12.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2023-2024

--

--

Duel nováčků ovládly Velké Heraltice

14

Heraltice hostily v nováčkovském souboji soupeře ze Starého Jičína, s kterým sehrály urputnou bitvu. Zápas nabídl rychlou úvodní trefu domácích a rovněž emocionální druhý poločas, kde to především v závěru hodně jiskřilo.

Domácí tým šel brzy do vedení

Heraltice přivítaly na úvod svého soupeře rychlým gólem. Návratova kolmice našla nabíhajícího Válka, který si zasekl míč a blafákem obelstil brankáře Tichánka – 1:0. V dalších poměrně nadějných příležitostech pohořeli Šimon a Klein. Hosté měli ospalý první poločas a kromě dvou náznaků se k bráně Heraltic nedostali. Ještě před přestávkou přestřelil bránu z hranice vápna domácí Válek. Jinak toho v prvním poločase moc k vidění nebylo, hrála se urputná bitva a místy se hra až příliš kouskovala.

Rozuzlení přišlo ve druhém dějství

Po změně stran se hosté konečně odhodlali k větší aktivitě a po střele Hatlapatky nebyli daleko od vyrovnání. Domácí duo Válek s Kociánem nenaložilo optimálně s přečíslením. Ujala se až ulička Rolného a úspěšně dokončený nájezd Válka. Hosté reklamovali ofsajd, ale veškeré protesty u arbitrů byly zbytečné – 2:0. Definitivní ránu mohl jičínských zasadit Šmíd, který se ocitl zcela sám ve vápně, ale místo zakončení nesmyslně hledal spoluhráče. S blížícím se koncem začaly proudit emoce. Hosté cítili křivdu, když jim pomezní dvakrát ubral příležitost ke korigování. Nejprve zastavil rodící se brejk, posléze zapískal ofsajd poté, co Hubeňák dopravil míč do sítě. Výsledkem bylo vyloučení stopera a trenéra. Nakonec se Jičínu podařilo alespoň korigovat, když v předposlední minutě po rohu Bartoně dopravil míč do sítě Hubeňák – 2:1.

TJ Sokol Velké Heraltice
P. Košárek [-] - D. Šrek [-] (46. M. Lauček [-] ) , J. Otipka [-] , V. Valchař [-] , D. Klein [-] , D. Šimon [-] , M. Rolný [-] , D. Válek [-] (84. X. Nguyen [-] ) , J. Košárek [-] , V. Kocián [-] (76. O. Šmíd [-] ) , M. Návrat [-]

FK Starý Jičín
J. Tichánek [-] - M. Hrubý [-] (73. M. Hub [-] ) , T. Petřkovský [-] (59. M. Podešva [-] ) , M. Šrom [-] , V. Vahalík [-] , F. Bartoň [-] , D. Novotný [-] , M. Hrubý [-] , M. Štancl [-] (73. M. Hubeňák [-] ) , D. Hatlapatka [-] , J. Kelnar [-]

ŽK: 34. M. Štancl , 37. D. Novotný . ČK: 88. J. Kelnar .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: PORUBEK Václav - ROBENEK Bohumil, CHLEBOVSKÝ Bohumír.