Redaktor: Petr Kubát


Rozhovor

Jaroslav HRUŠKA II. část: Nebýt mých spoluhráčů, kteří mě pravidelně zásobovali skvělými přihrávkami, tak bych takovou formu nikdy neměl :-)

 Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor
Jihočeský České Budějovice 23.06.2019 11:25 0

Hráčem kola se v posledním 26. kole OP Českobudějovicka pro letošní ročník stal Jaroslav HRUŠKA, člen týmu TJ Sokol Neplachov, který si vydařenou jarní částí nakonec vykopal postup do I.B třídy. I tento hráč na tom měl obrovskou zásluhu, vždyť proti podzimním 2 gólům jich na jaře přidal hned dalších 14 a kdyby ročník neskončil, kdo vím, na jakém čísle by se zastavil. Ve 13 jarních zápasech se střelecky prosadil v hned v 9 duelech. Zaslouženě se tak stal již potřetí Hráčem kola v jarní části. Naposledy přispěl minulý víkend 1 brankou a 1 asistencí k porážce konkurenčního týmu ze Zlivi v boji o postup.

Reportáž

Rudolfov "B" neuspěl na hřišti Úsilného a zůstává dál účastníkem OP


V posledním kole soutěže OP zajížděla rezerva SK Rudolfov na hřiště blízkého SK Úsilné. Podzimní duel skončil remízou 1:1. Domácí měli již jistotu záchrany v OP a tudíž se za každou cenu nemuseli v utkání nikam hnát. Za to mladá rezerva Rudolfova stále bojovala o co nejlepší umístění v tabulce, které by jí při dobré konstelaci mohlo přinést i radost v podobě postupu do I.B třídy, ale bylo zapotřebí, aby v místním derby odvezla z Úsilného všechny body. Domácí byli připraveni v plné palbě, zatímco hosté skládali sestavu velmi těžce z důvodu záchranářských bojů A-mužstva SK Rudolfov o udržení se v krajském přeboru mužů. Díky těmto okolnostem neměli povolení hrát za rezervu stoper Václav Dvořák a střední záložník Martin Kocina. Na místo těchto dvou hráčů byli A-mužstvem zapůjčeni jiní dva fotbalisté z lavičky alespoň na první půli utkání v Úsilném a to Roman Vo Son a Vojtěch Vejvar.


Reportáž

Ani výhra nad Srubcem nezachránila Horní Stropnici v OP


Horní Stropnici vůbec nevyšla jarní část sezóny a v domácím prostředí nevyhrála ani jeden z domácích zápasů, což měla možnost zlomit v posledním duelu sezóny proti soupeři ze Srubce. Jeho fotbalisté naopak přijeli bojovat a udržení 2. místa v tabulce, což měli jen ve svých rukách díky jednobodovému náskoku nad soupeři v jeho zádech. Ze statistického pohledu to neměl být teoreticky až takový problém i vzhledem k podzimnímu vzájemnému zápasu, který Srubec vyhrál s přehledem 8:2.


Reportáž

Borovany prohrály na hřišti Trhových Svinů "B" gólem v závěru zápasu


Před posledním zápasem sezóny měly Borovany jistotu záchrany OP i pro příští sezónu a zajížděly k duelu do Slavče se záměrem potrápit domácí rezervu Trhových Svinů. Ta věděla, že se umístí v horních patrech konečné tabulky, ale měla ještě možnost při zisku plného počtu bodů v zápase své průběžné 6. místo při zaváhání soupeřů o nějaký ten stupýnek vylepšit. V podzimním domácím prostředí podlehly Borovany Trhovým Svinům 1:3.


Reportáž

Žabovřesky si vysokou výhrou nad Lokomotivou ČB "B" pojistily záchranu v OP


V posledním kole potřebovaly domácí Žabovřesky nutně získat 3 body, aby měly jistotu záchrany. Béčko budějovické Lokotky přijelo pouze v 11 lidech a bez gólmana. Nejkratší sirku si v hostujícím týmu vytáhl Tomáš Kvěch a tak musel předvést, že mu to půjde rukama stejně dobře jako v házené, kterou dříve úspěšně hrával. Na podzim se body dělily po remíze 1:1.


Reportáž

Neplachov si výhrou nad Zliví pravděpodobně vyhrál postup do I.B třídy


Jedno z nejzajímavějších utkání závěrečného kola OP bylo na programu v Dolním Bukovsku, kde ve svém posledním představení hostil TJ Sokol Neplachov bodově vyrovnaného soupeře - ambiciózní SK Zliv. A hrálo se o hodně, vítězství mohlo zajistit druhou příčku, i když pomyslné trumfy v rukou držel Srubec, který měl o bod více než Neplachov a Zliv. Ti měli shodně 44 bodů. Připomeňme, že v podzimní utkání ve Zlivi vyhráli domácí nejtěsnějším rozdílem 1:0. Všechny zainteresované jistě potěšil příjezd všech třech delegovaných rozhodčích a mohlo se začít.


