10.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2023-2024

--

--

Heraltice neproměňovaly šance a jen remizovaly

17

Štěpánkovice přicestovaly do Heraltic v hodně slátané sestavě, kdy jim chybělo mnoho hráčů základní sestavy. A tak vyhlídky na potvrzení premiérového vítězství z minulého kola nebyly zrovna růžové. Domácí tým byl od úvodních minut aktivnější a zásluhou několika nákopů za obranu si vypracoval i slibné šance. Z úniků na bránu vyšel Šimon několikrát gólově naprázdno, ale v jednom případě byl přeci jen úspěšný. Ještě předtím ovšem domácí záložník připravil úvodní trefu k tyči střílejícímu Rolnému – 1:0. Hosté přispěchali s rychlou odpovědí, když z rychlého brejku dva na jednoho vytěžili Stromský a zakončující Kožušník vyrovnání – 1:1. Za několik minut si vzaly Heraltice zpět své vedení, když Šimon využil aspoň jeden z nabídnutých samostatných úniků na bránu. V tomhle případě těžil z přesného nákopu Návrata za obranu – 2:1. V úvodu druhého dějství mohl navýšit vedení Jakub Košárek, ale tak dlouho otálel se zakončením, až mu hosté jeho finální pokus uklidili skluzem do bezpečí. Heraltice musely litovat dalších zahozených příležitostí, když se z nadějných střeleckých pozic ve vápně neprosadili znovu Šimon a ani po otočce zakončující Válek. Domácí tým za to zaplatil hodně krutou daň. Hosté se dostávali do zakončení velmi sporadicky, ale z minima vytěžili maximum. Běžela už poslední minuta, když zahrávaný roh Kožušníka uklízel pod padajícím gólmanem zakončující Josefus, čímž zajistil svému týmu zlatý bod – 2:2.