Redaktor: Daniel Kořenek

EXPERT TIP

EXPERT TIP - 21.kolo Plzeňský | Plzeň - Město | Okresní přebor , 2023-2024

17.04.2024 19:51 Daniel Kořenek 49

Staň se Expertem pro následujíci kolo. Každý víkend se hraje o skvělé ceny. Přímo v článku stačí kliknout na Tipovat, zadat své tipy a volitelně je i okomentovat. Kdo bude nejlepší? Za každý správný tip získaváš bod. Expertem pro víkendové kole je Ondřej Kollros z Litic.

Rozhovor

Po zkontrolování fotek ze zápasu si myslím, že se ve fitku ještě párkrát objevím, říká s úsměvem Jakub Kabourek

Plzeňský | Plzeň - Město | Okresní přebor
Plzeňský Plzeň - Město 16.04.2024 16:44 Daniel Kořenek 0

Hlasovali jste pro ty nejlepší hráče v 19. kole a z vašeho hlasování vzešel vítěz! Je jím Jakub Kabourek ze Slovanu. Redakce fotbalunas.cz ho vyzpovídala a rozhovor najdete zde.

Reportáž

Letná slaví po nečekané otočce ve druhé půli proti Ledcům, ty nesly nelibě výroky rozhodčího


Letná před zápasem spíš na body, myslela na to, aby vzhledem k jejich výsledkové pohodě a zároveň formě Ledců, neschytali nelichotivý výsledek. Po konci prvního poločasu to vypadalo, tak jak se čekalo. Druhý poločas ale překvapil asi všechny. Letná v něm vstřelila čtyři branky a mohla slavit nečekané tři body proti Ledcům, kterým se hra hlavně po psychické stránce rozpadla.


SESTAVA KOLA

HISENSE SESTAVA KOLA - 20.kolo Plzeňský | Plzeň - Město | Okresní přebor , 2023-2024

15.04.2024 23:09 Daniel Kořenek 0

Kolo plné překvapení. Body ztratily do té doby celky první Lhoty, třetích Ledců i čtvrtých Černic. V sestavě tak mají místo hráči týmů, které se favoritů nezalekli. Nechybí ani zástupci nadělujícího Rapidu, Roudné nebo Slovanu.

Reportáž

Smíchov ukončil střelecké trápení a v Černicích vyválčil ve druhém poločase bod


Jediný duel, který se časově nepřekládal kvůli šlágru první ligy, byl duel Smíchova s domácími Černicemi. Domácí vedli na začátku druhé půle už o dvě branky, ale hosté utkání nezabalili, protrhli smůlu v zakončení a nakonec urvali alespoň bod.


Reportáž

Na šance vyrovnané, kvalita v zakončení ale mluvila pro Slovan


Slovan začal v minulém kole sbírat body, což chtěl potvrdit i v domácím zápase s houevnatým Unionem. Utkání, které vzhledem k početnému množství gólových příležitostí rozhodně nenudilo, nakonec ovládli domácí a posunuli se na čtvrté místo.


Reportáž

Strašák Lhoty v této sezoně zná jméno, Košutka ukořistila z dvojzápasu všech 6 bodů


Lídr ze Lhoty přijížděl do Ledců k souboji s Košutkou v roli favorita. Domácí se zatím na jaře hledali a byli bez bodu. V Ledcích ale jakoby ožili a hosty překvapili po podzimním měření sil i tentokrát.


Reportáž

Nejvyšší výhra ročníku. Rapid zostudil Chotíkov i přes zkrácený závěr 14 góly


O favoritovi bylo jasno, že ale bude v ohrožení nejvyšší výhra ročníku, u které byl mimochodem rovněž Chotíkov, čekal asi málokdo. Rapid ji nakonec pokořil o jednu branku a díky zaváhání Lhoty se posunul do čela tabulky.


Reportáž

Litice roli favorita zvládly, v Hradišti ale doháněly dvoubrankové manko


Hradiště mělo po úvodní čtvrthodině našlápnuto k dalšímu vítězství. Litice ale orámovaly poločas třemi góly a těžce získané vedení už ve zbytku utkání nepustily. Roli favorita tak s vypětím všech sil zvládly a na jaře podruhé naplno bodovaly.


