23.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Kravaře těsně porazily Hlubinu

15

Po týdnu opět rozhodující trefu zaznamenal Těžký.

Hlubina v Kravařích v žádném případě nepřipomínala nejžhavějšího postupového aspiranta. Domácí sice měli od začátku velkou územní převahu, ale do vyložených šancí se dostávali spíše sporadicky. Výjimku samozřejmě představovala 11. minuta, kdy se hnal neúnavně dopředu talentovaný Nestroj, po jehož střele se brankář Otoupalík pouze ohlédl – 1:0. Svěřenci trenéra Štěpána nadále režírovali vývoj zápasu, jenže dalekonosné pokusy Barcala, Těžkého anebo Skoumala se nesetkaly s gólovou odezvou. Zákonitě tedy přišel trest, když Hlubina z první ošemetné situace vytěžila zásluhou Klímy vyrovnání  - 1:1. Druhá půle probíhala v podobných kolejích. Kravaře se nadále držely dirigentské taktovky a dokonce působily ještě nebezpečnějším dojmem než v úvodním dějství. Domácí bohužel žehrali na značně vychýlenou mušku, o čemž by mohli povídat hodiny třeba Koneczný s Hegerem. Štěstěnu potom proklínal rovněž nestárnoucí stoper Skoumal, který rozkymácel břevno. Fotbalisty Kravař tak vysvobodila až 76. minuta. Právě zmiňovaný Skoumal nezištně uvolnil Těžkého a záložník s divizními zkušenostmi nacpal míč nechytatelně do víka – 2:1. Hosté tedy mají do příštího kola o čem přemýšlet.

Městský FK Kravaře
Karel Štěpán, trenér Kravař: „Hlubina mě docela zklamala, protože nás vzadu moc neprověřila. Za celý zápas jsme hosty pustili do jedné větší šance, kterou proměnili. Od samého začátku jsme měli herně navrch, když jsme dobře kombinovali. Po přestávce jsme zahodili několik slibných příležitostí, takže jsme rád, že jsme se trefili alespoň v závěru. Výkon i tři body mi udělaly radost.“

M. Maňák [-] - V. Koneczný [-] , J. Barcal [-] , P. Ferenz [-] , J. Heger [-] (88. M. Řeháček [-] ) , V. Těžký [-] , F. Baránek [-] (69. M. Pavelek [-] ) , K. Nestroj [-] (78. D. Vitásek [-] ) , J. Gattnar [-] , M. Hahn [-] , M. Skoumal [-]