13.kolo, Vysočina | Pelhřimov | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

Očekávané derby nakonec skončilo debaklem

18

Asi největší zápas Humpolecka, jaký Poutník liga nabízí byl k vidění v sobotu ve Speřicích, kam zavítaly Jiřice, tým stále bojující v čele soutěže. Vše se ale obránilo vzhůru nohama. Kdo měl otěže zápasu pevně ve svých rukou, to byli lépe připraveni domácí. Ti na hřišti rozpoutali doslova hurikán šancí a do krátkého časového rozmezí 24.-36. napěchovali rovnou pět branek. Likvidační nálož hostující tým definitivně vyřadila ze hry a tříbodový zisk připsala právě celku Speřic.

Drtivý nástup Speřic Jiřice vůbec nezvládly

Speřice byly od začátku aktivnější. To snaha jiřických končila většinou vinou nepřesnosti jen kousek za polovinou hřiště. Proto přišel trest, když nakopnutý balón na levé straně jiřické obrany vybojoval David Moravec, předložil jej Huňáčkovi a ten se hlavou nemýlil. Tato akce odstartovala hororovou desetiminutovku hostů. Když se po třech identických nákopech prosadil nejprve Linhart a hned dvakrát Marek Švec, který navíc v zápětí "nepovedeným" centrem zapadnuvším za záda brankáře Vitery zkompletoval hattrick. V závěru poločasu pak ještě svojí hlavičku zahodil Jakub Vincenc, a tak se šlo do kabin za stavu 5:0 pro domácí.

Druhá půle byla už jen formalitou

Druhá půle začala opět v režii domácích, když se po průniku na kraji hřiště zrodil střílený centr, který neomylně zakončil R. Anděl. Speřičtí poté prostřídali a jejich aktivita logicky opadla. A tak se dostaly do hry i Jiřice. Nejprve únik Miroslava Jirků vychytal speřický brankář Tkadlec, který se vyznamenal i při dalekonosné střele Davida Vincence. Speřice v této fázi zápasu již hrozily pouze náznaky brejků a Jiřice nadále zahazovaly šance. I svoji další hlavičku totiž poslal Jakub Vincenc nepochopitelně nad branku Speřic. Nekonala se tak ani kosmetická úprava skóre a Jiřice si tak od svého rivala odvezly zasloužený debakl.

SK Jiřice
Jakub Vincenc (hráč SK Jiřice): V obraně to byla dnes hrůza, každý nákop Speřic v prvním poločase skončil brankou a o hře dopředu, která byla plná nesmyslných ztrát či v kličkách utopených akcí se nemá cenu více šířit.

TJ Dálnice Speřice B
D. Tkadlec [-] - M. Čermák [-] (46. R. Anděl [-] ) , J. Holenda [-] , L. Svoboda [-] , D. Moravec [-] - M. Linhart [-] , J. Svoboda [-] (52. M. Záviška [-] ) , J. Merunka [-] , J. Moravec [-] - M. Švec [-] (52. J. Kořínek [-] ) , P. Huňáček [-] (46. T. Vrzalík [-] )

SK Jiřice
O. Vitera [-] - R. Čepl [-] , P. Hložek [-] (72. D. Čepl [-] ) , J. Vincenc [-] , V. Zach [-] - R. Jůzl [-] , P. Příhoda [-] , M. Jirků [-] - D. Vincenc [-] , J. Dvořák [-] - J. Jůzl [-]

ŽK: 19. D. Moravec - 55. P. Příhoda .
Hráči zápasu: D. Tkadlec , M. Švec .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: ČAMRA Jiří - MORAVEC Roman (N), SADSKÝ Stanislav (N).