9.kolo, Plzeňský | Plzeň - Město | Okresní přebor , 2023-2024

--

--

--

--

Union otočil skóre a zabral v pravou chvíli. Stach skóroval, asistoval i inkasoval karty obou barev

14

Union šel do zápasu s jasným cílem bodovat, jelikož se propadl až na předposlední místo. Němelo ho ale čekat nic jednoduchého. Košutka ale na konec týdne nepodala dobrý výkon a umožnila domácím otočit skóre v jejich prospěch. Výraznou kaňkou pro hosty bylo mimo porážky i zranění a vyloučení hráče v jednom.

Union vzhledem k ostatním výsledkům potřeboval zabrat. A hlad po výhře byl na domácích znát. Dost jim v tom pomáhali i hosté z Košutky, kterým se nevedlo podle jejich plánu. Domácí se svou aktivitou dostávali do šancí, ale přáno jim nebylo. Za to hosté po sérii chyb domácích dostali v 38. minutě do vedení, když únik do otevřené obrany využil Jan Chaloupka

S domácím týmem to ale do druhého poločasu nezamávalo. Za neutuchající snahu byl odměněn gólem po necelé hodině hry. V 60. minutě si míč vybojoval při napadaní rozehrávky hostů Stach a následnou individuální akci zakončil vyrovnávacím gólem. Union se dočkal ne jen vyrovnání, ale i otočky ve skóre. V 75. minutě v tom měl prsty znovu Stach, který našel přesně rozehraným přímým kopem na zadní tyči Radima Červeňáka. Jeden ze sourozenců jeho pobídku využil a poslal domácí do vedení. Chvíli nato se po tvrdém zákroku a s tím následně spojeného vynuceného střídání, rozhodl jediný střelec hostů v zápase Jan Chaloupka pro ostrá slova, zhodnocující výkon hlavního rozhodčího. Díky tomu se zmiňovaný Jan Chaloupka ke střídání nedostal, jelikož byl hlavním rozhdočím v 80. minutě vyloučen. Minutu poté se potřetí trefili domácí. Byl u toho překvapivě znovu Stach, kterého střelu po úniku z úhlu dokázal brankář vyrazit. Bohužel pro hosty jen k volnému Mokhtarimu, který proměnil svůj debut v dresu Unionu v gól. O výsledku tak bylo rozhodnuto. Skóre se však ještě měnilo v kolonce červených karet, když Stach přidal v 88. minutě ke gólu a dvěma asistencím i červenou kartu.

TJ Union Plzeň
Petr Starý, vedoucí: Začali jsme tam, kde jsme skončili před týdnem v Černicích - tedy dobrým výkonem a neproměněnými šancemi. Košutka naopak jednu využila a znovu jsme prohrávali. Dokázali jsme se ale zvednout, přišly další šance a konečně i góly. Jinak se hrál celkem vyrovnaný zápas, i soupeř měl dost šancí, před koncem trefil tyč. Nakonec vyhrál tým, který si za výhrou víc šel a byl o něco šťastnější. A trochu nám pomohl rozhodčí, v prvním poločase nám odpustil penaltu...

TJ Košutka Plzeň B
Robert Holý, trenér: Již v druhém utkání za sebou jsme předvedli absolutně bezkrevný výkon. Soupeř bojující o důležité body nás předčil hlavně svojí chutí v utkání zvítězit a zdravou agresivitou v osobních soubojích. I přesto, že jsme v prvním poločase šli do kabin s vedením 1:0, právě zmíněné atributy hry našeho soupeře zapříčinily, že jsme v druhém poločase o vedení přišli a navrch dostali ještě další dva góly. Smutnou stránkou utkání je zranění, ale i následné vyloučení našeho nejlépe hrajícího hráče J. Chaloupky, který po ostrém zákroku soupeře nesportovně, ale za to zcela oprávněně zhodnotil v tomto utkání oboustranně velmi nepřesný metr hlavního sudího.....

M. Frnka [-] - J. Douša [-] (67. M. Hořánek [-] ) , T. Karban [-] (24. Y. Mokhtari [-] ) , L. Stach [-] , I. Popovych [-] (81. M. Bedenko [-] ) , J. Pachner [-] (46. R. Červeňák [-] ) , V. Dziadus [-] , P. Kalaš [-] , D. Kalaš [-] , P. Kutný [-] , R. Červeňák [-]

F. Šatra [-] - J. Blažejovský [-] , J. Chaloupka [-] , F. Bloch [-] , Z. Zelenka [-] , J. Lhoták [-] , L. Kovařík [-] (64. M. Trnka [-] ) , T. Ivankiv [-] , D. Král [-] , P. Macht [-] (38. J. Chaloupka [-] ) , P. Sobotka [-] (64. O. Sotona [-] )

ŽK: 73. L. Stach . ČK: 88. L. Stach - 79. J. Chaloupka .
Počet diváků: 40. Rozhodčí: Schingler Milan - KOSTELNÍK Lumír, VÁVRA Vlastimil.