7.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Fulnek přetlačil Darkovičky

18

Domácí vedli po půli o dvě branky. Po pauze už hosté jen snížili.

Fotbalisté Fulneku se po rozpačitém vstupu do sezony dostávají do vynikající formy, což nyní na vlastní kůži pocítily Darkovičky. Domácí vlétli na trávník jako uragán, takže hostům se z útočných akcí soupeře pořádně motala hlava. V úvodních dvaceti minutách si připadali jako na kolotoči, když mohli děkovat pouze skvělému gólmanovi Preisnerovi, že zneškodnil nejméně tři tutové příležitosti Fulneku. V 16. minutě byl ovšem krátký na ránu Pavla Zagola – 1:0. Darkovičky se držely na dohled až do 43. minuty, kdy domácí tradičně zaútočili po křídle, z druhé vlny si sběhl do šestnáctky Špitalík a pohodlně zvýšil na 2:0. Během poločasové přestávky provedl hostující trenér Divina dvojí střídání a tlak Fulneku se mu skutečně podařilo otupit. Ve vážnějších šancích se však Darkovičky neobjevovaly. Výjimku samozřejmě představovala 80. minuta, kdy si Kremzer šikovně narazil balon s Wickerem a zařídil menší zápletku – 2:1. Vyrovnání však nebylo na pořadu dne, což znamenalo plný bodový zisk pro ambiciózního nováčka z Fulneku.

FK Darkovičky
Roman Divina, trenér Darkoviček: „Fulnek potvrdil, že má výborně poskládaný mančaft. Jsou na tom velmi dobře rychlostně, což nám v prvním poločase dělalo obrovské problémy. V úvodních dvaceti minutách to vypadalo, že odjedeme domů s debaklem. Musím pochválit brankáře Preisnera, který nás hodně podržel. Po přestávce nám vyšla střídání, vyrovnali jsme hru, ale bodovat jsme si tentokrát nezasloužili.“