Reportáž

Vochov doma vyšel naprázdno, Roudná rozhodla v úvodní patnáctiminutovce


Vítěz utkání se mohl posunout na šesté místo. Za ním lépe ve Vochově vykročila Roudná. Rychlé dva góly určily ráz utkání, který se až do jeho konce nezměnil. Roudná tak zvítězila i ve třetím venkovním v novém roce.


EXPERT TIP

EXPERT TIP - 20.kolo Plzeňský | Plzeň - Město | Okresní přebor , 2023-2024

11.04.2024 11:11 Daniel Kořenek 91

Staň se Expertem pro následujíci kolo. Každý víkend se hraje o skvělé ceny. Přímo v článku stačí kliknout na Tipovat, zadat své tipy a volitelně je i okomentovat. Kdo bude nejlepší? Za každý správný tip získaváš bod. Expertem pro toto kolo je Dalibor Máj z Letné.

SESTAVA KOLA

HISENSE SESTAVA KOLA - 19.kolo Plzeňský | Plzeň - Město | Okresní přebor , 2023-2024

09.04.2024 11:37 Daniel Kořenek 0

Nová sestava, nová jména. Pomohl k tomu jak překvapivý výsledek na Unionu, povedené výkony nováčků v Ledcích, premiérové trefy v Liticích či nevšední situace ze Lhoty. Zastupení má celkem osm celků a o hlasy se ucházejí i dva brankáři. 

Reportáž

Hradiště vstalo z mrtvých, na Unionu téměř zdvojnásobilo svůj dosavadní celosezonní čtyřbodový zisk


Kdo se v neděli k večeru podíval na souhrn výsledků třetího jarního kola, musel mít o překvapení kola na první dobrou jasno. Hradiště, které se před tímto víkendem krčilo s pouhými čtyřmi body na chvostu tabulky, si totiž připsalo teprve druhé vítězství v sezoně.


Reportáž

Zápas Litic a Vochova vítěze nepoznal, oba týmy tak na jaře pocítily chuť vítězství, porážky i remízy


Liticím velelo domácí prostředí v souboji celků ze středu tabulky vyhrát. Když ale oba celky vyhráli jeden z poločasů shodně o jedno branku, byla z toho nakonec dělbá bodů, která pro oba znamená, že za jaro připsali do tabulky čtyři body.


Reportáž

Brankář Riška si nevzal příklad z Jakuba Koháka, penaltu proměnil a i díky němu nadělila Lhota soupeři bůra


Černice chtěly dát zapomenout na nepovedený duel s Ledci. Měly před sebou ale těžkou překážku v podobě vedoucí Lhoty. Domácí měli zápas většinu času pod kontrolou a i když dlouho nemohli soupeři odskočit, vstřelii před konečným hvizdem ještě čtyři branky a obdarovali hosty nepopulárním bůrem.


Reportáž

Bez ztráty kytičky na jaře pokračuje Rapid, Roudnou ale definitivně zlomil až v závěru


Všichni přítomní se nenudili hlavně v minutách kolem poločasové pauzy. V tomto čase se totiž účinkující hráči trefili hned pětkrát. Lépe z úrodné pasáže vyšel Rapid, který v závěru přidal ještě pojistku a přivezl tak cenné body z pro něj ne příliš oblíbené Roudné.


Reportáž

Slovan rozhodl hned v úvodu, Smíchov si pak ve zbytku zápasu vylámal zuby na Kabourkovi


Slovan chtěl po dvou porážkách udržet kontakt s nejlepšími a to se mu díky vydařenému začátku povedlo. Smíchov si pak ve zbytku utkání vypracoval několik slibných šancí, ve kterých je ale vždy zastavil v ten den skvělě chytající Kabourek. Domácí navíc ještě dohrávali v deseti.


Rozhovor

Jsem velmi hlasitý a v kombinaci s alkoholem, to mám hlas jako zvon, prohlašuje navrátilec Lukáš Páník

Plzeňský | Plzeň - Město | Okresní přebor
Plzeňský Plzeň - Město 06.04.2024 15:17 Daniel Kořenek 0

Hlasovali jste pro ty nejlepší hráče v 18. kole a z vašeho hlasování vzešel vítěz! Je jím brankář Lukáš Páník z Rapidu. Redakce fotbalunas.cz ho vyzpovídala a rozhovor najdete zde.

