O projektu

Česká republika registruje tisíce klubů a statisíce aktivních fotbalistů. Ale jen hrstce z nich je věnován mediální zájem. My jsme se rozhodli to na jaře roku 2015 změnit. Fotbalunas.cz nepíše o profesionálních soutěžích, ale přináší zpravodajství od třetí ligy (ČFL a MSFL) až po tu nejnižší okresní soutěž, a to celorepublikově. Celkem to dělá přes čtyři a půl tisíce týmů, o kterých se snažíme nabízet podrobné informace, které potěší nejenom samotné fotbalisty, ale i jejich fanoušky.

Co tedy na našem webu naleznete? Vedle výsledkového servisu naleznete u soutěží, které se nám již povedlo redaktorsky obsadit a kde se nám podařilo navázat s kluby spolupráci, v každém hracím kole reporty z odehraných utkání. Samozřejmostí jsou fotografie a videa, podrobné statistiky a ohlasy zástupců jednotlivých mužstev. Přečíst si o daném utkání můžete zpravidla už den po jeho odehraní, nebo ještě dříve! Jednotliví hráči navíc mohou na webu sledovat své osobní statistiky – počet vstřelených branek či inkasovaných karet.

Ale ani v týdnu nezahálíme – v pondělí nabízíme ideální sestavu kola jednotlivých soutěží a až do středečního poledne je spuštěno hlasování o nejlepšího hráče kola. Ve středu vyhlašujeme tři hráče s nejvíce hlasy a s vítězem v pátek uveřejňujeme rozhovor. Ve čtvrtek si pak můžete přečíst tipy experta na výsledky dalšího kola soutěže!

To samozřejmě není vše, na všechny zápasy můžete například v rámci rubriky Expert tip, jak už název odpovídá, tipovat. Vaše přesné trefy shrnuje interaktivní TIP liga, ve které jsou podrobné žebříčky a ti nejlepší tipéři si každý víkend vystřílejí zajímavé ceny. Postupně doplňujeme nové a užitečné funkce, jako jsou online přenosy z utkání, burza přátelských utkání, nebo praktický pomocník fanouška „Kam za fotbalem“.

Z uvedeného je zřejmé, že klíčovou pro to správné fungování našeho webu je především spolupráce s kluby či s jednotlivými fotbalisty, kteří nám věnují chvíli svého času. My na oplátku obstaráme celorepublikovému „amatérskému“ fotbalu servis, který mu do této doby chyběl. Věříme, že postupem času se nám podaří obsáhnout všechny soutěže a navázat spolupráci s každým klubem české fotbalové mapy. Chtěli bychom tak nyní poděkovat klubům, se kterými již úspěšně spolupracujeme a s radostí vyhlížíme spolupráci s dalšími!

Fotbalunas.cz – měníme tvář českého výkonnostního fotbalu!