SESTAVA KOLA - 20.kolo Vysočina | Pelhřimov | Okresní přebor , 2015-2016
Datum kola: 30.04.2016
Ve dvacátém kole Poutník ligy měly navrch hostující týmy. Prvotřídní senzace se zrodila v Horní Cerekvi, když lídr tabulky nečekaně podlehl Kamenici B. Brankovou úrodu viděli diváci v Jiřicích, z divoké přestřelky vyšli vítězně hosté z Počátek. Skvělou formu potvrdil Ústrašín, který ovládl derby zápas v Božejově. Pátá výhra žlutočerných v řadě pak znamená další posun tabulkou. Existenční zápas mezi Červenou Řečicí a Plačkovem rovněž vyšel lépe hostům, v nervózním duelu Plačkovští zvítězili 2:0. Nad červenořečickým týmem se tak i nadále stahují černá mračna, když Tatran nedokázal vstřelit gól již třetí zápas po sobě. Atraktivní duel se hrál v Pelhřimově, domácí Maraton přehrál houževnatou Obrataň. Propad formy potvrdila rezerva Žirovnice, která si dojela pro hladkou porážku do Žirova. Z individuálního hlediska se v tomto kole příliš nedařilo střelcům, více než jeden gól dali pouze dva hráči.
Ideální jedenáctka kola má tentokrát netradičně defenzivní rozestavení 4-5-1. Velká tlačenice byla především na postu brankáře, kde výborné výkony předvedlo hned několik gólmanů. Chvála šla například na kamenického Votápka, který měl lví podíl na senzační výhře Slovanu v Horní Cerekvi, činil se i muž minulého kola David Rohovec, jenž zavřel bránu Ústrašína, volba ale nakonec padla na plačkovského Lukáše Novotného, jenž zazářil v záchranářském duelu v Červené Řečici.
Je to již obehraná písnička, ale v sestavě kola opět nalezneme ústrašínského stopera Pavla Bělocha, který i počtvrté v řadě byl hlavní postavou svého týmu. Novým mužem mezi vyvolenými je naopak Rostislav Štěpán z Plačkova, jenž na netradičním postu v obraně zahrál nanejvýš spolehlivě. Výborné reference šly také na kamenického Luboše Nováka, jenž v Horní Cerekvi kraloval zejména ve vzduchu. Obrannou čtveřici doplňuje Jakub Vincenc z Jiřic, který sice jako jediný ze zadáků skóroval, v konečném účtování to ale bylo Jiřicím platné pramálo.
Pětičlenná záložní řada rovněž nabízí zajímavá jména. V top jedenáctce se objevuje například excentrický Zdeněk Kubíček z Červené Řečice, jehož na hřišti rozhodně nepřehlédnete. Fotbalový virtuóz sice i v požehnaném věku stále umí, bohužel pro červenořečické nemá dostatečnou podporu z řad spoluhráčů. Výborným fotbalistou je také Lukáš Jírů, jenž konečně překonal zdravotní trable a může tak být trenéru Klapovi k dispozici. Ústrašínský středopolař přidal v Božejově jeden gólový příspěvěk, kterým nasměroval žlutou ponorku k dalšímu triumfu. Gól si na své střelecké konto připsal rovněž Tomáš Keller, jenž stvrdil výhru Plačkova nad Červenou Řečicí. Gólově procitl také Lukáš Máca z Maratonu, jehož dva slepené góly do sítě Obrataně rozhodly šlágr kola. Posledním záložníkem, který se může pyšnit prestižní nominací , je kamenický Václav Spěváček.
Mezi útočníky tentokrát velká konkurence nepanovala, ostrými ládoval pouze počátecký Radim Měkuta, jenž hattrickem sestřelil soupeře z Jiřic. Kdo se stane jubilejním dvacátým Hráčem kola? O tom rozhodnou pouze Vaše hlasy. Podpořte již nyní svého favorita a pomozte mu vystoupat až na fotbalový Olymp.
Hlasování bylo ukončeno
Hlasování jsme ukončili. Brzy se dozvíte vítěze. A pokud váš favorit nevyhrál, nevadí, pokud bude i nadále předvádět skvělé výkony, budete ho nacházet v dalších sestavách kola :)
Související články
- Hráčem 20. kola, Okresní přebor Pelhřimov, se stává...
- Návrat na hřiště v plánu nebyl, bylo to spíše z hecu. Teď jsem tu, abych pomohl klubu k záchraně Poutník ligy, říká Pavel Běloch z Ústrašína
Autor: Tomáš Dlouhý
Jak nasbírat co nejvíce hlasů?
- Klikni na "To se mi líbí" a "Sdílej" link na svůj Facebook
- Pošli svým přátelům soukromou zprávu s linkem a prosbou o hlas
- Pošli svým známým email s odkazem na sestavu
- Zapoj do hlasovaní svůj klub, spoluhráče a dej odkaz na klubový facebook
- Upozorni všechny, že hlasovat mohou každou hodinu, pokud mají účet na fotbalunas.cz
Komentáře
Rozhovory
- Oslavy postupu proběhly ještě na hřišti i s fanoušky, říká hráč posledního kola Oliver Vacovský
- S bráchou se mi hraje vždycky dobře, je to perfektní fotbalista, říká hráč 21. kola Jaroslav Houser
- Obrannou část jsme zlepšili a gólů už tolik nedostáváme, říká hráč 20. kola Jan Ira
Tabulka | Z | Skóre | B | |
---|---|---|---|---|
1 | SK Jiřice | 11 | 34:15 | 23 |
2 | TJ FC Ústrašín | 11 | 30:16 | 23 |
3 | TJ Rovnost Budíkov | 11 | 29:21 | 23 |
4 | TJ Dálnice Speřice B | 10 | 30:19 | 22 |
5 | TJ Tatran Červená Řečice | 11 | 33:24 | 21 |
Nejlepší střelci | Góly | |
---|---|---|
1 | Tomáš Faltýnek | 18 |
2 | Jan Vonásek | 12 |
3 | Martin Kratochvíl | 10 |
4 | Patrik Koten | 9 |
5 | Andrii Papenko | 8 |
Jméno | ZB | Ú | BE | |
---|---|---|---|---|
1 | Jiří Klik | 33 | 55,0% | 1 |
2 | Petr Kříž | 30 | 50,0% | 0 |
3 | Venca Likeš | 28 | 46,7% | 0 |
4 | Radek Hruška | 27 | 45,0% | 0 |
5 | Tomáš Doležal | 22 | 61,1% | 0 |