15.kolo, Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2022-2023

--

--

Dobrá Voda nezaváhala proti Žabovřeskám

14

Dne 26.3. proti sobě nastoupilo domácí mužstvo Dobré Vody a hostujících Žabovřesek, přičemž zápas byl přesunut na tréninkové centrum budějovického Dynama.

Serbin poslal domácí do vedení

Do zápasu vstupovali domácí jako jasný favorit, ovšem v počátečních minutách byl obrázek hry dost odlišný. Žabáci napadali rozehrávku Dobré Vody a i díky tomu si připravili několik slibných příležitostí, ovšem vsítit branku se jim nepodařilo. Po první dvacetiminutovce agresivita hostí opadla a začala hrát i Dobrá Voda. Jednu z příležitostí dokázal ještě před poločasovým hvizdem využít ukrajinský expres Dmitro Serbin a do šaten se tak šlo za stavu 1:0.

Hrabčák zdramatizoval druhou půli

Druhý poločas začal v podobném tempu jako skončil ten první, a to mírným tlakem Dobré Vody s tím, že tempo se postupně zrychlovalo. Toho využil opět Serbin, který v 70. minutě zkušeně uklidil míč okolo golmana a náskok se tak zvýšil na dvě branky. Žabovřesky ještě dokázali zápas zdramatizovat a po hezké akci vymetl šibenici Vít Hrabčák, 2:1. Nicméně dva pomyslné hřebíčky do rakve zaklepl domácí Adam Slavíček, který se dvakrát rychle zorientoval v malém vápně a důrazně míč uklidil do sítě, 4:1. Překvapení se tak nekonalo a body zůstali u jednoho z aspirantů na titul v okresním přeboru ČB.