11.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. A, 2023-2024

--

Planá pokračuje v úspěšné sérii, Borek předčila díky Šteyerovi. Borek přišel o zraněného Hájka

30

SK Planá
Jan Pintér (trenér): Jsem moc rád, že jsme dokázali dnes vyhrát a protáhnout tak naší sérii na 8 zápasů bez prohry a po dvou remízách zase zabrali za 3 body! Výkon byl ale takový “mrtvý”, něco tomu chybělo, nemělo to ten správný drajv! V první půli jsme byli jednoznačně lepší, hosté neměli prakticky nic, akorát na posledních 15-20 metrech nám chybělo kvalitně vytvořit finální přihrávku a dotlačit míč do brány, šancí na to bylo dost. Hosté ve druhé půli trošku přidali, za stavu 1:0 trefili tyč. Nás uklidnil až druhý gól. Bohužel po něm si kluci už mysleli, že je hotovo a jenom díky Kubovi Hotovému jsme udrželi čisté konto. Posledních 10 minut jsme úplně vypnuli a stáli při nás všichni svatí, že jsme nedostali gól. Máme poslední dva zápasy, chceme se dotáhnout na bednu, s dnešním výkonem by to však asi nestačilo! Dneska byl od nás nejlepší Jirka Carda, na konci nás podržel Kuba Hotový! Dál bych za výkon a přístup pochválil Tomáše, Címu, Svobyho a za dva góly Srnku.

FK Borek
Radek Horejš (hráč): V Kameňáku nás nečekal vůbec lehký soupeř v podobě urostlých hráčů Plané, kteří zde hrajou v azylu. Na menším hřišti se dalo očekávat spoustu soubojů a boj o každý míč. Úvod zápasu a vlastně celý první poločas měli domácí navrch, ale nedokázali si dát finální přihrávku a tak ještě ve 29. min byl stav 0-0. To ovšem neplatilo o minutu později, kdy jsme doslova darovali domácím gól na 1-0. I přes nějaké naše rohy a centry se už výsledek do poločasu nezměnil. Do druhého poločasu jsme vstoupili dobře, byli aktivní a postupně se dostávali i do šancí. Naše střely však směřovaly buďto do středu brány a nebo mimo ní. Domácí se mohli strachovat o náskok, když hlavou trefil tyč M. Michal. Za nedlouho prošel do vápna D. Hájek byl faulován, ale sudí nepískal... Ze souboje si tak odnesl pouze zlomenou klíční kost... Přejeme brzké uzdravení Davide. Stále více jsme se tlačili za vyrovnáním, čímž jsme otvírali vrátka pro brejky domácích a jeden takový využil Petr Šteyer v 78. min ke svému druhému gólu v zápase 2-0. I tak jsme to nevzdávali, trestný kop T. Křiváčka vyrazil dobře chytající Jakub Hotový. Domácí podnikali protiútoky do naší otevřené obrany, ale své tutovky zahazovali a tak přišla poslední šance na druhé straně. R. Horejš našel před brankou ideálně T. Křiváčka, jeho střelu z první gólman vyrazil a následnou dorážku poslal Tomáš přes branku. Mrzet nás tak můžou nevyužité šance za stavu 1-0 kdy jsme domácí přehrávali, ale nejvíce nás mrzí zranění Davida.