Redaktor: Jiří Lusar

EXPERT TIP

EXPERT TIP - 13.kolo Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

29.10.2022 14:01 Jiří Lusar 112

Už se nám to krátí. Fotbalový podzim spěje ke svému vyvrcholení. Po minulém kole se nám trochu konečně rozštěpila tabulka, kdy aspoň jeden manšaft na předních místech odskočil těm ostatním. Do menšího trháku se v samém závěru podzimu odhodlaly Kravaře, které po sérii čtyř vítězství, především nad předními celky, drží náskok pěti bodů. Potvrdit svou současnou formu budou moci v nedělním prajzském derby na hřišti v Kozmicích. O hodně půjde i v sobotním duelu v Ludgeřovicích, kam dorazí rozjeté Albrechtice. A velmi atraktivní duel bude k vidění v nedělní dopoledne na hřišti v Mokrých Lazcích, kam přijedou fotbalisté z Krásného Pole. Pochopitelně i zbylá utkání budou mít divákovi co nabídnout. 

Reportáž

Kravaře ovládly derby a jdou do trháku


Více než tři stovky diváků si v nedělním odpoledni našly cestu do Kravař, které v atraktivním derby přivítaly nedaleké Mokré Lazce. O osudu zápasu mezi prvním a třetím týmem soutěže rozhodla již první půle, v té druhé se už hrálo spíše takticky. Utkání nakonec ovládly po zásluze domácí Kravaře.

Reportáž

Město Albrechtice si otevřelo střelnici


Nováček z Albrechtic přestřihl štěpánkovickou bodovou šňůru, ve které svěřenci trenéra Harazima dokazovali úspěšně bodovat. Štěpánkovice si tentokrát nepřivezly do podhůří Jeseníků optimální náladu a ani formu. Nováček soutěže si s chutí zastřílel a nadělil soupeři na cestu domů pořádnou nadílku.


Reportáž

Kozlovice urvaly v závěru cennou výhru


Jistebník si po sérii osmi zápasů bez výhry dělal konečně zálusk na plný bodový zisk, ale nakonec se musel před svým soupeřem z Kozlovic sklonit. Skvělý výkon brankáře Krayzela dlouho držel naděje domácích alespoň na bod, ale Kozlovice se nakonec přeci jen prosadily a zápas zaslouženě vyhrály.    


Reportáž

Chlebičov vyhrál o gól nad Strahovicemi


Prajzské derby mezi rozjetým Chlebičovem a pomalu se herně zlepšujícími Strahovicemi rozhodla střelecká efektivita na straně domácího týmu. Ten sice v zápase prohrával, ale trpělivou hrou a smrtícími kontry strhl vedení na svou stranu, které nakonec uhájil a drží se nadále v horní polovině tabulky.


Reportáž

Darkovičky rozhodly derby v nastaveném čase


V Darkovičkách bylo v sobotním odpoledni veselo, když se na jejich hřišti konalo atraktivní derby s nedalekými Ludgeřovicemi. Zápasy těchto dvou soupeřů mají vždycky pro obě strany přídech pravého derby, ve kterém se hraje nejen o body, ale i o prestiž. Zápas nakonec rozhodla branka v nastaveném čase. 

 


Reportáž

Stará Bělá zachraňovala bod proti Kozmicím


Sobotní duel dvou celků, které marně hledají svou optimální formu z loňského jara, skončil nerozhodně. Všechno podstatné rozuzlila až divoká závěrečná pětiminutovka. Kozmice nebyly daleko od výhry, ale alespoň bod za remízu zachránil pro Starou Bělou mladý dorostenec Maršálek.   


Reportáž

Krásné Pole po dvou nezdarech zase zabralo


Fotbalisté Krásného Pole si po dvou předchozích nezdarech spravili chuť, když v sobotním domácím klání přehráli trápící se Hradec. Proti poslednímu celku tabulky potvrdili Ostravané roli favorita a přisali si povinné vítězství za tři body. 


EXPERT TIP

EXPERT TIP - 12.kolo Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

22.10.2022 14:06 Jiří Lusar 105

Z fotbalového podzimu už schází odehrát jen poslední tři kola. A přesto, že jsme téměř na konci první poloviny soutěže, stále není na čelních místech tabulky nikterak jasno, který tým odskočí druhým a poveze se v cestě za postupem. Letošní ročník je prostě vyrovnaný. Něco málo by mohlo rozluštit další víkendové kolo, které má na programu další várku zajímavých zápasů. V sobotu se odehraje velké derby mezi Darkovičkami a Ludgeřovicemi, které má vždy pinaktní přídech. Fanoušci Krásného Pole věří, že si jejich tým po dvou nezdarech konečně zase připíše výhru proti poslednímu Hradci. A rovněž ve Staré Bělé doufají, že se tým konečně probudí a uspěje proti Kozmicím. Šlágr kola, ve kterém proti sobě nastoupí první se třetím týmem tabulky, pak uvidí diváci v nedělním derby v Kravařích, kam přicestují nedaleké Mokré Lazce. 

Reportáž

Kozlovice doma přehrály Chlebičov


Chlebičov zajížděl do dalekých Kozlovic s cílem navázat na předchozí povedená utkání a přivézt další body, jenže nakonec se musel sklonit před soupeřem a odjet domů s prázdnou. Hosté doplatili na neproměňování šancí, naopak Kozlovice svými příležitostmi nepohrdly a po dvou rychlých trefách slavily vítězství.


Reportáž

Kozmice si poradily s Jistebníkem


Fotbalisté Kozmic se po sérii tří zápasů bez výhry potřebovali konečně chytit. V zápase proti předposlednímu Jistebníku se jim naskytla ideální příležitost a tu nakonec využili. I když konečný výsledek hovoří zcela jasně, tak jednoznačný zápas to rozhodně nebyl.  


Reportáž

Duel Strahovic s Albrechticemi neměl vítěze


Strahovice nastoupily do nedělního duelu proti Albrechticím s cílem navázat na předešlé povedené výkony a odrazit se konečně z pásma sestupu. Nadějný první poločas tomu i nasvědčoval, ale po přestávce přestalo domácí mužstvo hrát dopředu, což se mu nakonec vymstilo. Oba týmy se nakonec rozešly smírně a získaly po bodu. 


Reportáž

Štěpánkovice se rozešly smírně s Darkovičkami


Štěpánkovice přivítaly na svém hřišti mužstvo Darkoviček, proti kterému chtěly navázat na své předešlé zápasy a pokusit opět bodovat. Nakonec se to domácí družině s vypětím všech sil a notnou dávkou štěstí povedlo. Mužstvo trenéra Harazima tak opět bodovalo. 


Reportáž

Kravaře zvládly souboj s Krásným Polem


Nedělní šlágr kola byl k vidění v Kravařích, kam přicestovalo mužstvo z Krásného Pole. Souboj dvou týmů, které si po předchozím víkendu prohodily pozici lídra soutěže, nabídl urputnou bitvu, kterou rozhodla jediná branka. 

Reportáž

Mokré Lazce nadělily bůra Staré Bělé


Souboj dvou týmů, které se nebojí vyznávat útočně laděný fotbal, byl k vidění v Mokrých Lazcích, kam v nedělní dopoledne přicestovala Stará Bělá. Babí léto připravilo divákům nejen pěkné počasí, ale i zajímavý duel a nefalšované brankové hody. 


Celkový počet článků: 245