3.kolo, Jihočeský | Krajský přebor , 2019-2020

--

--

--

--

Milevsko po dvou remízách toužilo po všech bodech, což se mu zejména díky druhé půli povedlo.

20

Hosté zajížděli do Milevska v naději, že by se jim zde mohlo podařit ukořistit nějaké body. Ale s předvedenou hrou nemohli na bodový zisk ani pomyslet a po třech porážkách v řadě svítí na jejich kontě nula bodů.

Mírnou převahu v první půli nedokázali domácí zužitkovat.

V prvním poločase byli domácí v mírné převaze. Úvodní čtvrthodinka byla z obou stran opatrná a k prvnímu ohrožení hostující branky došlo až 16 min., kdy pokus z uctivé vzdálenosti bez větší námahy hostující brankář zlikvidoval. Další ohrožení přišlo v 21. minutě a opět z velké vzdálenosti. Střela domácího Komárka již byla štiplavější, ale Lízal v brance hostů zůstával i nadále pozorný. Ve 30. minutě už měli domácí vyloženou šanci, ale Hadáček nedokázal z metru překonat Lízala. Domácí útočník pak ještě dlouho zpytoval své svědomí. Strakoničtí za celý poločas nedokázali ohrozit domácí svatyni. Vyprodukovali pouze jeden rohový kop a jednu zblokovanou střelu mezi tyče.

Úvodní tlak Strakonických ke gólu nevedl a domácí pak trestali chybující hosty.

Druhý poločas začali Strakoničtí odvážněji a první desetiminutovka patřila jim. Přitlačili domácí k jejich brance a výsledkem jejich snahy byly dva rohové kopy, bohužel bez gólového efektu. V 55. minutě doslova posadili hosté Milevské na koně. Po zcela zbytečné ztrátě uprostřed hřiště se domácí několika povedenými loby dostali až k zakončení. Gól pak dal hlavou Hadáček - 1 : 0. Od této chvíle bylo na hřišti jen jedno mužstvo a domácí převzali otěže zápasu pevně do svých rukou. Hosté začali kupit chybu za chybou. V 68. minutě přesný centr přetavil v druhý gól trestuhodně nikým nehlídaný Barda - 2 : 0. Hosté se hnali za snížením, ale ponechávali tím otevřená okna ve své obraně. Toho v 86. minutě využil Sedlák a po rychlém brejku dával již na 3 : 0. V 89. minutě po přetaženém centru a hlavičce Sedláka zblízka zachránil hosty od čtvrtého gólu Lízal.

Domácí dokázali zkušeně využít chyb hostujících hráčů a zaslouženě uhráli první plný bodový zisk v sezóně. Naopak Strakonice nejsou v komfortní situaci. Jeden vstřelený gól ze třech zápasů je více než vypovídající. A nebýt vynikajícího brankáře Lízala, mohlo být jejich konto zatíženo ještě více.

Autor: Jiří Cibulka