Rozhovor

ROZHOVOR S HRÁČEM KOLA - Roční.kolo Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2018-2019

 Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor
Jihočeský České Budějovice 19.06.2019 20:02 0
Hlasovali jste pro ty nejlepší hráče v Roční. kole a z vašeho hlasování vzešel vítěz! Kdo je tím vítězem? Redakce fotbalunas.cz ho vyzpovídala a rozhovor najdete zde.
Reportáž

Duel rezerv mezi Jankovem a Olešníkem se neodehrál a domácí zvítězili kontumačně


Termín víkendového zápasu se hostujícímu týmu nehodil a protože s domácím mužstvem nenašli na poslední chvíli jiný možný termín, kdy sehrát utkání, zápas se neuskutečnil a domácí rezerva Jankova si tak připsala 3 body do tabulky po kontumačním výsledku 3:0...


Reportáž

Hluboká "B" doma teprve podruhé v sezóně padla, tentokrát s Římovem


Domácí rezerva Hluboké se můžu v letošní sezóně pochlubit exkluzivní domácí bilancí 10 výher, 1 remíza a 1 porážka od rezervy Trhových Svinů. V posledním 26. kole přivítala na svém hřišti hostující mužstvo z Římova, které ještě stále nemá jistotu záchrany v OP pro příští ročník. Podzimní duel skončil dělbou bodů po výsledku 2:2.


Rozhovor

Martin DUŠÁK: Láká mě zkusit I.B třídu. Tým na to určitě máme ....

 Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor
Jihočeský České Budějovice 13.06.2019 20:43 0

Hráčem 25. kola OP Českobudějovicka se zcela zaslouženě stal již podruhé v sezóně ofenzivně laděný fotbalista TJ Sokolu Neplachov Jaroslav HRUŠKA. Víkendový zápas na hřišti v Borovanech se mu opravdu vydařil a při vysoké výhře svého týmu 6:1 zatížil konto soupeře 4 brankami. Na další rozhovor s tímto sympatickým borcem se ale můžete těšit zase až někdy do budoucna, protože se tentokrát svého práva k debatování dobrovolně vzdal na úkor jiného svého spoluhráče, kterým v tomto případě za svého zástupce zvolil Martina DUŠÁKA. To je další z ofenzivních akvizic týmu, který momentálně vévodí týmové tabulce střelců s 16 brankami a má tedy ještě o jeden gól více než jeho týmový spoluhráč a střelce posledního kola. I on se v Borovanech 1 gólem prosadil do soupeřovi sítě a v celkové tabulce střelců OP se possunul na dělené 4. místo.

EXPERT TIP

EXPERT TIP - 26.kolo Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2018-2019

13.06.2019 17:46 0

Vítěze OP Českobudějovicka pro ročník 2018 / 2019 již známe a kolo před koncem soutěže se jím stal FK Olešník "B"/Temelín. Ještě není ale známo, jak bude vypadat pořadí od 2. místa níže. V posledním 26. kole o tom rozhodnou výsledky na třech hřištích. Nejblíže ke druhé pozici má aktuálně mužstvo ze Srubce, které bude zajíždět na hřiště zatím posledního týmu tabulky do Horní Stropnice. Při bodové rovnosti se v přímém souboji střetnou v azylu Dolního Bukovska týmy Neplachova a Zlivi. No a do třetice se v místním derby vydají mladící rezervy z Rudolfova do Úsilného. O stále ještě teoretickou naději k udržení se v OP budou bojovat dva týmy. Žabovřesky přivítají již s jistotou zachráněné 8. mužstvo tabulky z Lokomotivy ČB "B". Římov zkusí získat všechny body na hřišti Hluboké "B". V dalších zápasech ještě změří síly na hřišti ve Slavče Trhové Sviny "B" s Borovany a jistý vítěz letošního ročníku OP Olešník "B"/Temelín odehraje poslední zápas sezóny v areálu Jankova "B".

Reportáž

Zápas rezervních celků Rudolfov otočil proti Jankovu v závěrečných minutách


V předposledním kole soutěže OP rezerva SK Rudolfov hostila rezervu SK Jankov. V podzimním utkání se těšili z výhry jankovští a tak jim domácí hráči chtěli porážku oplatit. Chtěli zvítězit za tři body a posunout se v tabulce vzhůru na medailové pozice, což se jim i podařilo. Rezerva SK Jankov dorazila v početném složení s několika velmi zkušenými hráči, doplněnými nadějnými mladíky včetně 4 dorostenců. Za to rudolfovští opět skládali sestavu velmi těžce. Několik hráčů je zraněných a další se omluvili z různých jiných důvodů. A tak museli využít a do základu postavit Milana Pexu, Martina Kocinu, Václava Dvořáka a Zdeňka Kunu, kteří měli v nohách celý dopolední velmi náročný zápas A-mužstva v KP v Třeboni a museli i zápas rezervního celku odehrát prakticky také celý… Dále domácí využili služeb širší lavičky A-mužstva a nastoupili Vojtěch Vejvar a Roman Vo Son. Takže vcelku silné složení, ale docela unavené a to zejména i po sobotních Hornických slavnostech města Rudolfova, kde domácí někteří hráči podali také velmi dobré výkony. Ale i to k fotbalu na okresní úrovni patří.

