10.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2016-2017

--

--

Šťěpánkovice rozebraly Chlebičov

0

Chlebičov sice po poločase vedl o jednu branku, ale domácí skóre otočili ve druhém dějství čtyřmi góly.

Na útulném stadionu ve Štěpánkovicích se uskutečnil zápas dvou totálně rozdílných poločasů. Úvodní příležitost si sice vypracovali domácí, když Kožušník neproměnil sólový nájezd, ale potom už tvrdil muziku Chlebičov. Hned z protiútoku vyvezl balon dopředu Radek a Lumír Sedláček se ze sedmnácti metrů trefil parádně pod břevno – 0:1. Poté si hostující duo vyměnilo úlohy, Radek sice ze vzduchu dopravil míč do sítě, jenže mával se ofsajd. Radek nadále hýřil aktivitou, z otočky však polaskal pouze tyčku. Těsně před přestávkou se neprosadil ani Haas a střelecká nemohoucnost se Chlebičovu vymstila.

V 58. minutě hosté při rohu Lišky neuhlídali Smažíka a ten zametl balon do kasy – 1:1. O necelých deset minut později ochozy znovu burácely. Po biliárových odrazech míče sice Grigarčík neuspěl, ale dobře postavený Schwalbe napravil jeho kolaps – 2:1. Bodové naděje Chlebičova významně povadly čtvrthodinku před závěrečným hvizdem, kdy byl za kritiku sudího vyloučen kapitán Lumír Sedláček. V přesilovce se Štěpánkovice cítily jako ryby ve vodě. Nejprve zužitkoval Liška sólový nájezd (3:1) a poslední direkt hosté schytali od Harazima, který si naskočil na lahůdkový centr Schwalbeho (4:1).

TJ Sokol Štěpánkovice
Jindřich Harazim, trenér Štěpánkovic: Naše vítězství se rodilo velice těžce. Fotbal opravdu někdy nemá logiku. V prvním poločase jsme se hodně trápili. Soupeř měl převahu a klidně mohl vést vyšším než jednobrankovým rozdílem. Hráli jsme ve velké křeči, když jsme jen nakopávali. O přestávce proběhla v kabině menší bouřka, kluci zvýšili bojovnost, a to rozhodlo.

SK Viktorie Chlebičov
Vilém Axmann, trenér Chlebičova: Do 60. minuty jsem byl s naším výkonem velice spokojený. Byli jsme silnější na míči a vycházela nám přechodová fáze. Bohužel jsme nedotáhli několik nadějných brejků. Po vyrovnávací trefě soupeře a druhém gólu Štěpánkovic jsme se bohužel položili. Porážka je přesto krutá. Více mě však mrzí zranění Korbela s Holleschem a vyloučení Sedláčka.

A. Lefenda [-] - D. Novák [-] , J. Smažík [-] , R. Heider [-] , J. Dluhoš [-] , D. Harazim [-] (87. M. Tomíček [-] ) , A. Schwalbe [-] (89. L. Bielan [-] ) , D. Benek [-] (25. P. Grygarčík [-] ) , M. Liška [-] , D. Kožušník [-] (46. M. Grigarčík [-] ) , D. Tomíček [-]

C. Josefus [-] - L. Černín [-] , F. Linda [-] (84. J. Otlík [-] ) , J. Majewski [-] - M. Dzierža [-] , L. Sedláček [-] - J. Radek [-] , A. Korbel [-] (14. O. Haas [-] ) - J. Hollesch [-] (67. M. Elek [-] ) , D. Řehulka [-] (70. L. Gabaj [-] ) , L. Villaschek [-]

ŽK: 14. D. Benek , 37. D. Harazim , 41. D. Novák , 47. M. Liška , 60. A. Schwalbe - 12. J. Majewski , 39. J. Radek , 53. D. Řehulka , 61. L. Villaschek , 63. L. Sedláček , 86. M. Elek . ČK: 75. L. Sedláček .
Počet diváků: 255. Rozhodčí: PODRACKÝ Pavel - ADAMEC Jiří, ŠVEC Marek.