12.kolo, Vysočina | Pelhřimov | Okresní přebor , 2019-2020

17. D. Vincenc , 24. T. Jůzl , 34. J. Plaček , 37. J. Vincenc - 58. L. Vlach (p.)
22

Favoritem tohoto utkání byli domácí, kteří své ambice potvrdili.

První poločas rozhodl

Zápas začal za jasné převahy domácích, která se projevila v 17. minutě, když krásnou komibnační akci po pravé straně zakončil do prázdné branky D. Vincenc. Do té doby ale už domácí stihli zahodit minimálně dvě gólové příležitosti. Převaha Jiřic pokračovala i nadále a tak nebylo divu, že o pár minut později zužitkoval přihrávku za obranu T. Jůzl a zvýšil na 2:0. Se svou druhou šancí v utkání si už poradil i J. Plaček, který na málem vápně dostal čas i prostor zpracovat si těžký balón a poslal ho do sítě. Čtvrtou branku pak přidal J. Vincenc, když po rohovém kopu na dlouhou nohu poslal míč patou přesně k tyči. Do poločasu si Jiřice vypracovaly ještě několik šancí, další gól už ale nepadl, protože i navzdory tutovým přiležitostem byla banka zejména při střele z malého vápna o 15 metrů nižší než by bylo bývalo třeba.

Hosté pouze upravili skóre

Do druhého poločasu Jiřce nastoupily s poněkud profesorským stylem hry a také jejich nasazení opadlo. Navíc i chybami v rozehrávce dostaly Obrataň alespoň herně zpět do zápasu. Ta se proto dostala k několika zakončením a z narůstajícího tlaku pramenila i penalta, kterou bezpečně porměnil kapitán Obrataně L. Vlach. Jiřice se dostávaly do šancí o poznání měně než v poločase prvním a když už se v nějaké takové vyskytly, vylámaly si zuby na dobře chytajícím brankáři hostí F. Vilímkovi. Ten vychytal únik a následné zakončení M. Jirků a zuby si na něm vylámal i na malém vápně osamocený J. Dvořák. Obrataň ze svých šancí vytěžila pouze hlavičku, po které zazvonilo břevno domácí svatině, tak utkání skončilo za stavu 4:1 pro domácí Jiřice.

SK Jiřice
Jakub Vincenc (hráč): V první poločase jsme snad krom dvou zakončení nepustili Obrataň absolutně k ničemu a sami si vypracovali spousty šancí z nichž jsme 4 dokázali proměnit. V poločase druhém jsme si tak trochu mysleli, že už to v klidu dokopeme a naše tempo opadlo. Naštěstí toho Obrataň nedokázala dostatečně využít a my se tak můžeme radovat z terpve druhého domácího vítězství v sezóně.

SK Jiřice
R. Zabloudil [-] - D. Vincenc [-] , M. Jirků [-] , P. Příhoda [-] (81. J. Řezáč [-] ) , J. Dvořák [-] , T. Jůzl [-] , L. Nesporý [-] , M. Novák [-] , J. Vincenc [-] , V. Zach [-] , J. Plaček [-] (72. P. Koten [-] )

SK Obrataň
F. Vilímek [-] - L. Polanecký [-] , T. Cudlín [-] (77. M. Heřman [-] ) , M. Vlach [-] , L. Melichar [-] (2. A. Pařil [-] ) , L. Menšík [-] , P. Fišer [-] , M. Vesecký [-] , L. Vlach [-] , D. Kudrnáč [-] , O. Pražák [-]

ŽK: 30. D. Vincenc - 29. L. Polanecký , 63. P. Fišer .
Hráči zápasu: D. Vincenc .
Počet diváků: 35. Rozhodčí: HOUSER Jiří - SADSKÝ Stanislav (N), TÁBORA Rudolf (N).