Redaktor: Petr Kubát


Rozhovor

ROZHOVOR S HRÁČEM KOLA - Podzimní.kolo Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2018-2019

 Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor
Jihočeský České Budějovice 15.11.2018 22:50 0
Hlasovali jste pro ty nejlepší hráče v Podzimní. kole a z vašeho hlasování vzešel vítěz! Kdo je tím vítězem? Redakce fotbalunas.cz ho vyzpovídala a rozhovor najdete zde.
Rozhovor

Daniel KOČER: Jankov je jedna velká fotbalová rodina. Lepší klub si nelze přát.

 Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor
Jihočeský České Budějovice 15.11.2018 01:09 0

Hlasovali jste pro ty nejlepší hráče v 1. kole a z vašeho hlasování vzešel vítěz, jímž je nadějný mladý fotbalista teprve 19-ti letý Daniel KOČER. Hráč, který pendluje mezi A-týmem Jankova a místní rezervou se v tomto kole trefil do branky Úsilného, když se objevil v základní sestavě právě B-týmu Jankova a jeho trefa i výkon v zápase mu vynesla nejen nominaci do Sestavy kola, ale následně se stal díky vašim hlasům i Hráčem kola. S tímto sympatickým fotbalistou vám přinášíme rozhovor níže...

Reportáž

Úsilné vybojovalo s Jankovem "B" remízový bod


Na hřišti Úsilného se potkala dvě mužstva, která se podzimní částí OP Českobudějovicka víceméně trápila. Domácí hráči doplatili na větší marodku a malou hráčskou základnu a hostující borci se zase potýkali ve spoustě zápasů s neproměňováním jasných gólových šancí, což je několikrát stálo důležité body. Do tohoto duelu vstupovali v lepším rozpoložení domácí hráči, kteří v posledních třech duelech zabrali a získali 7 bodů z možných 9. Hosté naopak z posledních 5 utkání získali pouhé 3 body za vítězný zápas na domácím hřišti proti Rudolfovu "B".


Reportáž

Leader ze Srubce doma podlehl druhému Olešníku "B"/Temelínu


V souboji o možnost přezimovat na 1. místě tabulky OP Českobudějovicka se střetla mužstva domácího celku ze Srubce a hostujícího rezervního týmu Olešník "B"/Temelín. Střelecky nejproduktivnější tým Srubec získal z posledních 3 zápasů plný počet bodů několikátý týden měl možnost se vyhřívat na vedoucí pozici tabulky OP. Za to i hosté měli formu jako hrom, protože v posledních 7 zápasech neprohráli a dokonce v 5 zápasech zvítězili, což je katapultovalo tabulkou na druhé místo a stíhací jízdu mohli hráči rezervy Olešníku dokončit v tomto posledním podzimním zápasu. 


Reportáž

Rezerva Hluboké zvítězila nad rezervou Lokomotivy ČB


Po dvou posledních remízových zápasech se  na domácím hřišti na závěr podzimu představil tým Hluboká "B", která stále atakuje stupně nejvyšší. Soupeřem v tomto kole byli hosté Lokomotivy ČB "B", takže diváky čekal souboj dvou rezervních celků. Hostující tým patří sice do druhé poloviny tabulky, ale přesto disponoval jednou z nejpevnějších obran OP, ale také takřka nejslabším útokem podzimu.


Reportáž

Borovany smolně prohráli v Horní Stropnici


Po dvou vysokých porážkách čekal domácí tým z Horní Stropnice v posledním kole zápas s mužstvem z Borovan. V sestavě domácích chyběly opory týmu J. Holej nebo v brance P. Brousek. Hostující tým, co se formy týče, na tom byl zcela stejně, když poslední dva víkendy nebodoval, jen na skóre vyšel lépe jak domácí mužstvo. Dal se tedy očekávat zajímavý a vyrovnaný zápas, kdy jistě oba soupeři chtěli podzimní část soutěže zakončit třemi body.


