SK Novosedly nad Nežárkou

Informace o klubu

Novosedly n.Nežárkou, 37817
731 116 629

28. srpna 1969 byla ustanovena Tělovýchovná jednota SK Novosedly nad Nežárkou. Její členové se rozhodli, že sportem číslo jedna bude kopaná a zahájili úpravy fotbalového hřiště a stavbu šaten pro hráče a rozhodčí. Prvními členy výboru byli předseda Josef Bartoš, místopředseda Jindřich Fryš, jednatel Jan Bárta, pokladník Vladimír Čuta, hospodáři Jiří Kužel a členové Ladislav Řežab a Vladimír Fryš. V roce 1972, tři roky po svém založení, má Tělovýchovná jednota přes 90 členů a dvě mužstva oddílu kopané. Za dalších deset let se členská základna přehoupla přes 100, v roce 1985 má 113 členů, kopanou hrají muži i žáci. V roce 1987 zahajuje činnost jezdecký oddíl, jehož předsedou je Ing. Jiří Čermák z Jemčiny. Oddíl má 36 členů, k dispozici čtyři koně a parkur pro jezdecké závody na zámecké louce. V roce 1991 postupuje oddíl mužů do okresního přeboru. V roce 1992 přecházejí koně do vlastnictví Ing. Čermáka. V roce 1999 byly v rámci Programu obnovy venkova provedeny úpravy sportovního areálu a fotbalového hřiště. V roce 2000 postupují muži do I.B třídy v kopané. K 31.12.2002 ukončil činnost jezdecký oddíl. Historický postup do I.A třídy v kopané se v Novosedlech nad Nežárkou slavil v červnu 2007. Po tříletém účinkování se fotbalisté v červnu 2010 vrátili zpět do 1.B třídy.Tělovýchovná jednota SK Novosedly nad Nežárkou má v současnosti 135 členů, výbor se skládá z předsedy Pavla Fryše, místopředsedy Oldřicha Podojila, hospodáře Milana Kotka a členů výboru Jana Kubaty, Pavla Průchy, Ladislava Michala, Pavla Šafránka,Jaroslava Vacka a Filipa Mencla, organizačním pracovníkem je Pavel Šafránek a vedoucím mužstva kopané Radovan Šťastný.
Tělovýchovná jednota SK Novosedly nad Nežárkou pořádá tradiční sportovní plesy a na začátku prázdnin je organizátorem turnaje v kopané, který se od roku 1995 hraje jako memoriál tragicky zesnulého hráče Milana Čadka a od roku 2007 i jako memoriál dlouholetého fotbalového činovníka Jiřího Levandovského. Celoročně jsou uskutečňovány návštěvy jubilantů, průběžně sportovci udržují hřiště a okolí. 
Ve sportovním areálu došlo v letech 2004-2007 ke zkvalitnění zázemí jak pro diváky, tak pro samotné hráče. Na všechny stavební úpravy získala obec dotaci ze státního rozpočtu. V roce 2004 byla postavena a zkolaudována přístavba kabin a společenské místnosti. V roce 2005 byla ve sportovním areálu provedena výstavby kryté tribuny pro cca 200 diváků, v roce 2006 byl proveden vrt a zajištěno zavlažování fotbalového hřiště. V roce 2007 byly přistaveny sklady a zavlažovací systém doplněn o vodní nádrž pro dostatečnou akumulaci vody. 
Sportovní areál slouží nejen samotným fotbalistům, ale je i vhodným místem pro činnost družstva mladých hasičů. Od roku 2007 je také místem, kde se s podporou obce 30. dubna koná tradiční pálení čarodějnic.
V roce 2009 byla provedena rekonstrukce víceúčelového hřiště, které bylo postaveno díky dotaci ze státního rozpočtu. Slavnostní otevření hřiště s umělým povrchem a osvětlením se uskutečnilo dne 10.října 2009 za přítomnosti poslance Michala Doktora, předsedy Krajského sdružení ČSTV Petra Hudlera a radního Jihočeského kraje Jaromíra Slívy. Užívání víceúčelového hřiště je bezplatné, provozovat lze malou kopanou, volejbal, nohejbal, házenou, vybíjenou, tenis, badminton, florball a streetball.

Týmy

SK Novosedly n. Než

Soupiska

Číslo Jméno Věk Pozice
18 Matěj Malý Brankář
Michal Malý Brankář
Karel Michal Brankář
Marek Nerud Brankář
Ondřej Cahyna Obránce
Miroslav Čuta Obránce
Pavel Kreim Obránce
Tomáš Pražák Obránce
3 Dominik Rešl Obránce
Pavel Šafránek Obránce
Stanislav Šmíd Obránce
Daniel Šmíd Obránce
2 Lukáš Trachta Obránce
Martin Visčur Obránce
Petr Čurda Záložník
Patrik Hrubý Záložník
6 Ondřej Hrubý Záložník
6 Michal Huboňa Záložník
4 Bohumil Kalina Záložník
Daniel Kroupa Záložník
15 Jan Kutlak Záložník
Jan Kypta Záložník
Jakub Marsa Záložník
Josef Mazanec Záložník
17 Jan Paluška Záložník
8 Roman Poborský Záložník
Roman Poborský Záložník
Tomáš Pražák Záložník
David Šmíd Záložník
11 Matěj Svoboda Záložník
Jan Vlček Záložník
11 Evžen Vohák Záložník
7 Josef Voldřich Záložník
Lukáš Voldřich Záložník
Pavel Fryš Útočník
Petr Fryš Útočník
Martin Hladílek Útočník
6 Ondřej Jirsa Útočník
Jan Kubata Útočník
12 Tien Tuan Le Útočník
12 Milan Mihárik Útočník
12 Antonín Nalezený Útočník
14 Zdeněk Nalezený Útočník
Tomáš Nohava Útočník
11 Pavel Průcha Útočník
12 David Smolek Útočník
Oldřich Šrom Útočník
11 Vlastimil Štěrba Útočník
13 Vít Uhlíř Útočník
17 Pavel Zeman Útočník
12 Vladimír Čáp Neuvedeno
12 Ondřej Čunát Neuvedeno
3 Radek Kubo Neuvedeno
13 Stanislav Lenc Neuvedeno
13 Tomáš Malec Neuvedeno
11 Pavel Nagy Neuvedeno
10 Zdeněk Nalezený Neuvedeno
11 Jan Vedral Neuvedeno