3.kolo, Jihočeský | Krajský přebor , 2024-2025

--

Spartak sahal po bodech, Olešník vysvobodil Řepa

9. L. Vojta , 75. J. Řepa - 36. J. Macák
32

Dvě porážky, skóre 1:10 a jednoznačně poslední místo. Spartak z Trhových Svinů rozhodně neprožívá dobrý vstup do soutěže a další těžký souboj čekal na Spartakovce v rámci třetího kola na půdě Olešníku již v pátek.

Úvodní minuty však žádné zlepšení z hostující strany nepřinesly a Olešník rychle trestal. Již po devíti minutách hry si totiž míč našel Lukáš Vojta, na jehož pokus neměl brankář Brůha žádný nárok. Kdo však čekal gólovou smršť, byl rychle přesvědčen o opaku. Kralovali totiž brankáři, a tak si na další branku museli přítomní diváci počkat až do konce prvního poločasu. Ve 36. minutě Spartak vyrovnal a gólovou radost nezařídil nikdo jiný než zkušený ostrostřelec Jiří Macák.

Rozhodnout tak musel druhý poločas a oba týmy se tak snažily přidat důležitý druhý gól. Nakonec se dočkal domácí Olešník, kterému vrátil v 75. minutě vedení dvaadvacetiletý Jan Řepa. Spartak se ještě pokusil o malý zázrak a vrhnul své síly dopoředu. Výsledkem však bylo už pouze vyloučení Ondřeje Hrušky, který v 90. minutě viděl druhou žlutou kartu. Hektický závěr, který přinesl také hned tři žluté karty na střídačku Olešníku, tak už nic na výsledku utkání nezměnil.

Olešník navázal na své venkovní vítězství ze Semic a po výsledku 2:1 si připsal první domácí vítězství. Naopak Spartak z Trhových Svinů je nadále bez jediného bodového příspěvku.