EXPERT TIP

EXPERT TIP - 19.kolo Plzeňský | Plzeň - Město | Okresní přebor , 2023-2024

04.04.2024 10:13 Daniel Kořenek 105

Staň se Expertem pro následujíci kolo. Každý víkend se hraje o skvělé ceny. Přímo v článku stačí kliknout na Tipovat, zadat své tipy a volitelně je i okomentovat. Kdo bude nejlepší? Za každý správný tip získaváš bod. Další na řadě je trenér béčka Rapidu Tomáš Holík.

Reportáž

Nejlepší útok soutěže si zpříjemnil Velikonoce vysokou výhrou v Černicích


V Černicích mělo jít o vyrovnanou partii, když ale v 52. minutě svítilo na ukazateli skóre 0:6, bylo všem přítomným jasno, že se nervydrásající závěr konat nebude. V tom alespoň domácí hrozivý výsledek upravili. Na zasloužených třech bodech pro hosty to ale nezměnilo nic.


Reportáž

Za pěkného počasí se z výhry na umělé trávě radovala Roudná, Letná dále strádá


Souboj mladých proti zkušeným dopadl lépe pro druhé jmenované. Hosté z Roudné ani jednou neinkasovali a jelikož sami rozvlnili síť čtyřikrát, o přidělení zisku jen pro jeden tým nemohlo být pochyb. 


SESTAVA KOLA

HISENSE SESTAVA KOLA - 18.kolo Plzeňský | Plzeň - Město | Okresní přebor , 2023-2024

01.04.2024 21:10 Daniel Kořenek 0

Velikonoční hody si připravily některé týmy pro své soupeře. Tím pádem bylo k vidění i poměrně početné množství dvoubrankových střelců nebo ofenzivně laděných  beků. Zkrátka je opět z čeho vybírat.

Reportáž

Liticím nevyšel pokus o nejrychlejší gól roku a i když na konci poločasu vedly, s Rapidem v atraktivním utkání přesto padly


Mohlo jít o jeden z nejrychlejších letošních gólů ve všech soutěžích. Pokus z úvodního výkopu, ale brankář na poslední chvíli vyrazil na roh. Zajímavé momenty v zápase tím ale nekončily. Po devadesáti minutách z toho nakonec byla očekávaná výhra Rapidu. 


Reportáž

Košutka doplatila na bezkrevný výkon v úvodním poločase, Chotíkov tak i díky němu slaví první venkovní výhru


Expert tohoto kola se nemýlil. Základ položili hosté v první půli, kterou výhrali o tři branky a jelikož Košutka ve druhém dějství ztrátu nesmazala, překvapení kola a první venkovní výhra Chotíkova byla na světě. Košutka si na první jarní body musí počkat minimálně týden.


Reportáž

Hradiště herně nepropadlo, ale branky na rozdíl od Vochova nedávalo, a tak je znovu bez bodu


Utkání, v nemž se ukázala jako klíčová produktivita a síla v zakončení. Zmíněné aspekty byly výrazně na straně Vochova, který i přesto, že jim domácí byli vyrovnaným soupeřem, dokázal z venkovního utkání přivést tři body s nulou vzadu.


Reportáž

Tečovaná rána v nastavení rozhodla o dělbě bodů mezi Unionem a Smíchovem


Druhé páteční utkání nabídlo narozdíl od toho prvního, utkání dvou úspěných z úvodního kola. A tentokrát? Tábory Unionu i Smíchova věděly, že šlo ze zápasu vytěžit více, ale v součtu nakonec drží oba jarní neporazitelnost.


Reportáž

Lhota druhé zaváhání v řadě nepřipustila, Slovan tak nepřekvapil ani dalšího favorita


Předešlý víkend vyšli naprázdno, při pátečním dni si tak chtěli oba spravit chuť. Výrazně veseleji bylo po závěrečném hvizdu v kabině hostů ze Lhoty, kteří si minimálně na nadcházející týden upevnili první místo. Slovan naopak na první body jara stále čeká.


