4.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2023-2024

--

Červená karta, šest gólů a obrat, Novosedly v divokém duelu zdolaly Kunžak

40. L. Jirků , 45. F. Koranda - 25. O. Cahyna , 47. R. Poborský (p.) , 78. D. Kroupa , 89. M. Svoboda
22

Kunžak – Fotbalisté Novosedel přestříleli ve čtvrtém kole Okresního přeboru Kunžak 4:2. Hosté sice vedli zásluhou Cahyny. Domácí ale ještě do konce poločasu nepříznivé skóre otočili díky brankám Jirků a Korandy. Hosty vrátil do zápasu proměněnou penaltou Poborský. Oslabeným Novosedlům, které přišly o vyloučeného Cahynu však vyšla druhá půle dokonale a góly Kroupy a Svobody znamenaly tři body pro Novosedly.

Domácí po poločase spokojenější

Začátek zápasu patřil hostům. Kroupovu přihrávku na zcela volného Mazance stačila domácí obrana ztečovat na roh a se Šromovou střelou si domácí brankář poradil. Skóre se měnilo ve 25. minutě , kdy Kroupův roh přistál na hlavě Ondřeje Cahyny, který trefil růžek domácí brány. Ke konci poločasu se hra začala vyrovnávat a těsně před přestávkou domácí otočili vývoj skore. Ve 40. minutě zcela volný Lukáš Jirků přešel neatakován přes půlku hřiště a z dobrých třiceti metrů nedal výstavní ranou Malému šanci. Ve 45. minutě ztratil Poborský zbytečně míč, domácí podnikli rychlý útok a Filip Koranda zvýšil na 2:1.

Hosté předvedli dokonalý obrat a berou tři body

Hekticky pokračoval i druhý poločas. Ve 47. minutě byl ve vápně faulován agilní kroupa a matador Roman Poborský se rozhodl, že odčiní svou chybu z první půle - penalta 2:2. Zásadní okamžik přišel v 61. minutě, vynikající Fáber přešel přes pět hostujících hráčů a Cahyna těsně před velkým vápnem fauloval a musel oprávněně pod sprchy. Domácí se hnali za vítězstvím a hosté čekali na svou šanci. První rychlý útok ještě Trachta neproměnil, ale v 78. minutě Marsa nádherně přeloboval stopera domácích a Daniel Kroupa se sám proti golmanovi Kovářovi nemýlil - 3:2 pro hosty. Pět minut před koncem utkání podržel hosty golman Malý, který reflexivně vykopl tutovku domácích. V poslední minutě si nadherně vyměnili míč Kroupa s Marsou, který vyslal do úniku dorostence Matěje Svobodu, který svým prvním golem za muže zpečetil výhru hostů na 4:2.

Autor: Pavel Fryš

SK Novosedly n. Než
Pavel Fryš (předseda): Do Kunžaku jsme jeli ve slušné sestavě a také nám patřil úvod zápasu. Škoda ztráty koncentrace v posledních pěti minutách prvního poločasu, kdy domácí otočili vývoj utkání. V poločase byli klucí skleslí a vypadalo, že to na nás nechá stopy. Opak byl pravdou a nejdůležitějsí moment zápasu z našeho pohledu byla proměněná penalta Romanem Poborským. Vyloučení nám paradoxně pomohlo, zatáhli jsme se a čekali na svou šanci, kterých bylo poměrně dost. Domácí ve snaze strhnout vítězství na svou stranu měli vzadu dost okének, které jsme byli schopni využít. Musím pochválit celý tým a ocenit, že jsme se nepoložili v momentech, kdy se to pro nás zrovna moc dobře nevyvíjelo