8.kolo, Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2021-2022

--

Zápas byl zrušen

Žabovřesky zlomily odpor Olešníku ,,B" / Temelínu až v závěru.

14

V sobotu 2.10. zavítal do Žabovřesk společný tým Olešníku a Temelína, aby poměřil síly s rozjetým domácím týmem, který chtěl potvrdit formu a urvat 3 body a udržet se na třetím místě tabulky. Domácí lodivod Martin Sony měl k dispozici téměř kompletní kádr, a tak konečně bylo z čeho vybírat. Dlouho do noci si rval vlasy, aby složil tu nejlepší jedenáctku pro toto utkání.

Domácí dvakrát udeřili.

Prvních 10 minut zápasu se obě mužstva na hřišti jen oťukávala a přítomným divákům toho moc nenabídla. O první změnu ve skóre se postaral ve 12. minutě domácí stoper V. Hrabčák, který si našel míč po rohovém kopu a napálil ho pod břevno. 1:0 Hosté se soustředili na obranu a domácí v chůzi a nakopávanými balóny ne a ne přidat druhý gól. To se jim povedlo až ve 45. minutě, kdy krásnou nahrávku J. Pilného uklidil k tyči M. Kudláček. 2:0

Hosté zápas zdramatizovali.

Kdo čekal, že to hosté zabalí a rezignují byl překvapen. Hned v 50. minutě po krásné kombinační akci překonal M. Škaroupku M. Tomka a snížil na 2:1. Domácí v této fázi byli absolutně bez pohybu a nedokázali udržet míč na svých kopačkách. Hosté ožili a cítili, že vyrovnání je blízko. Jejich snahu však z ojedinělé šance domácích v 55. minutě zchladil J. Pilný, který trefil přesně pravou šibenici. 3:1 Hosté se však nevzdali a opět snížili. V 73. minutě zahrával A. Novák volný přímý kop z rohu velkého vápna a k překvapení všech míč skončil v brance. 3:2 Domácí působili unaveným dojmem a tak přišel majstrštyk trenéra Sonyho. Sundal dolů M. Kudláčka a Jana Hálu a místo nich poslal na hřiště L. Formánka a Jakuba Hálu, kteří zbytek utkání proměnili ve svojí show. V 82. minutě se poprvé prosadil Jakub Hála a zvýšil na 4:2. V 86. minutě se uvolnil L. Formánek a střelou k tyči nedal golmanovi šanci. 5:2 . V 88. minutě se podruhé v utkání prosadil Jakub Hála a upravil tak na konečných 6:2 pro domácí.

TJ Sokol Žabovřesky
Martin Kudláček (hráč): I když jsme dnes vyhráli musím být kritickej. Za mě nejhorší náš zápas na podzim. Před utkáním jsme si říkali, že nesmíme nic podcenit a stejně se stalo. Olešník musím pochválit za předvedenou bojovnost a fotbalovost. Přeji jim, aby se v soutěži udrželi a nevzdali to. Z našeho týmu bych chtěl pochválit kluky, kteří začali na lavičce a svým střídáním zápas rozhodli. Je super mít možnost kvalitně vystřídat. Nejlíp zahráli J. Horský, J.Pilný a M. Velík.

M. Škaroupka [-] - T. Hála [-] , D. Lukač [-] , V. Hrabčák [-] - J. Hála [-] , J. Hála [-] , M. Velík [-] , L. Formánek [-] - J. Pilný [-] , M. Kudláček [-] , J. Horský [-]

FK Olešník B / Temelín
O. Cihla [-] - J. Pešek [-] , O. Píša [-] , J. Novák [-] , M. Gutwirth [-] , K. Klíma [-] , J. Petr [-] , A. Novák [-] , O. Jirák [-] , M. Tomka [-] , A. Kotlár [-]

Hráči zápasu: M. Velík , J. Pilný .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: Škuthan Jaroslav - RYŠLAVÝ Jaroslav, ŠTANDA Rudolf (N).