Rozhovor

Adam Janda: V Kadani jsem často hrál se 76, ale to jen proto, že to byl největší dres v dané sadě

Plzeňský | Plzeň - Město | Okresní přebor
Plzeňský Plzeň - Město 30.03.2024 14:00 Daniel Kořenek 0

Hlasovali jste pro ty nejlepší hráče v 17. kole a z vašeho hlasování vzešel vítěz! Je jím Adam Janda z Unionu. Redakce fotbalunas.cz ho vyzpovídala a rozhovor najdete zde.

EXPERT TIP

EXPERT TIP - 18.kolo Plzeňský | Plzeň - Město | Okresní přebor , 2023-2024

28.03.2024 11:12 Daniel Kořenek 118

Staň se Expertem pro následujíci kolo. Každý víkend se hraje o skvělé ceny. Přímo v článku stačí kliknout na Tipovat, zadat své tipy a volitelně je i okomentovat. Kdo bude nejlepší? Za každý správný tip získaváš bod. Tentokrát se o své tipy podělí Václav Šubrt z Chotíkova.

Reportáž

Černice v Chotíkově musely zápas otáčet, ale očekávané tři body nakonec i tak vybojovaly


Chotíkov se před nedělním utkáním propadl po výhře Smíchova na předposlední příčku v tabulce. Pro jeho opětovné opuštění museli domácí vyhrát a začali dobře. Na svůj povedený nástup ale nenavázali a Černicím, které následně třemi brankami duel otočily, podlehli.


SESTAVA KOLA

HISENSE SESTAVA KOLA - 17.kolo Plzeňský | Plzeň - Město | Okresní přebor , 2023-2024

25.03.2024 21:43 Daniel Kořenek 0

Dlouhá zimní pauza skončila o víkendu i městskému přeboru. O překvapení se postaral Union, který přemohl lídra ze Lhoty. Jinak papírové předpoklady příliš nelhaly. Mimo známých jmen svými výkony zaujalo spoustu nováčků, konkrétně z Litic, Ledců nebo Unionu.

Reportáž

Letná pykala za zahozené šance v úvodu, Litice pak získané vedení už nepustily


Letná na konci podzimu neměla ideální formu a s tím spojené výsledky. K tomu se navíc musela obejít bez útočníka Skalského, který v zimně přestoupil na Košutku. Litice se nakonec ukázaly jako oříšek, který byl pro hosty na rozlousknutí příliš těžký.


Reportáž

Slovan se jako poslušný host v Ledcích nechoval, přesto odjel domů s prázdnou


Ledce a Slovan byly před vzájemným duelem v tabulce na kontakt. Dlouho to i podle dění na hřišti vypadalo na posun Slovanu před svého víkendového hostitele, pak ale dovolili domácím otočku ve skóre, na kterou už hosté odpověď nenašli.


Reportáž

FOTO: Roudná v nastavení šokovala Košutku a oplatila jí na chlup stejnou porážku z podzimu


Souboj sousedů v tabulce sliboval vyrovnanou podívanou. Nakonec se v chladném počasí opakovala historie podzimního zápasu, kdy Košutka otočila v závěru zápas na Roudné. Tentokrát stejně hořkou pilulku musela zkousnout ona, když Roudná dokonala zvrat dokonce až v nastaveném čase.


Reportáž

FOTO: Smíchov si v sestupové bitvě zastřílel proti Hradišti a utekl mu na osm bodů


První jarní kolo čekal oba týmy možná jeden z nejdůležitějších zápasů. Utkal se totiž do té doby poslední s předposledním. Smíchov ale řekl sestupovým starostem rázné ne a i když inkasoval jako první, Hradiště nakonec zdemoloval sedmi góly.


Reportáž

Vochov dlouho odolával, nakonec ale proti Rapidu jednou kapituloval


O favoritovi duelu bylo před jeho začátkem jasno. Mimo tabulkového postavení hovořilo pro hosty i to, že se domácí museli obejít bez střelce Křena i dalších hráčů základní sestavy. Zkušenější hráče tak museli zastoupit mladíci, kteří Rapidu dlouho odolávali, ale bezgólovou remízu nakonec nevybojovali. Hosté tak stáhli ztrátu na čelo na pouhý bod.


