12.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. B, 2021-2022

--

--

Fotbalisté Chlumčan porazili Blovice až na penalty

12

Souboj dvou elitních kanonýrů, čtyři góly a červená karta. Nejen to bylo v Chlumčanech k vidění.

První půle nabídla souboj dvou elitních kanonýrů

Chlumčany byly v utkání proti Blovicím favoritem, a to i přestože jejich soupeř letos nehraje vůbec špatný fotbal a drží se v horní polovině tabulky. Ovšem v Chlumčanech sem tam zaznívají hlasy o postupu do 1. A třídy, takže vítězství prakticky v každém zápase je pro ně takřka povinností. Na záda jim totiž dýchají Horažďovice.

První branku zápasu si před zraky parádní návštěvy v chlumčanském „Ďolíčku“ v podobě 100 diváků připsal chlumčanský Jan Fakan a domácí šli do vedení.

To jim ale vydrželo pouhopouhé tři minuty, protože strážce jejich svatyně Vladimíra Regnera překonal kanonýr Lukáš Krásný a kromě toho, že vyrovnal, potvrdil také svou výtečnou střeleckou formu. Momentálně je v tabulce střelců na druhé příčce dvě branky za přeštickým Pavíkem.

Ovšem i v dresu Chlumčan běhá jeden z nejlepších útočníků soutěže, Petr Dostálík, jenž v samém závěru prvního poločasu svým jedenáctým zásahem opět vrátil vedení domácím. Do kabin se tak šlo za stavu 2:1.

Hosté srovnali

Užuž to vypadalo, že si Chlumčany dojdou pro další vítězství, to by ovšem nesměl být proti blovický hráč s číslem 9 na zádech Radek Šabata, jenž v 66. minutě opět srovnal skóre.

Čistě z fotbalového hlediska se už toho poté moc nestalo. Za zmínku rozhodně stojí červená karta pro Dostálíka, jenž se poté, co byl faulován, a ještě pokopán na zemi, ohnal po svém protihráči. Z ohlasů, jež se k nám dostaly se hlavnímu sudímu Jiřímu Veliškovi utkání příliš nepovedlo a rudý kartónek, ale také 6 žlutých karet, byly důsledkem jeho řízení zápasu. Každopádně branka už žádná nepadla a šlo se do penalt.

Pokutové kopy hosté nezvládli

A jelikož fotbalisté Blovic byli z penaltového puntíku úspěšní pouze dvakrát, bod navíc zůstal v Chlumčanech.