5.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2016-2017

Kravaře porazily v derby Bolatice

11. M. Sněhota (vl.) , 26. M. Sabo , 55. M. Hanus - 39. J. Šefčík
0

Kravaře na vlastním hřišti porazily Bolatice dvoubrankovým rozdílem.

Nedělní derby sousedních Kravař a Bolatic přilákalo do ochozů spoustu fanoušků, kteří viděli celkem kvalitní utkání. Hosté se po závěrečném hvizdu hodně zlobili na rozhodčího Jantoše. Trnem v oku jim byla zejména situace z 11. minuty. Po drzém průniku Saba dotíral Emil Peterek na Sněhotu, ten překonal vlastního gólmana Kramáře a sudí ukázali směrem ke středovému kruhu – 1:0. Bolatice přitom reklamovaly, že balon ještě nepřešel brankovou čáru. Hosté reagovali střelami Gaidy a Petra Langera, jenže vyrovnání nedocílili. Za Kravaře pak zazlobil Emil Peterek, ale skóre se podruhé měnilo až ve 26. minutě. Daniel Peterek vydláždil českou uličku pro Saba, kterého nepokryl Balarin a Sabo zavěsil míč šikovně pod břevno – 2:0. Bolaticím se zvedla nálada šest minut před přestávkou. Po trestňáku Zdeňka Dudy odvrátili domácí zadáci balon pouze k Šefčíkovi a hostující mladíček přelstil gólmana Šupolu – 2:1.

Nástup do druhé půle však vyšel lépe Kravařím. Příležitosti Emila Peterka se ještě minuly účinkem. V 55. minutě ale Sabo chytře uvolnil Hanuse, který si vychutnal bolatické beky a mazácky zvýšil na 3:1. Hosté se ovšem znovu hněvali na hlavního sudího, protože podle jejich názoru přehlédl faul na Petra Langera. Domácí pak mohli několikrát definitivně rozhodnout, jenže Prohászka, Lavrovič anebo Pavelek slibné šance zahodili. V závěrečné desetiminutovce vycenily zuby Bolatice, a to díky nepříjemným standardkám Zdeňka Dudy. Šula ze vzduchu rozkymácel břevno, Sněhota s Ondřejem Langerem dokonce vůbec netrefili kravařskou klec.

Městský FK Kravaře
Karel Štěpán, trenér Kravař: Konečně jsme zvládli první poločas, když hlavně úvodních třicet minut probíhalo podle mých představ. Z našeho tlaku jsme vytěžili dva góly a měli jsme ještě další šance. Před přestávkou bohužel soupeř snížil, což byla chyba. Ve druhé půli už jsme nehráli tak nátlakový fotbal, přesto jsme uhájili důležité vítězství.

FK Bolatice
Vít Baránek, hrající trenér Bolatic: Diváci sledovali pěkné utkání s výbornou atmosférou. Bohužel musím být kritický k rozhodčím, protože první gól soupeře vůbec neměl platit. Míč totiž podle fanoušků nepřešel přes brankovou čáru. Tohle hodně ovlivnilo další průběh zápasu. Před třetím gólem Kravař navíc faulovali našeho hráče. Cítíme se poškozeni, ale nechceme se na to vymlouvat.

R. Šupola [-] - J. Kučerák [-] , M. Sabo [-] (77. M. Pavelek [-] ) , V. Klösel [-] , D. Peterek [-] - V. Koneczný [-] , M. Žídek [-] , E. Peterek [-] (60. M. Prohászka [-] ) , S. Lavrovič [-] - M. Hanus [-] , J. Jaroš [-] (67. M. Czerný [-] )