Reportáž

Sedm branek, tři červené karty a neproměněná penalta. Union po zimní pauze překvapil favorita ze Lhoty


Union zůstal na podzim za očekáváním, naopak Lhota se pyšnila velmi dobrou formou. V Chlumčanech se ale Lhota probouzela ze zimního spánku příliš dlouho a odhodlaní hosté svého soupeře nakonec nachytali na švestkách, i když dohrávali v devíti hráčích.


EXPERT TIP

EXPERT TIP - 17.kolo Plzeňský | Plzeň - Město | Okresní přebor , 2023-2024

21.03.2024 11:27 Daniel Kořenek 112

Staň se Expertem pro následujíci kolo. Každý víkend se hraje o skvělé ceny. Přímo v článku stačí kliknout na Tipovat, zadat své tipy a volitelně je i okomentovat. Kdo bude nejlepší? Za každý správný tip získaváš bod. První kolo po zimní pauze zkusil odhadnout David Tobrman ze Smíchova.

Článek

FOTO: Rezerva Rapidu odstartovala herní prověrky výhrou nad Třemošnou

03.03.2024 21:24 Daniel Kořenek 0

Béčko Rapidu bude v druhé polovině sezony nahánět vedoucí béčko Lhoty. První prověrkou před úvodním duelem jim byla Třemošná, hrající stejnou soutěž na okrese Plzeň - sever. Tatran soupeři na rozdíl od léta, kdy podlehl vysokým rozdílem, vzdoroval o poznání více.

Rozhovor

Občas si zajdu zachytat i hokejový zápas. Vypadá to, že mým vzorem bude Petr Čech, směje se Pavel Gottwald

Plzeňský | Plzeň - Město | Okresní přebor
Plzeňský Plzeň - Město 26.02.2024 10:08 Daniel Kořenek 0

Hlasovali jste pro ty nejlepší hráče v Podzimní. kole a z vašeho hlasování vzešel vítěz! Nejvíce hlasů posbíral brankář Černic Pavel Gottwald. Redakce fotbalunas.cz ho vyzpovídala a rozhovor najdete zde.

Článek

FOTO: Dýšina se s Letnou měsíc před prvním mistrovským utkáním rozešla v přípravě smírně

25.02.2024 11:44 Daniel Kořenek 0

Do ostrého startu jarní části soutěže oběma týmům zbývá ještě měsíc. Rozdíl jedné soutěže byl mezi Letnou (Městský přebor) a Dýšinou (I.B třída) znatelný hlavně v prvním poločase. Po změně stran se ale Letná zlepšila a nakonec se jí povedlo ztrátu dvou branek smazat.

Článek

Rekapitulace podzimu v číslech. Co stálo za úspěšností jednotlivých týmů a na čem musí někteří z nich před jarem zapracovat?

23.11.2023 15:01 Daniel Kořenek 0

Pořadí, získané body nebo střelené góly jsou to nejdůležitější. Jak se k ale celky k těmto hodnotám dopracovaly. Právě například získané body, karetní tresty a hlavně góly jsme rozpitvali do podrobnějšího přehledu v galerii podle jednotlivých týmů i s následným porovnáním mezi sebou.

 

 

Rozhovor

Ve svém věku už bych mohl jen chodit na tradiční vítěznou fotku z kabiny, to mi jde, říká o možné pozvánce do áčka Jiří Brož

Plzeňský | Plzeň - Město | Okresní přebor
Plzeňský Plzeň - Město 17.11.2023 15:43 Daniel Kořenek 0

Hlasovali jste pro ty nejlepší hráče v 13. kole a z vašeho hlasování vzešel vítěz! Kdo je tím vítězem? Jíří Brož ze Lhoty. Redakce fotbalunas.cz ho vyzpovídala a rozhovor najdete zde.

SESTAVA KOLA

HISENSE SESTAVA PODZIMU - Plzeňský | Plzeň - Město | Okresní přebor , 2023-2024

16.11.2023 18:03 Daniel Kořenek 0

Podzim je za námi a na řadě je tak sestava podzimu. Dvě místa v ní mají první dva týmy, tedy Lhota a Rapid. Po jednom pak týmy od třetího do sedmého místa. Jako první ho měli zajištěný nejlepší střelec a brankář. Ostatní o svá místa mohou zabojovat svými výkony znovu na jaře.

Celkový počet: 186