26.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2015-2016

--

Stachy remizovaly s mistrem z Hradiště

29. I. Vrhel , 51. I. Vrhel - 78. O. Matějka , 88. M. Čítek (p.)
0

Hradiště jako vítěz soutěže přijelo bez 4 hráčů základní sestavy a pouze s jedním náhradníkem, i tak ale bylo lepším mužstvem. Stachy celý zápas jen bránily a nakonec jim to přineslo důležitý bod.

Stachům stačila jedna šance na jeden gól

Hned zezačátku zápasu se Stachy zatáhly do obrany a pouze bránily. Hradiště na hřišti dominovalo, jako po celou sezónu. Paradoxně první branku vstřelili domácí Stachy. Ve 29. minutě po obranném odkopu domácích se zmocnil míče Ladislav Heidenreich, který zatáhl balón po levé straně a přihrál do vápna Vrhelovi, který krásně obstřelil brankáře Petra Novotného a dal Stachům naději – 1:0. Hosté měli ještě snad 5 dobrých příležitostí, ale buď netrefili bránu, nebo všechno zlikvidoval Radim Šebánek. Domácí z jediné šance dali branku.

Stachy neuhlídaly dvoubrankové vedení

Ve druhé půli Stachy bránily pořád stejným způsobem, ale opět dokázaly udeřit. V 51. minutě byl faulovaný u vápna Hradiště Ladislav Heidenreich a po centru Pavla Záleského na první tyč Ivanu Vrhelovi, který hlavou rozvlnil síť podruhé – 0:2. Jenomže v 55. minutě Jan König fauloval Jana Pešla, který v přerušené hře Königa strčil a rozhodčí Josef Ovčáček udělal Königovi žlutou kartu za faul, ale Pešlovi červenou za oplácení. Od té doby Stachy bránily, co jim síly stačily. V 78. minutě se Hradiště konečně dočkalo své první branky. Po centru z pravé strany došlo ke skrumáži a odražený balón propálil do sítě Ondřej Matějka – 1:2. Poté v 88. minutě v souboji mezi Alešem Eignerem a domácím hráčem došlo k přísné penaltě, kterou proměnil kapitán hostů Michal Čítek.

TJ Sokol Stachy
Ladislav Heidenreich, hráč: Můžu říct, že Hradiště bylo po celý zápas jasně lepší. My jsme na našem hřišti, které je menší jen bránili. Je zde veliký rozdíl mezi mužstvy, my jsme hráli o záchranu a oni už jsou první.

R. Šebánek [-] - P. Záleský [-] , I. Vrhel [-] (90. J. Foltýn [-] ) , L. Hovorka [-] (83. A. Eigner [-] ) , P. Foltýn [-] (66. M. Vozobule [-] ) , J. Pešl [-] , M. Rod [-] , L. Heidenreich [-] , D. Pek [-] (85. M. Marek [-] ) , V. Karlík [-] , J. Dvořák [-] (90. M. Druta [-] )

TJ Hradiště
P. Novotný [-] - P. Žalud [-] , T. Žalud [-] , J. Vepřovský [-] , M. Chassard [-] - L. Mužík [-] (66. O. Matějka [-] ) , D. Čejka [-] , M. Čítek [-] , J. König [-] - L. Hubička [-] , M. Šafárik [-] -

ŽK: 23. J. Dvořák , 27. P. Foltýn , 72. M. Vozobule , 79. V. Karlík , 80. R. Šebánek , 84. D. Pek , 88. L. Heidenreich - 39. D. Čejka , 55. J. König . ČK: 55. J. Pešl .
Hráči zápasu: V. Karlík , I. Vrhel - M. Čítek , J. König .
Místo: Stachy. Počet diváků: 70. Rozhodčí: Ovčáček Josef - KLÍMA Petr, TRNĚNÝ Jan.