Rudolfovská rezerva v zápase s Lokomotivou ČB "B" zachránila alespoň bod v poslední minutě

15

K dalšímu domácímu zápasu nastoupila rezerva Rudolfova proti rezervě TJ Lokomotiva Č.Budějovice. Hosté přijeli ve velmi mladém složení s šesti dorostenci krajského dorostu na soupisce. A tak se ve velkém vedru dalo očekávat běhavé utkání s množstvím osobních soubojů a to se také z větší části potvrdilo. Domácí se museli opět obejít bez několika hráčů, ale i tak tentokrát nastoupili v celkem silném složení. Na podzim Rudolfov podlehl svému soupeři 2:3.

Hosté po chybách domácích odskočili do dvoubrankového vedení

Zápas jako tradičně začali hráči Rudolfova nátlakovou a agresivní hrou. Od první minuty Lokotku dostali pod tlak a v úvodní části první půle se hrálo prakticky na jednu branku. První gólovku si vytvořili hned ve 3. minutě, kdy si přesný centr ve vápně krásně zpracoval M. Pexa, ale hostujícího brankáře R. Štěpánka z hranice penalty nepřekonal. Další branku měl o pár minut na hlavě opět M. Pexa, ale po centru na zadní tyč v náběhu hlavičkoval těsně vedle. Po další dobře zahrané standardní situaci se k hlavičce dostal M. Sládek, ale opět těsně minul šibenici hostující branky. A do třetice mohli jít rudolfovští do vedení po hlavičce z malého vápna R. Zachary, ale brankář hostí zázračně míč vyškrábl ze šibenice na rohový kop. A jak to tak většinou bývá, tak místo vedení o několik branek inkasovali domácí jako první. Hráči hostí se prakticky do inkriminované 26. minuty nedostali pořádně na půli domácích, natož k ohrožení jejich branky. A tak jim hráči domácí rezervy první branku prakticky připravili sami vlastními individuálními chybami. To vymysleli úplně zbytečnou zpětnou přihrávku podél vlastního pokutového území, tu v 26.minutě vystihl Jakub Růžička, domácí špatným postavením stoperů včas nezareagovali a na dlouhou nohu balon neuhráli, tak nezbylo hostujícímu útočníkovi nic jiného, než uklidit míč do domácí branky podél také špatně postaveného brankáře D. Keřky a poslat svůj tým do vedení - 0:1. Takže prakticky z první střely na branky šla hostující rezerva do vedení. Od této chvíle až do konce poločasu rudolfovští zřejmě předvedli jeden z nejhorších výkonů v domácím prostředí za celý rok. Nebyli schopni se dostat do nějaké větší šance. Sice měli větší držení míče a stálou územní převahu, ale zcela neplodnou. Hosté výborně a důrazně bránili, stačili se soupeřem běhat a spoléhali se na rychlé kontry, při kterých domácí tým nejvíce zlobil rychlý a důrazný J. Růžička. Po jedné z dalších hrubých chyb se do takového brejku dostal opět J.Růžička, ale zakončoval vedle. A domácí mdlý výkon v druhé části prvního poločasu vyvrcholil ve 45. minutě, kdy místo taktického udržení míče do konce poločasu o něj opět ve středu hřiště domácí hráči zbytečně přišli, do jejich nezformované obrany přišla přesná průniková přihrávka J. Weinreba na dorostence Josefa Janů, který svůj únik zkušeně proměnil podél vyběhnuvšího D. Keřky a hosté šli klasickým šatňákem do vedení - 0:2.

