Olešník "B"/Temelín byl o gól lepší než soupeř z Úsilného

24

Domácí celek rezervy Olešníku sloučený s mužstvem Temelína chtěl na domácím temelínském hřišti dokázat, že patří do vrchní části tabulky a zároveň tak i chtěl zapomenout na nevydařený zápas minulého kola v Rudolfově. Vzdorovat tomuto záměru přijel celek z Úsilného, který si v minulém kole naopak připsal první podzimní výhru a zároveň první bodový přínos do soutěžní tabulky nad hráči z Horní Stropnice...

Úsilné těžilo z chyb domácích hráčů

Zápas začali domácí hráči výborně a hned v 1. minutě se jim podařilo jít do vedení. Kapitán domácího celku Petr Vornay zatáhl míč po levé straně a centrem přesně našel Zdeňka Vařáka, jenž svým důrazem ve vápně se dokázal prosadit gólově - 1:0. Poté přišla v 8. minutě špatná rozehrávka domácího hráče Miroslava Tressla, soupeř se dostal do brejku a útočník Stanislav Dubský zakončil střelou na přední tyč, rázem bylo zase srovnáno - 1:1. Další branku opět po špatné rozehrávce dostali hráči Temelínu v 35. minutě a po dalším brejku, který neomylně zakončil Petr Vazač, se hosté z Úsilného dostali do vedení - 1:2.

Ve druhé půlce se naplnily předzápasové papírové předpoklady

Do druhé půlky vstoupili domácí hráči Olešníku "B"/Temelínu aktivněji a snažili se svoji bojovností zvrátit stav zápasu na svoji stranu. Po několika neproměněných šancích cítili, že se soupeřem se dá hrát vyrovnaná partie a pokud by se hráči vyvarovali zbytečným chybám, je v jejich silách výsledek i otočit. Což se začalo naplňovat v 72. minutě, kdy vyrovnal Jaroslav Pešek střelou na zadní tyč z hranice vápna - 2:2. Domácí se dále hnali za vítězným gólem a hráče hostujícího celku k vážnějším útočným akcím nepouštěli. Vůlí a bojovností se nakonec dočkali i vítězného gólu z 85. minuty, když se trefila nová akvizice podzimní části v dresu rezervy Olešníku Daulet Nygmet a krásnou ranou z dobrých 25 metrů vystřelil domácím 3 body - 3:2.

FK Olešník B / Temelín
Miroslav Tressl ( hráč ): Opět jsme neproměnili spoustu šancí, soupeř hrál pouze na brejky, ale díky bojovnosti ve druhém poločase jsme zvítězili 3:2 a napravili jsme tak prohru z minulého týdne.

Místo: Temelín. Počet diváků: 40. Rozhodčí: Šafránek Josef - SLEPIČKA Jan (N), NOVOTNÝ Vladimír (N).