1.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. B, 2021-2022

--

--

Bolešiny odjely z Chlumčan s prázdnou

8

Chlumčany ukázaly svou kvalitu. O svém vítězství však rozhodly až ve druhém poločase.

První půle branku nenabídla

Toto utkání mělo jasného favorita. Chlumčany letos zatím jdou na postup a společně s Přešticemi mají dlouhodobě nejlepší jak obranu, tak útok. Naopak Bolešiny se pohybují na hranici mezi středem tabulky a sestupovým pásmem.

A 48 diváků přítomných v chlumčanském „Ďolíčku“ v prvním poločase žádnou branku nevidělo. Jediným „highlightem“ byla žlutá karta pro bolešinského útočníka Jakuba Pitela. Do kabin se tak šlo za stavu 0:0.

Pak už Chlumčany nikoho na pochybách nenechaly

Ve druhém dějství se však konečně projevila palebná síla Chlumčan. Po šesti minutách totiž síť za zády bolešinského brankáře Simbartla rozvlnil chlumčanský kanonýr Petr Dostálík, jenž si tak připsal už svou dvanáctou branku v této sezóně, čímž se zařadil na třetí místo v tabulce střelců.

V 59. minutě na něho navázal hráč nosící číslo 5 na zádech Michal Kubánek. Bylo to tak 2:0 a asi nikdo nepochyboval o tom, že domácí utkání zvládnou vítězně.

Čtyři minuty před závěrečným hvizdem se navíc na listinu střelců zapsal i Lukáš Tomášek, když úspěšně proměnil pokutový kop a navýšil tak na konečných 3:0.

Chlumčany tak i přes slabý první poločas potvrdily roli jasného favorita. Díky své výhře po dlouhé době vystrnadily přeštické béčko z prvního místa tabulky. Přeštice ale svůj nedělní zápas zvládly a po výhře nad Měcholupy se zase na vrátily na špici.

TJ Keramika Chlumčany
P. Lösch [-] - M. Vojáček [-] (64. O. Kastelic [-] ) , L. Milota [-] , J. Havlík [-] , M. Kulhánek [-] - J. Vajai [-] (73. J. Fakan [-] ) , J. Potočník [-] , L. Tomášek ml. [-] , J. Hrdlička [-] - L. Nohava [-] (73. V. Smola [-] ) , P. Dostálík [-]

SK Bolešiny
V. Simbartl [-] - P. Bošek [-] (47. T. Novák [-] ) , K. Šilhavý [-] , J. Pitel [-] , T. Stupka [-] , A. Martínek [-] , O. Kaiser [-] , P. Matějka [-] , Š. Bauer [-] , J. Koželuh [-] , J. Šmolc [-]

ŽK: 43. J. Pitel , 90. A. Martínek .
Počet diváků: 48. Rozhodčí: CHALOUPEK Maroš - TOMÁŠEK Jan (N), TOMÍŠEK Marek (N).