Bojovnost až do samotného závěru přinesla domácím vyrovnání

Po nevydařené první půli byla v domácí kabině trošku letní bouřka. Ze strany rudolfovské rezervy došlo ke změně rozestavení a hře na dva útočníky, prohodilo se pár postů a opět, jako v zápase před týdnem v Římově, to výkon hráčů výrazně pozvedlo. Druhý poločas měli domácí opět celý ve své moci, jejich tlak a držení míče bylo ještě markantnější, hosté se prakticky na svoji útočnou polovinu dostávali pouze odkopy nebo nákopy na své útočníky, ale domácí branku ohrozili pořádně prakticky jen jednou, když vstřelili třetí branku. Tomu ale nejdříve předcházelo snížení z domácího pohledu na 1:2 ve 49. minutě, když se po tlaku a skrumáži v pokutovém území hostů prosadil nejlepší střelec domácích a také celého OP Jaroslav Machovec a prostřelil hradbu těl z hranice penalty. Po kontaktní brance domácí ještě vystupňovali tlak a agresivitu. Hostům ve velkém vedru začaly malinko ubývat síly a rudolfovští mohli z několika šancí vyrovnat, když z dobrých pozic z hranice šestnácky dvakrát minul těsně M. Kocina a další střílené přihrávky po únicích ze stran nedokázali další hráči zužitkovat ve vyrovnávací branku. A tak prakticky z jediné kloudné akce hostů ve druhém poločase domácí hráči inkasovali třetí gól. A opět po úplně zbytečné ztrátě na útočné polovině přišel dlouhý pas za obranu, kde se v tvrdém souboji s M. Žočkem, který už v té době hrál se zablokovaným krkem, prosadil Jakub Růžička a při samostatném nájezdu z velkého úhlu šikovně obhodil D. Keřku a poslal hosty v 57. minutě opět do dvoubrankového vedení - 1:3. Takže aniž by si domácí brankář D. Keřka prakticky sáhnul na balon, tak ho třikrát lovil ze své sítě… Tento moment domácí hráče však nesrazil na kolena, ale spíš naopak namotivoval a až do konce utkání hosty přikovali k jejich pokutovému území. Ze hry musel jít kvůli výše uvedenému zranění M. Žoček a do hry musel zasáhnout na zbytek zápasu V. Dvořák, který nastoupil se svalovým zraněním z předchozího dne z Č. Krumlova a kterého spíš chtěli domácí trenéři ušetřit. A tak zariskovali, začali hrát na tři útočníky a tři beky. Tento risk se vyplatil a v závěru hráči Rudolfova alespoň zápas zremizovali a prodloužili tak domácí neporazitelnost! To, když se dvakrát prosadil Martin Kocina, a dostal se tím mezi tři nejlepší střelce OP. Nejdříve se prosadil v 68. minutě, když se dostal po domácím tlaku k odraženému míči na hranici vápna a šikovným obstřelem hradby těl přesně k tyči překvapil všechny, včetně hostujícího brankáře a snížil na - 2:3. Tlak domácích fotbalistů ještě zesílil a vyrovnávali v 86. minutě po přihrávce R. Zachary, kdy se na malém vápně prosadil M. Sládek, ale mával se hostujícím laikem sporný ofsajd, který se i pískal. A tak trošku vzplály emoce jak na hřišti, tak i v hledišti… Ale nebylo to nic za hranou, takže se pokračovalo dál bez nějakých dalších výstřelků. Domácí byli za svůj zlepšený a produktivnější výkon, za zvýšenou bojovnost, obětavost a trpělivost odměněni třetím a vyrovnávacím gólem na 3:3. To se v 89. minutě ze standardní situace prosadil opět Martin Kocina, který zahrával přímý kop ze strany několik metrů za půlící čarou. Jeho zahráním překvapil všechny na hřišti i mimo něj a zejména nachytal na švestkách hostujícího brankáře R. Štěpánka, když jeho přímá střela zapadla přesně pod víko na zadní šibenici. Domácí hráči se chtěli ještě v pár posledních minutách a v nastavení pokusit o úplný zvrat utkání. V tom jim ale zabránil rozhodčí, který nenastavil ani vteřinku a v 90. minutě utkání ukončil…

