21.kolo, Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2015-2016

--

Srubeckou tvrz dobyl Boršov

11. F. Šálek (vl.) , 84. V. Čuřík , 90. F. Filištein (p.)
0

Srubec v domácím prostředí body moc nerozdává a na hráče Boršova tak čekal těžký úkol. V ideálních fotbalových podmínkách nakonec hosté branku neinkasovali a sami tři vstřelili. Srubci se tak ztenčil náskok na svého dnešního soupře na pouhé dva body.

Vlastní gól domácích určil poločasový výsledek

Zápas začal ve svižném tempu. Domácí si od samého začátku vytvořili tlak, který vyústil v mnoho rohových kopů po sobě. Všechny ovšem dokázal Šefčík ve spolupráci s Machatou odvrátit. Domácí to poté často zkoušeli po levé straně Leštinou, kde se Komrska měl co ohánět, ale všechny nepříjemné situace vyřešil. Domácím napadání dlouho nevydrželo a postupně se hra již vyrovnala. A Boršov se mohl radovat i z gólu, když Čuřík prošel od rohového praporku přes bránící hráče až k vápnu, odkud poslal střílený centr, který si domácí hráč Šálek srazil do branky. Boršov postupně přebíral iniciativu a pěkně kombinoval ve středu hřiště. Ve 27. minutě se Pokorný protáhl kolem několika bránících hráčů a poslední v řadě ho dle názoru hostů fauloval, penaltu ovšem rozhodčí neodpískal. O dalších pár minut později se dostal Čuřík do velké šance, když poslednímu bránícímu hráči odskočil míč od nohy. Čuřík přehodil bránícího hráče a sám mohl postupovat na gólmana. Místo toho ovšem zvolil střelu z poza vápna, která šla doprostřed branky.

Boršov v závěru pojistil svoji výhru

Do druhého poločasu Boršov vstoupil mnohem aktivněji než do prvního. Napadal hráče Srubce poměrně vysoko a ti tak neměli dost času na rozehrávku. Několikrát se i povedlo vypíchnout balon boršovským hráčům, ale žádná vážnější situace z toho nebyla. Domácí tak ucítili šanci a v 70. minutě vysunuli dopředu třetího hráče. Obrana Boršova se tak dostávala pod čím dál větší tlak, který mohl vyústit v penaltu, a to když se Filištein dostal to kontaktu na hranici malého vápna s hráčem Srubce. Rozhodčí ani tentokrát penaltu neodpískal. Obrana Boršova tlak Srubce vydržela a nakonec sama udeřila. V 84. minutě vyhrál hlavičkový souboj na polovině hřiště Kofroň a poslal do samostatného úniku Čuříka. Ten zachoval chladnou hlavu a udělal kličku brankaři, který ho ovšem stáhnul. Čuřík ovšem chtěl dále hrát, vstal a doběhl míč, který šel ven ze hřiště. Rychle se dostal na roh malého vápna, kde už čekal znova brankář Korbel. Tomu udělal Čuřík opět kličku a přes jeho další pád po zákroku Korbela nakonec odkrytou branku trefil – 0:2. Domácím se povedlo v závěru ještě trefit tyč Machatovy branky, odražený míč ale obrana uklidila do bezpečí. V 90. minutě se vydal na výlet Fessl, který prošel neatakován celým hřištěm až před velké vápno a poslal do lajny míč rozběhnutému Komrskovi. Ten poslal střílený centr do vápna, který ovšem zastavil bránící hráč rukou, a tak se kopala penalta. Na tu se postavil Filištein a do protipohybu brankaře uzavřel skóre zápasu- 0:3

FK Boršov nad Vltavou
Richard Kofroň (hráč Boršova): Na Srubci jsme předvedli velmi bojovný a kolektivní výkon a zaslouženě si odvezli tři body. Srubec se kromě asi prvních deseti minut do většího tlaku nedostal a naši bránu moc neohrozil. Myslím si, že se zápas musel líbit i divákům a výsledek pak Nové Vsi, která má téměř jisté první místo v OP.