--

--

15. A. Kutner (p.) , 37. A. Kutner , 50. F. Vaněk , 62. T. Mazouch , 65. P. Nohava
32

Dobříš neprožívá ideální obodobí, což je výsledkově znát. Nyní zajížděla do Soběslavi, která má za sebou vítězné derby a body chtěla potvrdit. Ani návrat Lišky a Dorta nepomohl středočechům k zisku bodů, ba naopak výhra domácích byla drtivá.

Kutner poslal Soběslav do vedení

Začátek zápasu přinesl šance na obou stranách. Hned v 1. minutě se dostal k zakončení po rohovém kopu Chotovinský, ale jeho střela byla zblokována. Na druhé straně po centru Junka zakončoval Matějka, ale jeho pokus mířil vedle. Chybu Horáčka musel napravovat za pět dvanáct Talůžek s Pokorným. Po dlouhém míči Talůžka na druhé straně vyběhl proti Matějkovi včas Nývlt, a tak nebyla ani další šance využita.

Neúspěšný byl nadále i Junek, za domácí nevyužil zaváhání hostující defenzivy Mazouch. V 15. minutě se již ukazatel skóre měnil. Mazouch svůj únik vygradoval kličkou Weberovi, který po něm ale sáhl a pískala se penalta. K té se postavil Kutner a k levé tyči se nemýlil - 1:0. Soběslav vedoucí branka uklidnila a posadila na koně. Slibný centr minul hlavou Vaněk, proti Mazouchově příležitosti zakročil Liška a střelu Vaňka tečí odvrátil na roh Talůžek.

Ve 37. minutě se hezky uvolnil Kutner a střelou z hranice šestnáctky k tyči vedení navýšil - 2:0. První poločas ukončily po centru Talůžka příležitosti Matějky a V. Šraina, ale ani jeden z hostujících fotbalistů nezakončil přesně. Do kabiny tak šli domácí s dvoubrankovým vedením, které dvěma zasáhy vystřelil Kutner.

Dobříš nakonec odjela s bůrem

Dobříš sice vykazovala snahu o kontaktní branku, ta ale nepřišla. Naopak domácí celek pokračoval a své vedení navyšoval. V 50. minutě centroval Kutner a těsně před Weberem poslal míč hlavou do sítě Vaněk - 3:0. Definitivní naděje vzal hostům krátce po hodině hry Mazouch, který po nepřesném zásahu Lišky unikl a zasadil čtvrtou ránu - 4:0. Zanedlouho už to bylo pět. Weber střelu Nohavy po chybě Pokorného vyrazil, ale na dorážku téhož hráče nedosáhl - 5:0.

Hosté měli k dispozici slušný počet rohových kopů, ale z nich kýžený četsný gól nevytěžili. Soběslav mohla vedení ještě navýšit, ale Kutner hattrick nezavršil, když mu byla branka malá. Dále střelu Podrázkého vyrážel hostující brankář. Ten si poradil v posledních minutách i s pokusem Smetany a následně Vaňka. Dobříš dohrávala zápas v deseti, neboť kvůli zranění musel odstoupit Liška a nikdo další k dispozici nebyl. Závěr utkání byl ve znamení neproměněné šance Dvořáka.

Foto od Daniela Pekaře!

FK Spartak Soběslav
Michal Lemberka, vedoucí týmu: "Kromě první desetiminutovky to byl jasný zápas. Soupeř pořádně nevystřelil na branku a konečný výsledek byl ještě milosrdný, mohli jsme vyhrát klidně větším rozdílem. V tomhle zápase nám vyšlo všechno dle našich představ."

M. Nývlt [-] - J. Boháč [-] , K. Chotovinský [-] , J. Suchan [-] , V. Zeman [-] - F. Vaněk [-] (68. V. Žalda [-] ) , L. Podráský [-] , P. Nohava [-] , P. Bouchal [-] , T. Mazouch [-] (82. M. Dvořák [-] ) - A. Kutner [-] (74. M. Smetana [-] )