Reportáž

Žabovřesky na domácím hřišti podlehly vysoko soupeři z Rudolfova "B"


Na poslední podzimní zápas OP zajíždělo rezervní mužstvo Rudolfova na hřiště do Žabovřesk na utkání s domácím družstvem TJ Sokol Žabovřesky. Oba týmy měly před tímto zápasem 17 bodů. Domácí šli do zápasu s dvěma neprohranými zápasy v zádech, za to rudolfovští hráči poslední 3 zápasy příliš nezvládli a nepodařilo se jim v nich zvítězit. V tomto duelu opět nastoupili v jiném složení, jako prakticky v každém zápase. V utkání dostali v základní sestavě celých 90 minut prostoru hráči, kteří toho na podzim tolik neodehráli. Na postech krajních beků odehráli zápas Petr Irmiš a Marek Valenta. Ve stoperské dvojici nastoupil jediný zkušený hráč, 34-letý František Pouzar se 17-letým dorostencem Filipem Hajným a tato spolupráce „taťky“ se „synem“ fungovala bezvadně. Na hrotu bojoval jako lev další sedmnáctiletý dorostenec David Plojhar, který mohl svůj první zápas v základní sestavě bez střídání v mužské kategorii vyšperkovat i nějakým gólem, ale bohužel žádnou ze svých šancí neproměnil. Pouze na lavičce při těchto změnách zůstali dva nejlepší střelci a stálé články základní sestavy Jaroslav Machovec, Martin Kocina a obránce Jan Tušl. Ti zasáhli do utkání až v průběhu druhé půle, když trenéři nechali odpočívat Michala Žočka, který druhý den nastoupil za áčko proti Třeboni v KP. A dále Filipa Hajného a Filipa Peigera, kteří druhý den hráli utkání KP dorostu proti Milevsku.


Reportáž

Domácí Neplachov rozstřílel soupeře z Římova


V posledním podzimním kole přivítal Neplachov v bukovském azylu hosty z Římova. Oba týmy se jistě chtěly patřičně naladit na pozápasovou „dokopnou“ a o motivaci bylo tedy postaráno. Hosté po sérii nezdarů, dokázali doma vybojovat v předešlém utkání bod za remízu s rezervou Hluboké. Naopak Neplachov smolně prohrál ve Zlivi.


Reportáž

Trhové Sviny "B" - Zliv bez branek


Trhové Sviny "B" přivítaly v posledním podzimním zápase na domácím hřišti tým s nejmenším počtem obdržených branek ze Zlivi. Domácí chtěli v zápase potvrdit poslední vítězný zápas ze hřiště Borovan a Zliv jistě chtěla prodloužit čtyřzápasovou sérii zápasů bez prohry...


Rozhovor

Martin ŠÍMA: Jsem odchovanec Olešníka, kde hraji téměř celý život

 Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor
Jihočeský České Budějovice 09.11.2018 15:51 0

Poprvé v pozimní části OP Českobudějovicka se podařilo anketu o Hráče kola ovládnout hráči z týmu FK Olešník "B"/Temelín, což jistě ovlivnila i vzestupná forma tohoto rezervního týmu, který kosí poslední týdny jednoho soupeře za druhým a před koncem poloviny sezóny se vyhřívá na krásném a hlavně zaslouženém 2. místě v tabulce. Do sestavy patří i Martin ŠÍMA, jenž pendluje mezi A-týmem i B- týmem a vždy je velkým přínosem mužstvu. V tomto kole to předvedl na domácím hřišti, když nastoupil za rezervu Olešníku a gólem + 2 asistencemi přispěl k vysoké výhře nad rezervou Jankova....

EXPERT TIP

EXPERT TIP - 1.kolo Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2018-2019

07.11.2018 17:38 0

Tento víkend nám dohrávaným 1. kolem skončí podzimní část OP Českobudějovicka. Tentokrát se mezi sebou takřka ve všech duelech utkají týmy, které jsou si v tabulce sousedními. Žabovřesky přivítají na svém hřišti mladý tým Rudolfova "B", zlepšující se Úsilné přivíta tým Jankova "B" , Trhové Sviny "B" čeká těžký zápas proti nejlepší obraně soutěže ze Zlivi a nebo se diváci mohou těšit na souboj, kde se bude hrát o to, který z týmů přezimuje na 1. místě tabulky v zápase kola mezi leaderem soutěže s nejproduktivnějším útokem ze Srubce a týmem s aktuálně nejlepší formou Olešník "B"/Temelín. V dalších zápasech poměří síly Neplachov se soupeřem z Římova, aktuálně mužstvo s asi nejhorší formou Horní Stropnice přivítá na svém hřišti Borovany a v posledním zápase 1. kola se střetnou rezervní celky Hluboké a Lokomotivy ČB. Poslední kolo pro naše stránky rozluštil a otipoval pravidelný tipér Petr Vazač.

