11.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2023-2024

--

Prohra Lhoty v Mýtě zlomila větev pod trenérem Nyklesem

31

Lhota před sezónou posílila možná nejvíce ze všech týmů v kraji, konkurovat v nových jménech na soupisce mohl snad jen Holýšov. Kvalitní jména ve Lhotě jsou, ale na hřišti si to nějak nesedlo a Sokol se po zajímavém začátku propadá tabulkou. A i dlouho neohrožený trenér Nykles dostal nůž na krk, se kterým si ale nedokázal v Mýtě poradit.

Lhota nezačala špatně, na míči byla od začátku lepším mužstvem, ale horkotěžko se dostávala dokloudného zakončení. To už ve 13. minutě trestal velezkušený Petr Štych v dresu Mýta. Smolovu nepřesnou rozehrávku nejdříve odrazil k nohám Hatiny Melka, mýtský snajpr vyprášil brankáři rukavice a zmíněný záložník se zkušenostmi ve vyšších soutěžích dorážel do odkryté brány.

Lhota chtěla odpovědět, ale častokrát se vyznamenal brankář Vild, nebo smůla na kopačkách hostujících útočníků. A když už se hosté dočkali branky, nezasahoval u ní domácí brankář proto, že předtím byl signalizován ofsajd zřejmě hostujícího Křížka. Ovšem tato situace by volala možná i po VARu. Více se neudálo a za deštivého a větrného počasí šly oba celky do kabin.

V 51. minutě opět mířil hlavou vedle hostující Křížek. Na druhé straně o pět minut později běřel do vápna Hatina, ale k zemi jej poslal Dyk, který mohl být rád jen za žlutou kartu, jelikož Hatina už mohl zakončovat, byl před ním jen brankář. K nařízenému pokutovému kopu se postavil domácí kapitán a brankář v jedné osobě, Jan Vild, který s ní ale naložil prachbídně a nechal vyniknout hostujícího Smolu v bráně.

Lhota tak měla naději a o chvíli později toho mohli využít Švehla s Peterkou, kteří dojížděli míč ve skrumáži před Vildem, ale do sítě jej neprocpali. Peterka navíc o chvilku později hlavičkoval jen do tyče. Toto mohl v 73. minutě potrestat Mackovič, ale nadvakrát na Smolovi selhal. Hosté si nedali říct, na středu hřiště ztratili další míč, po něm se zleva snesl od Pracha centr přes celé vápno k Mackovičovi, ten jej poslal k penaltě na Josefa Šmída a efektivní patičkou se zvýšilo na 2:0. Hosté ale přeci jen jednou skŕovali. V 83. minutě po dvou rohách v řadě se do zakončení dostal Kotrnoch, po několika odrazech a zásahu Vilda se míč dostal k nohám Davida Křížka a bylo by hřích tuto šanci neproměnit. Lhota otevřela obranu, skorovat mohl Mackovič, ale na Smolovi opět selhal. Poslední velkou šanci měl z přímého kopu Horník, ale jeho vnější obstřel zdi vytáhl Vild na roh, ze kterého branka už nepadla.

TJ Slavoj Mýto
Pavel Kůrka, trenér: Odehráli jsme těžký zápas ze silným soupeřem. My jsme potřebovali po zápase v Černicích bodovat a napravit naše zaváhání. Kluky bych rád pochválil za bojovnost a odmakaný zápas. Pro nás to jsou důležité body!

TJ Sokol Lhota
Petr Nykles, trenér: Bohužel mi tento zápas v dalším působení ve Lhotě zlomil vaz. Kluci jinak v Mýtě bojovali, měli jsme poločas vyhrát o pět gólů a bylo by hotovo. Měli jsme převahu, i spoustu zajímavých možností, zejména průniků po stranách, ale ta finálovka tam chyběla. Buď nás zastavil brankář, nebo to odkopla obrana. Bohužel jsme z jednoho protiútoku obdrželi a to jim vyhovovalo. Domácí se zatáhli, navíc je tam těžký terén, bránili v deseti, chodili do protiútoků. Z jednoho z nich byla navíc penalta, kterou brankář chytil, ale za chvíli jsme dostali druhý gól a bylo hotovo. Takže to byl můj konec ve Lhotě... Mančaft je kvalitní, sám jsem si ty kluky vybral, charakterově to vyšlo dobře, ale prostě si to nešlo sednout fotbalově na hřišti. Dlouho se nic nezlomilo, hodně se prohrávalo a v těch hlavách se to neslo do dalších zápasů. Věřím pořád, že ten mančaft na to má a bude hrát nahoře, ale škoda, že u toho nebudu. Parta je to dobrá, ale takový je fotbalový život.

J. Vild [-] - T. Hatina [-] (59. J. Šmíd [-] ) , M. Prach [-] (88. R. Lang [-] ) , J. Melka [-] , P. Štych [-] , S. Mackovič [-] , M. Mařík [-] , M. Lenk [-] (71. J. Lenk [-] ) , M. Melka [-] , J. Hereit [-] , R. Chvála [-]

Š. Smola [-] - J. Šroubek [-] (80. J. Eliášek [-] ) , J. Petr [-] - J. Horník [-] , T. Marek [-] (65. P. Suda [-] ) , R. Dyk [-] (80. J. Jaroušek [-] ) , J. Peterka [-] , O. Kotrnoch [-] - M. Švehla [-] (86. V. Sulek [-] ) , A. Vlček [-] , D. Křížek [-] (86. V. Suda [-] )

ŽK: 68. S. Mackovič , 84. J. Melka - 40. D. Křížek , 56. R. Dyk , 59. T. Marek .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: KRIPNER Karel - KRŮS František, ŠLAJS Jakub.