SK Rudolfov B
Petr Hlubocký ( vedoucí ) a Josef Dvořák ( trenér ): K dalšímu domácímu utkání OP jsme nastoupili proti osmému týmu tabulky, rezervě TJ Lokomotiva Č.Budějovice. Na podzim jsme v S. Vrbném prohráli a tak jsme chtěli hostům porážku oplatit, udržet domácí neporazitelnost a udržel se v boji o konečné co nejlepší umístění ve vyrovnané špičce OP. To se nám však v prvním poločase hrubě nepodařilo. Měli jsme sice celé utkání výraznou optickou převahu a i držení míče, ovšem v první půli nás hosté vyučili v produktivitě. Ale hlavně jsme jim k tomu dopomohli vlastními chybami a nedodržením toho, co si před zápasem řekneme. Když si někteří hráči budou dělat na hřišti co chtějí, nebudou respektovat a dodržovat pokyny a to co chceme hrát, jak se chceme prezentovat a nedají si říct, tak to bude vypadat přesně tak, jak probíhal první poločas! Prostě hrůza… Ale po lehoučké poločasové bouřce se náš výkon, i přes obdrženou třetí branku, výrazně zlepšil. Tomu odpovídá i vstřelení tří branek. Za druhý poločas a velkou „bojovku“ musíme kluky pochválit. Ale zápas se hraje 90 minut… Hosté přijeli s mladým mužstvem se šesti krajskými dorostenci a prezentovali se sympatickým fotbalem. Dobře a důrazně v bloku bránili, stíhali s námi běhat a podnikali nepříjemné rychlé kontry. Nám hra do plných na našem užším hřišti tolik nevyhovuje a hlavně se nám v posledních zápasech přestalo střelecky i herně dařit. Rezerva Lokotky měla ve svém středu šikovné fotbalisty, zejména střelci jejich branek J. Růžička a J. Janů podali velmi dobré výkony a i ostatní prokázali velkou kvalitu. Proto nerozumíme tomu, že má Lokomotiva ČB dobrých dvacet let tak úspěšnou mládež od přípravek až po starší dorost a to na té nejvyšší krajské úrovni a přitom jejich A-mužstvo už několik let hraje pouze o záchranu v I.A.třídě… V návaznosti na mužský fotbal bude v S. Vrbném asi něco špatně. Ale samozřejmě nechceme, aby to vyznělo jako kritika nebo něco jiného, naopak bychom hostujícímu klubu přáli, aby se jim v tomto směru dařilo a aby se klubu s takovým jménem a tradicí začalo v mužských kategoriích dařit více. A třeba za pár let si tyto kádry rezerv zahrají proti sobě derby v krajském přeboru mužů! Tak jako kdysi, když jsme měli a vedli náš mladší a starší dorost v KP a odehrávala se tak vypjatá derby mezi našimi kluby. Prostě to mělo něco do sebe. A hlavně, aby v Lokomotivě měli stále dost všech trenérů a funkcionářů, udrželi tradici klubu a mládež na tak výborné úrovni i nadále, tak jako se to nepovedlo v bývalé Igle a Škodovce. Když vidíme hřiště bývalé Igly, tak je nám do pláče… A jak už jsme psali v některých dřívějších hodnocení, měli by se všichni zainteresovaní jak na svazu, tak i na ministerstvu zamyslet a začít fakt urychleně jednat, jinak výkonnostní fotbal dopadne špatně. Tak budeme věřit, že se takovéto články a stesky k těm pravým lidem dostanou, že si je přečtou a že se něco začne hýbat. Příští zápas sehrajeme zase na domácím hřišti v neděli s rezervou Jankova a už budeme chtít konečně bodovat doma za tři body a před derby v Úsilném poskočit v tabulce trošku vzhůru. A také chceme poděkovat našim příznivcům a divákům, že na naše domácí zápasy chodí v tak hojném počtu. Moc si toho vážíme!

TJ Lokomotiva ČB B
Jonáš Zýka ( hráč ): Dnešní zápas nabídl v prvním poločase hezký a oboustranně kombinační fotbal. Ve druhém poločase nás domácí zatlačili a i když máme v posledních zápasech skvěle hrajícího Jakuba Růžičku, ani jeho dvě branky nám k vítězství nestačily. Nakonec ten výsledek odpovídá hře a myslím si, že remíza je spravedlivá.

Místo: Rudolfov. Počet diváků: 80.