17.kolo, Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2021-2022

--

--

Dobrá Voda přehrála Borovany

10

V sobotu 16.4. proti sobě nastoupily celky, jenž se oba ucházejí o bronzové místo v tabulce budějovického okresního přeboru. Borovany v tomto zápase nesly výhodu domácí půdy a do zápasu tak vstupovaly jako favori

Dobrá Voda dvakrát udeřila

Ovšem v prvním poločase se dostávali do šancí především hosté. První branka padla ve 37. minutě, kdy dobrovodský Jakub Šteyer natáhl své srnčí nohy a svou rychlostí na levém křídle překvapil jak obránce, tak gólmana domácího týmu. Pohotově zakončil slabší levačkou a skóre se tak měnilo na 0:1. Všichni už odcházeli před poločasovou pauzou do bufetu a v tu chvíli se k úprku na bránu dostal dobrovodký Chalupa, který vylákal z brány golmama Svobodu. Dále si odtáhl balon k lajně a krásným centrem pobídl Serbina, který už to měl jednoduché. Do kabin se tak šlo za stavu 0:2.

Borovany zdramatizovaly závěr

Druhý poločas začal v podobném světle jako ten první skončil, a to gólově. Po chybě hostujícího stopera se před gólmanem objevil úplně sám borovanský Miroslav Račák, který lišácky dloubnul balon do sítě a vykřesal tak ještě domácímu týmu naději na kořist v podobě bodů. 1:2 Zápas se dále odehrával spíše v bojovné atmosféře především na středu hřiště. Není tedy divu, že ani jeden z celků již branku nepřidal a až na dvě tyčky hostů se v utkání nic zásadního nestalo. Body si tedy odvezli hosté a domácí vyrazili zapíjet prohru.

FK Calofrig Borovany
Jan Vodhánil (trenér): Nastoupili jsme ve výrazně kombinované sestavě a na hřišti se to projevilo. Dobrá Voda byla lepší a my jsme se bránili tlaku. Ten jsme na konci poločasu nevydrželi a dostali jsme dvě branky. Po poločase se nám sice podařilo vyrovnat, ale navíc jsme se nezmohli. Odehráli jsme solidní poločas a i přes porážku je pro nás výsledné skóre 1:2 dobré, mohli jsme prohrát výraznějším rozdílem

SK Dobrá Voda
Filip Novák (hráč): Jako tým jsme nastupovali k zápasu v trochu poslepované sestavě, a to kvůli rozsáhlejší marodce. Ovšem všichni naši hráči nechali na hřišti maximum a celkově jsme byli lepším týmem. Myslím si, že jsme si zaslouženě odvezli 3 body.

J. Svoboda [-] - J. Struska [-] , A. Adamec [-] , V. Fiala [-] , R. Pletka [-] - P. Dubec [-] , N. Bujnovský [-] , M. Urban [-] - O. Zavřel [-] , J. Vodhánil [-] , M. Račák [-] -

J. Pauer [-] - A. Arnold [-] , C. Novotný [-] , D. Serbin [-] , J. Marek [-] , M. Chalupa [-] , D. Hostek [-] , P. Hoffmann [-] , P. Pajerský [-] , J. Štorek [-] , J. Šteyer [-]

ŽK: 60. V. Fiala - 88. A. Arnold .
Počet diváků: 40. Rozhodčí: OVČÁČEK Josef - TOMÁŠEK Martin (N), BAŠTÁŘ Jan (N).