12.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2023-2024

--

Lhota vyhrála důležitý zápas se Zručí

19. J. Eliášek , 58. M. Paul , 74. M. Paul
34

Nové trenérské duo na lavici Lhoty - Martin Varga a Václav Bezdička, se postavili proti novému trenérovi Zruče, Jiřímu Laukovi. Že dva jsou více než jeden se ukázalo od první minuty, kdy domácí svého soupeře značně přehrávali.

Lhota na svého soupeře vletěla s velkým nasazením a několikrát se její hráči nejdříve zastřelovali. V 19. minutě ale už domácí fanoušci slavili. Po centru Kotrnocha hlavičkoval nejdříve Peterka, který se spoluhráči nejprve reklamovali ruku Mošny, která míč zastavila, ale jak se hned ukázalo, "neřvi a hraj" je mnohem účinnější strategie. K odraženému míči se dostal Jiří Eliášek, který ani nehlesl a poslal balón rovnou pod víko Fořtovy brány. Jinak samozřejmě měli hráči domácích pravdu a je otázkou, zda by se penalta pískala i kdyby hru rozhodčí nenechali doběhnout. Domácí nepolevili a v další gólovce se objevil Švehla, ale jemu v této sezóně asi není souzeno. Následně se domácí opět dožadovali penalty za zákrok na aktivního Eliáška, ale ani tentokrát nebyli vyslyšeni. Potřetí chtěli domácí penaltu pět minut před koncem, když padl k zemi Dyk, ale sudí jasně ukázal, že toto pískat nehodlá. Hosté mohli srovnat v samotném závěru z přímého volného kopu, ale Adam Král mířil jen do dobře postavené zdi. Obratem mohl reagovat Kotrnoch, ale přestřelil.

Ondřej Kotrnoch mohl být po výměně stran prvním střelcem gólu, ale v individuální akci na Fořta nevyzrál. Později Peterka hlavou mířil nad a když to tedy nešlo útočníkům, opřel se do toho obránce. Kotrnoch centroval od rohového praporku, nejvýše byl Marek Paul a hlavou na zadní tyč překonal všechny hráče soupeře. Hosté se do šancí prakticky nedostávali a tak měl další gól na kopačce Vlček. Ale rovněž minul. Až v 74. minutě ukázal Marek Paul, jaký je zabiják! Po obranné situaci vyvezl míč, vyslal do úniku Kotrnocha, který u vápna centroval na spoluhráče, kde se s vytrčenou nohou objevil právě jeho obránce a rozhodl o tom, že si Zruč neodveze v lepším případě ani bod. Záhy se Zruč dožadovala penalty za ruku ve vápně, ale sudí správně posoudil, že si jí obránce nastřelil sám od těla v těchto případech se dnes penalta nepíská. Mašek se v 84. minutě pokusil o stejnou trefu, jakou zasadil v minulém utkání, ale Smola při jeho střele z půlky byl včas na svém místě. Do gólovky se hnal ještě Šnajdr, ale Smolu přesně nepřehodil. Dále už se ani jeden tým do šance nedostal a skóre zápasu skončilo na stavu 3:0.

TJ Sokol Lhota
Martin Varga, trenér: Když jsme v týdnu převzali s Vencou Bezdičkou mančaft, tak jsme je chtěli zejména psychicky dostat nahoru, protože jsme věděli, že fotbal hrát nezapomněli. To se ukazovalo nejen na tréninkách. Snažili jsme se nabudit na Zruč, nic jiného jsme nechtěli, aby nás zajímalo. A myslím si, že se to povedlo dokonale. Kluci k tomu přistoupili jak měli, něco jsme změnili, něco jsme zkusili, ono to vyšlo. Soustředili jsme se na to a od začátku do konce jsme soupeře přehrávali a do první větší šance jsme je pustili až někdy ke konci zápasu, když nastřelili břevno. Ale to už jsme vedli 3:0, jinak soupeř žádnou velkou šanci na ohrožení neměl. Naopak kluci byli odměněni za výkon třemi góly. Soupeř bojoval, makal, ale tentokrát byla kvalita na naší straně i přesto, že pro nás nebyly odpískány nějaké penalty, které nás nezlomily. Zasloužené tři body. Teď se soustředíme na Kaznějov, kde chceme tři body potvrdit.

TJ Zruč
Jiří Lauko, trenér: Chtěli bychom domácím pogratulovat k vítězství. Zápas pro nás nezačal dobře, když jsme měli po patnácti minutách zraněného hráče a vlastně v týdnu někteří kluci netrénovali kvůli nemoci, ale klobouk dolů před nimi, že do zápasu šli. Chvilku po začátku druhé půle jsme dostali gól po rohovém kopu a pak i třetí, ale tak od 70. minuty jsme mohli dávat branky i my, ale kolikrát chybělo více štěstí. Klukům chci poděkovat za to, že i za stavu 3:0 jsme to nezabalili a snažili se z výsledkem něco udělat, ale bohužel se to nepovedlo.

Š. Smola [-] - J. Horník [-] , M. Paul [-] , J. Petr [-] , J. Peterka [-] (81. M. Šindelka [-] ) - R. Dyk [-] , J. Jaroušek [-] (81. V. Sulek [-] ) , A. Vlček [-] , O. Kotrnoch [-] - M. Švehla [-] (71. T. Marek [-] ) , J. Eliášek [-] (71. D. Křížek [-] )