7.kolo, Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2020-2021

--

--

Jiří Hanousek ze Srubce po Borovanech "sťal" i Hlubokou "B"

14

V sobotním odpoledni přivítal domácí Slavoj Srubec Hlubockou rezervu. Oba týmy měly před tímto zápasem v tabulce shodný počet jedenácti bodů a diváci mohli očekávat vyrovnaný souboj.

Jiří Hanousek navázal na utkání v Borovanech dalšími 3 góly

Do utkání vstoupili lépe domácí hráči a po nedorozumění hostujícího obránce s brankářem byl ve vápně sražen srubecký kapitán J. Hekrdla. Za tento zákrok byl nařízen pokutový kop. Penalty se v 8. minutě chopil domácí útočník Jiří Hanousek a proměnil ji - 1:0. Chvíli po rozehrání vybojoval znovu domácí záložník J. Hehrdla míč u postranní čáry, nahrávkou vybídl Jiřího Hanouska, který přehodil vybíhajícího brankáře hostí a zvýšil tak na 2:0. Poté měli více ze hry hlubočtí fotbalisté, kteří hrozili hlavně z rohových kopů. Ve 26. minutě vystřelil z dálky hostující J. Suchan, jeho střelu domácí brankář P. Smejkal pouze vyrazil před sebe a dobíhající Pavel Matásek už neměl problém dorazit míč do odkryté branky - 2:1. Ve 43. minutě se podařilo atakující trojici domácích vybojovat míč nad hlubockým stoperem a nestárnoucí P. Kalina nahrál ve vápně nabíhajícímu Jiřímu Hanouskovi, kterému se podařilo přes obránce přesně vystřelit a rozvlnil tak síť za hostujícím brankářem potřetí - 3:1. Domácímu útočníkovi se tak povedl poločasový hattrick. Po minulém čtyřgólovém představení v Borovanech tak má na svém kontě sedm gólů ze dvou zápasů. V průběhu prvního poločasu ještě hosté nastřelili břevno a sudí neodpískal pokutový kop za sražení domácího J. Hanouska brankářem hostí. To však samozřejmě nic neměnilo na tom, že do kabin se šlo po první polovině za stavu 3:1 pro domácí.

Hlubocký B-tým už pouze snížil, což k bodům nepomohlo

Druhý poločas byl spíše v režii hostujícího béčka Hluboké, které dokázalo snížit v 64. minutě Filipem Petrouškem na 3:2. Domácí hrozili spíše z brejků. Jeden z nich zakončoval po nahrávce J. Hekrdly jen těsně vedle branky útočník J. Hanousek. Po závaru před hostujícím brankářem se nedokázal prosadit srubecký M. Hurný a tak těsný výsledek museli domácí bránit před dobře hrajícími hosty až do samého závěru pohledného utkání. Srubečtí už tedy poté neinkasovali a připsali si důležité tři body po výhře 3:2.

TJ Slavoj Srubec
Jiří Hanousek ( hráč ): Čekali jsme těžkého soupeře, což se také potvrdilo. Hluboká byla zatím nejfotbalovějším týmem, proti kterému jsme hráli. Nám se podařilo poměrně rychle dostat do vedení o dvě branky, ale soupeř nás poté zatlačil a snížil. Do poločasu se nám ještě podařilo vstřelit třetí gól. Ve druhém poločase měli více ze hry hosté, ale naštěstí pro nás vstřelili hlubočtí už jen jednu branku a tak jsme zvítězili 3:2. Proti kvalitní Hluboké jsou to pro nás krásné tři body. Bylo by hezké takto dál pokračovat na vítězné vlně a doufejme, že se nám to podaří. Hlavně ať nám fotbal zase nezakážou...

P. Smejkal [-] - K. Kubíček [-] , J. Leština [-] , J. Jindra [-] , R. Hálek [-] , M. Hurný [-] , T. Zimmel [-] , T. Kroupa [-] , P. Kalina [-] , J. Hekrdla [-] , J. Hanousek [-]

TJ Hluboká nad Vltavou B
D. Frcal [-] - J. Rubick [-] , J. Suchan [-] , T. Křiváček [-] , M. Vochozka [-] , P. Stejskal [-] , M. Kudrle [-] , F. Brom [-] , J. Hrouz [-] , T. Kučera [-] , J. Procházka [-]

ŽK: 34. T. Kroupa , 85. J. Švec , 90. P. Smejkal .
Hráči zápasu: J. Hekrdla , J. Hanousek .
Místo: Srubec. Počet diváků: 35. Rozhodčí: FEITL Jaroslav - TŮMA Jiří (N), POVIŠER Jiří (N).