Reportáž

Borovany na domácím hřišti podlehly Trhovým Svinům "B"


Borovany sice v posledním kole podlehly na hřišti Neplachova, což ale nic nemění na tom, že druhá polovina podzimní části jim vyšla lépe, jak úvod sezóny a poctivými výkony se bodově dotáhly na klidnější střed tabulky. Trhové Sviny "B" do Borovan zase přijely se zajímavou vizitkou mužstva, které z 5 venkovních zápasů na podzim nedokázalo na hřišti soupeře ani jednou zvítězit, na druhou stranu ve 4 případech neprohrálo. 


Reportáž

Derby mezi Rudolfovem "B" a Úsilném skončilo bez vítěze


Po dvou venkovních utkáních bez získaného bodu Rudolfov "B" v domácím utkání přivítal mužstvo SK Úsilné, nedalekého souseda. Jednalo se o pikantní derby utkání po mnoha letech a návrat několika bývalých hráčů, kteří v současné době oblékají dres SK Úsilné. A také několika současných funkcionářů SK Úsilné, kteří v rudolfovském klubu kdysi hráli a také trénovali. Utkání se hrálo před velmi slušnou diváckou návštěvou a kulisou, kdy se na derby přijelo podívat i velké množství fanoušků hostujícího mužstva, kteří zaslouží pochválit za velmi korektní a přátelské chování. Do rámce utkání zapadl i rozhodčí pan Krčín Zdeněk, který utkání odřídil bez jediné vážné chyby a s velkým přehledem. Jedinou kaňkou tohoto derby bylo bohužel velmi podmočené a rozbahněné hřiště, které utrpělo újmu již v sobotu při utkání domácího A-mužstva v KP se Slavojem Č. Krumlov a po tomto derby je takřka v žalostném stavu.


Reportáž

Olešník "B"/Temelín jednoznačně přehrál rezervu Jankova


Olešník "B"/Temelín se s blížícím se koncem první poloviny soutěže potkal s výbornou formou, když v posledních 6 zápasech neprohrál a uhrál 14 z možných 18 bodů, čímž se rázem vyšvihl na průběžné 2. místo v tabulce a v dnešním duelu chtěl přidat určitě další body z domácího hřiště, kde přivítal rezervu Jankova. Ta v minulém kole přetrhla tří zápasovou šňůru bez vítězství, když na domácím hřišti porazila "béčko" Rudolfova. 


Reportáž

Žabovřesky si vezou remízový bod z Lokomotivy ČB "B"


Lokomotiva ČB "B" zatím tápe a u domácích hráčů je to výsledkově jako na houpačcce. Přesto v podzimní části doposud dokázali udržet v 5 domácích zápasech neporazitelnost a v posledním domácím zápase podzimu přivítali na svém hřišti mužstvo ze Žabovřesk. Hosté zatím na venkovních hřištích neodehráli špatná utkání a také si jako nováček v soutěži dokázali na podzim odvézt ze hřišť soupeřů krásných 9 bodů.


Reportáž

Římov remizoval s rezervou Hluboké


Mužstvo posledního Římova, jenž se už několik týdnů výsledkově asi nejvíce trápí ze všech účastníků OP, přivítalo na svém hřišti rezervní tým Hluboké. Ta se naopak pohybuje v nejlepší čtyřce i přesto, že v posledních dvou zápasech body ztrácela a uhrála jen bod za domácí remízu se Zliví.


Reportáž

Zliv rozhodla jedním gólem o výhře nad Neplachovem


Mužstvo ze Zlivi s doposud nejlepší obranou v OP Českobudějovicka získalo v posledních 3 zápasech 7 bodů a nadále se díky skvělé podzimní formě drží mezi nejlepšími týmy. Otestovat formu domácích přijel tým z Neplachova, jenž se také pohybuje v horní části tabulky a minulý týden, po dvou nepovedených zápasech, domácí výhrou nad mužstvem z Borovan potvrdil, že se s ním musí dále počítat jako s jedním z týmů, kterému se herně i bodově víceméně vydařila podzimní část.


Celkový počet článků: 129