4.kolo, Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2020-2021

--

Úsilné opět nezvítězilo a všechny body se stěhují na Lokomotivu ČB "B"

82. V. Drmota - 37. J. Weinreb , 53. J. Petrou , 66. S. Smrž
17

Do Úsilného přijeli o další body do tabulky bojovat hráči Lokomotivy ČB "B". Domácí ještě letos nezvítězili a čekalo je další těžké utkání. Ve vzájemných zápasech rozhodně nebývá nouze o branky, protože kupříkladu v loňské sezóně domácí na svém hřišti vedli po půli 3:1 a nakonec prohráli vysoko 3:6.

Hosté se postupně propracovali k vedoucí brance

Zápas na hřišti Úsilného začali oba soupeři vcelku poklidně, kdy ani jeden z nich se bezhlavě nehnal do útoku. Oba týmy si vypracovaly několik náznaků šancí, ale žádná z nich neměla gólové parametry. Postupem času více iniciativy na hřišti přebírali hosté z Lokomotivy ČB, kteří se tak i po zásluze dostali do vedení chvilku před koncem prvního poločasu, když se do černého trefil v 37. minutě záložník Jiří Weinreb - 0:1

Dalšími 2 brankami si hosté pojistili snadnější cestu k další výhře

Do druhého poločasu už tentokrát mnohem aktivněji vstoupili hostující hráči, kteří byli povzbuzeni vedoucím gólem z konce první půle. Uběhlo jen pár minut hry a v 53. minutě se skóre opět hýbalo na straně hostů, když na dvoubrankové vedení zvyšoval Jan Petrou - 0:2. Ani za tohoto stavu nechtěli hosté výsledek pouze bránit, což se jim vyplatilo v 66. minutě, kdy už víceméně pojistku na vítězství v zápase vsítil do branky za záda domácího brankáře M. Pomijeho defenzivní hostující hráč Stanislav Smrž - 0:3. Byť by se mohlo zdát, že je o výsledku rozhodnuto, domácí hráči ještě sebrali zbytky sil a svého soupeře poté začali mírně přehrávat. Na zvrat ve výsledku už to ale nestačilo a v 82. minutě se jim pouze podařilo stav zkorigovat po trefě Víta Drmoty - 1:3.

TJ Lokomotiva ČB B
Zdeněk Gregor ( hráč ): Pro nás jsou to velmi důležité body. Zápas moc fotbalové krásy nepobral a z obou stran jsme viděli spousty nepřesností. I když nás Voselno ke konci zápasu docela zatlačilo, troufnu si tvrdit, že jsme vyhráli zaslouženě. Moc mě mrzí zranění Romana Kollera, pro kterého nejspíš podzimní sezóna skončila. Snad se dá co nejdříve dohromady a opět bude bušit na vrata áčku.

Úsilné
M. Pomije [-] - P. Vazač [-] , M. Salibašić [-] , J. Jeřábek [-] , J. Čada [-] , R. Tábora [-] , P. Viktora [-] , M. Stanislav [-] , J. Jírovec [-] , V. Polan [-] , Z. Německý [-]

R. Štěpánek [-] - S. Smrž [-] , J. Bobek [-] , J. Zýka [-] , P. Fantyš [-] - J. Kuchař [-] , M. Volák [-] , J. Weinreb [-] , S. Hlavinka [-] - R. Koller [-] , T. Kadlec [-]

ŽK: 16. V. Polan - 83. S. Hlavinka .
Hráči zápasu: S. Smrž , J. Weinreb .
Místo: Úsilné. Počet diváků: 70. Rozhodčí: SKVAŠÍK Pavel - FÜRST Luděk (N), KURUC Ladislav (N).