4:1.


Rozhovor

Jan HONNER: V Jankově je a vždy byla super parta...

 Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor
Jihočeský České Budějovice 09.05.2019 19:00 0

V posledním kole ankety o Hráče kola jste si hlasováním zvolili, že by si ocenění zasloužil po krátké odmlce další zástupce jankovských barev, takže se vítězem stal tentokrát obránce Jan HONNER. O víkendu byl členem obranných řad Jankova "B" při bezbrankové remíze s týmem z Neplachova a na stoperském postu úspěšně odřídil defenzivu týmu.

Reportáž

Borovany si odvezly všechny body z Lokomotivy ČB "B"


O důležité body pro klidné umístění ve středu tabulky se bojovalo na hřišti Lokomotivy ČB "B", kam přijel soupeř z Borovan. Jarní bilanci měli oba týmy takřka stejnou a Lokomotiva ČB "B" získala o pouhé 3 body více. V posledních třech kolech byla forma obou týmu 0-2-1, což není nic moc pozitivního, co se bodového přídělu týká. Podzimní vzájemný duel skončil ve prospěch Borovan v poměru 2:1.


Reportáž

Rezerva Hluboké podlehla na domácím hřišti rezervě Trhových Svinů


V dalším víkendovém klání se střetly dva rezervní celky. Domácí Hluboká nad Vltavou "B" přivítala na svém stadionu Trhové Sviny "B". Domácí se s formou na jaře zatím nepotkali, i když obě domácí jarní utkání Hluboká vyhrála, v těch zbylých na venkovních hřištích bodově neuspěla. Naopak hosté mají zatím formu jako hrom, když z šesti jarních zápasů hned 5 vyhráli a posunuli se tak po odehrané půlce jara na lichotivé 2. místo v tabulce jen se ztrátou 2 bodů na leadera soutěže Olešník "B"/Temelín. V podzimní duelu si Hluboká odvezla po výhře 3:2 ze hřiště Trhových Svinů všechny body. 


Reportáž

Rezerva Olešníku vybojovala všechny body na hřišti v Úsilném


Domácí mužstvo Úsilného pohybující se ve spodní části tabulky přivítalo v tomto kole na domácím hřišti první tým tabulky Olešník "B"/Temelín. Na jedné straně se tedy hrálo o důležité body v boji o záchranu na té druhé o body, které by mohli být důležitými na konci soutěže v boji o první postupové příčky do I.B třídy. Domácí jistě chtěli potvrdit své venkovní vítězství z minulého kola ze hřiště Horní Stropnice a hosté zase chtěli odčinit vysokou porážku, kterou utrpěli na domácím hřišti od mužstva Rudolfova "B". Podzimní duel zvládl lépe favorit utkání Olešník "B"/Temelín a zvítězil v poměru 3:2.


Reportáž

V boji o záchranu vybojovaly Žabovřesky výhru nad Horní Stropnicí


V záchranářském souboji o důležité body do tabulky se střetla mužstva domácích Žabovřesek a hostujícího týmu z Horní Stropnice. V podzimním zápase zvítězily Žabovřesky těsným rozdílem 2:1. V jarní části se ani jeden z týmů nemůže pochlubit nějakou oslnivou formou, když každý získal pouhé 3 body z možných 18 bodů. Domácí jedenkrát zvítězili a hosté ještě chuť výhry v téhle části sezóny nepoznali.


Reportáž

FOTO: Rezerva Rudolfova si tentokrát poradila s týmem Srubce


K dalšímu domácímu utkání nastoupila rezerva SK Rudolfov proti sousedovi v tabulce TJ Slavoj Srubec, dalšímu zkušenému mužstvu, které mělo před tímto zápasem o jeden bod více a bylo v tabulce před svým soupeřem. Po excelentním výkonu a vysokém vítězství v minulém utkání v Temelíně chtěli domácí výkon i výsledek zopakovat, prodloužit domácí vítěznou sérii utkání a oplatit srubeckým porážku z podzimu 2:4. V základu domácích nastoupili 4 hráči, kteří o den dříve odehráli prakticky celé utkání za A-mužstvo v záchranářském souboji KP v Roudném a tři dorostenci, kteří měli v nohou dopolední utkání KP staršího dorostu v derby proti Loko Č.B, a na střídání byl připraven mimo trenéra J. Dvořáka jen jeden zdravý hráč… Bohužel toto je ale všeobecný trend a stav výkonnostního fotbalu v mnoha klubech na téhle úrovni. Do sezóny domácí vstupovali s kádrem 22 hráčů a nyní soutěž budou horko těžko dohrávat v plném počtu… Dodatkem od domácích trenérů: ,, Nejvíc nás hlavně trápí úbytek mladých hráčů, kdy Vám například v zimní přestávce prakticky bez udání důvodu skončí pět hráčů, z toho tři osmnáctiletí dorostenci, které klub koupí za dost velké peníze a on je fotbal údajně přestane v osmnácti letech „uspokojovat a naplňovat“… To naší starší generaci bývalých hráčů fakt hlava nebere ! A nad tímto stavem a podmínkami výkonnostního fotbalu by se měli všichni odpovědní lidé z fotbalového svazu, krajů a ministerstva zamyslet a začít opravdu vážně něco dělat. Fotbal nejsou jen ligová mužstva a vznikající akademie… Za pár let by se totiž mohlo stát, že ty slavné akademie nebude kým naplnit! ´´


Celkový počet článků: 212