6.kolo, Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2020-2021

--

--

Po přestřelce v Borovanech odjížděli s výhrou hosté ze Srubce

12

Borovany ve svém druhém domácím utkání za sebou po remíze z minulého kola s rezervou Hluboké tentokrát přivítaly fotbalisty ze Srubce. Těm se v minulém kole vůbec nedařilo a na domácím hřišti jim vysokou porážku ustědřil soupeř z Dobré Vody.

Domácí brzy vedli, ale po dvou chybách přenechali vedení hostům

Začátek utkání vyšel náramně domácím fotbalistům, kteří se dostali do vedení. V 5. minutě, kdy se do akce zapojili B. Němec, M. Blažek, M. Tomášek a Mir. Račák, se míč dostal ke kopačkám Davida Babky a ten rychlý protiútok zakončil prvním gólem v zápase - 1:0. V 10. minutě další tutovku domácích po akci F. Faktora a Mat. Račáka nevyužil ke zvýšení náskoku M. Tomášek. Chvilku poté už mohli domácí promarněné šance litovat, když ve 12. minutě udělali domácí hráči chybu na polovině Srubce a rychlý protiútok hostů zakončil pěkným gólem Jiří Hanousek - 1:1. Ve 24. minutě potrestal hrubou chybu domácího brankáře opět všudybyl Jiří Hanousek, který sebral špatný výkop J. Svobody, obešel jej a hosté se díky němu poprvé dostali v zápase do vedení - 1:2. Asi ve 30. minutě se domácím vydařil pěkný útok po ose M. Blažek a F. Faktor, kdy se do zakončení dostal M. Tomášek, ale trefil pouze hostujícího brankáře P. Smejkala. Před blížícím se koncem poločasu ve 40. minutě zakončoval po akci P. Langer a M. Blažka mladý Matěj Račák pouze do boční sítě, což bylo do poločasu vše.

Ve druhé půli pokračovala gólová přestřelka a diváci viděli ještě 4 branky

Nástup do druhého poločasu vyšel opět o něco lépe domácím fotbalistům. V 54. minutě zahrával zprava asi 30 metrů od soupeřovi brány trestný kop P. Langer a krásným stříleným míčem našel hlavu Martina Tomáška, který srovnal stav zápasu - 2:2. Radost domácích z vyrovnání trvala jen pár minut. V 57. minutě po nedůsledném odkopu domácích hráčů dostal pěknou přihrávku na penaltu Jiří Hanousek a potřetí rozjásal hostující fanoušky a své spoluhráče - 2:3. Borovanští se nadále nechtěli vzdát a v 60. minutě po akci Mir. Račák a Mat. Račák našel druhý jmenovaný zpětnou přihrávkou na velkém vápně Davida Babku a ten pěknou střelou do šibenice opět srovnal skóre - 3:3. Poté se hra trošku uklidnila a až v 80. minutě dostali domácí fotbalisté možnost zahrávat asi z 18 metrů trestný kop, z něhož P. Langer orazítkoval pouze tyč srubecké brány. Přímému kopu předcházela i červená karta, kterou po druhém faulu ohodnoceným žlutou kartou obdržel hostující hráč Tomáš Zimmel. Rozhodnutí o výsledku utkání tedy přišlo v 85. minutě z kopačky koho jiného než hostujícího hrdiny J. Hanouska. Hosté zahrávali rohový kop a po nešťastném zákroku domácího brankáře se míč dostal k Jiřímu Hanouskovi, který byl opět na správném místě a do prázdné brány vstřelil svůj čtvrtý gól v zápase a zároveň i vítězný - 3:4

FK Calofrig Borovany
Jan Vodhánil a Miloslav Langer ( trenéři ): Na těžkém terénu se hrál poměrně pěkný fotbal nahoru dolu. Jedním ze zlomových okamžiků utkání byla asi situace z úvodu zápasu, kdy jsme se brzy mohli dostat do dvougólového vedení, ale místo toho záhy přišla vyrovnávací branka. No a svůj den také neměl ani náš brankář, který soupeři daroval dvě branky. Není každý den posvícení a soupeř ze Srubce nám dal tentokrát lekci v zakončování. Jinak kluky musíme určitě pochválit, protože zápas neodevzdali a snažili se jej odmakat. Každopádně si neodpustíme připomínku k hostujícímu postrannímu panu Tůmovi, který by snad odmával a zastavil i rychlík z Plzně, kdyby přijížděl...

J. Svoboda [-] - P. Tůma [-] , B. Němec [-] , M. Račák [-] , S. Brůha [-] - P. Langer [-] , M. Blažek [-] , M. Račák [-] , A. Fencl [-] , F. Faktor [-] - M. Tomášek [-] -

TJ Slavoj Srubec
P. Smejkal [-] - J. Jindra [-] , R. Hálek [-] , M. Hurný [-] , D. Budějcký [-] , R. Candra [-] , T. Zimmel [-] , T. Kroupa [-] , P. Kalina [-] , J. Hekrdla [-] , J. Hanousek [-]

ŽK: 7. B. Němec - 17. R. Hálek , 27. T. Zimmel . ČK: 80. T. Zimmel .
Hráči zápasu: D. Babka - J. Hanousek .
Místo: Borovany. Počet diváků: 50. Rozhodčí: ŠPELINA Miloslav - VELICKÝ Lukáš (N), TŮMA Jiří (N).