8.kolo, Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

Hluboká "B" potvrdila roli favorita v zápase s Horní Stropnicí

27

Domácí hráči šli do tohoto zápasu se třemi výhrami v zádech a díky aktuální formě i papírově tedy byli favoritem. Naopak mužstvo z Horní Stropnice poslední dva zápasy prohrálo a co hůř, ze třech odehraných zápasů v podzimní části na venkovních hřištích si neodvezli hráči Stropnice jediný bod...

První gól přišel před odchodem do kabin

Do zápasu obě mužstva vlétla způsobem, že nebylo na první pohled znát, kdo je v tomto duelu favoritem. Postupem minut se ale iniciativa a kreativita začala více dostávat na kopačky domácí Lokomotivy, její hráči začali být více na míči, ale pozorná obrana hostujícího celku z Horní Stropnice dokázala všechny útoky a další náznaky ofenzivních akcí zkušeně eliminovat. Což mělo možná i za příčinu, že hráči v domácím mužstvu více mezi sebou diskutovali a nevěnovali se plně hře. Nakonec ale kombinační fotbal v první půli mužstvu Lokomotivy gól přinesl, když se ve 42. minutě prosadil důrazný Karel Vácha st. a dorazil míč do sítě - 1:0.

Začátek druhého poločasu byl rozhodující

Do druhého poločasu byly v mužstvu Horní Stropnice znatelné změny v sestavě, ale bohužel pro hosty nepřinesly do zápasu moc pozitivního a naopak v prvních minutách využil zmatků a nedůrazu ve vápně hostů domácí tým. V 52. minutě dala Lokomotiva druhý gól, když se opět dorážkou prosadil Karel Štabrňák a zvýšil vedení svého týmu  - 2:0. Další rána pro hosty přišla o pár minut později a to hned v 58. minutě, když byl opět důraznější domácí útočník Petr Stejskal a v podstatě rozhodl o výsledku celého utkání - 3:0. Až když ve druhé půlce poločasu domácí sestavu prostřídali, do hry se také dostali alespoň z části Stropničtí. V 83. minutě se jim podařilo snížit z protiútoku a brance útočníka Tomáše Kořínka - 3:1, ale ze strany hostujícího celku to bylo vše.

TJ Hraničář Horní Stropnice
Jiří Maršálek ( hráč ): Řekl bych, že i když domácí byli více na míči a kombinačně lepší jak my, dnešní zápas byl vyrovnaný. Přesto domácí vyhráli dle mého názoru zaslouženě, protože v zakončení byli důraznější a nebezpečnější.

TJ Hluboká nad Vltavou B
O. Brůha [-] - K. Jandera [-] , J. Kantor [-] , F. Brom [-] , M. Kovařík [-] , L. Povišer [-] , L. Adam [-] , J. Procházka [-] , P. Stejskal [-] , M. Čuhaj [-] , K. Vácha [-]

P. Brousek [-] - K. Příhoda [-] , R. Valíček [-] , R. Brousek [-] , J. Maršálek [-] , J. Nistor [-] , J. Kunágl [-] , M. Kusák [-] , J. Holej [-] , J. Haňur [-] , D. Chovanec [-]

Hráči zápasu: L. Adam , J. Procházka , P. Stejskal - J. Holej , M. Vrobel .
Místo: Hluboká. Počet diváků: 30. Rozhodčí: Hučík Marek - ŠTABRŇÁK Jiří (N), CHOVANEC Zdeněk (N).