DOPORUČUJI PŘEČÍST DO KONCE I S CELÝM OHLASEM DOMÁCÍHO FUNKCIONÁŘE PANA PETRA HLUBOCKÉHO!!


Článek

EXHIBICE 2019: PŘIJEDE SK SLAVIA PRAHA!

12.06.2019 16:37 0

SK SLAVIA PRAHA stará garda. Největší tahák letní pouťové exhibice 2019 (16.6.), která bude spojena s oslavami šedesátiletého výročí klubu SK Jankov. V rámci těchto oslav budou oceněni vybraní dlouholetí činovníci, kteří se na chodu klubu jakoukoliv formou podílejí. Hlavním hřebem slavnostního odpoledne však bude fotbalové exhibiční utkání mezi výběrem SK Jankov a starou gardou SK Slavia Praha. Fanoušci tak po roce na vlastní oči uvidí také legendy druhého nejslavnějšího klubu v Česku. V minulém roce se v Precis aréně představila stará garda Sparty.

Reportáž

Lokomotiva ČB "B" si lehko poradila se soupeřem z Úsilného


S absencemi na obou stranách nastoupily týmy Lokomotivy ČB "B" a Úsilného v dusném sobotním odpoledni k zápasu 25. kola OP. Domácí s jistotou záchrany mohli být přece jenom klidnější než hostující Voselno, které bude bojovat o záchranu až do posledního kola. Ze statistik si připomeňme, že podzimní zápas vyhrálo Úsilné 3:1.


Reportáž

Snadné a jasné vítězství si odvezl Neplachov ze hřiště v Borovanech


Do krásného areálu v Borovanech zavítal v předposledním kole OP Neplachov. Utkání slibovalo otevřený fotbal, neboť domácí jsou již zachráněni a hosté by se mohli v nabité špičce tabulky ještě posunout. V minulé sezóně se neplachovským v utkáních proti Borovanům nedařilo, ale letos je to jiná písnička a podzimní zápas zvládli také lépe hráči z Neplachova, když zvítězili v domácím prostředí 4:1.


Reportáž

Srubec zvítězil v posledním domácím duelu nad Trhovými Sviny "B"


Na stejné bodové hranici ( 42 bodů ) se v tabulce dvě kola před koncem potkala mužstva Srubce a Trhových Svinů "B". Domácímu Srubci se jarní utkání na vlastním hřišti vcelku vydařila, když z 6 zápasů prohráli pouhý 1. Hostům se jaro celkově vydařilo a ani výsledky ze hřišť soupeřů nebyly špatné, protože hned 3x hráči Trhových Svinů "B" zvítězili. Na podzim si ze Slavče odvezlo všechny body mužstvo Srubce po výhře 3:2.


Reportáž

Zliv podlehla rezervě Hluboké a ztratila 2. místo v tabulce


Ve Zlivi se stále ještě bojuje o celkové prvenství v letošním ročníku OP, protože v posledním kole leader soutěže Olešník "B"/Temelín zaváhal a ztráta na 1. místo se ztenčila před posledními dvěma koly na 2 body. Do cesty při honbě za první příčkou se v tomto utkání domácím postavila rezerva Hluboké, která se pohybuje v klidném středu tabulky a body získává především v domácích zápasech, kde je v letošní sezóně takřka neporazitelná. Něco málo o tom vypovídá i vzájemný podzimní duel na hřišti Hluboké, který skončil nerozhodným výsledkem 1:1.


Reportáž

Temelín/Olešník "B" rozstřílel nejspíš už sestupující mužstvo Horní Stropnice


Na výborně připravený trávník v Temelíně k prvnímu mužstvu tabulky dorazil tým, který má plné ruce a nohy práce se záchranou v Okresním přeboru. Zápas se hrál za pěkných letních podmínek, kdy ještě před začátkem utkání pustil domácí trenér a zároveň správce hřiště Zdeněk Hrdina zavlažování trávníku. V tomto duelu každý tým potřeboval vyhrát za plný počet 3 bodů. Domácí hráči, aby udrželi před posledním kolem náskok minimálně 2 bodů na čele tabulky a hosté, aby stále živili naději pro udržení se v OP. V podzimním duelu si ze hřiště Hraničářů odvezl vysokou výhru 6:0 Olešník "B".


Celkový počet článků: 263