3.kolo, Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2022-2023

--

--

Přestřelka na Dobré Vodě skončila vítězstvím Hluboké

17

V neděli 4.9. proti sobě nastoupily dva dosud stoprocentní celky brousící zuby na čelo tabulky. Jedním z nich byla Dobrá Voda, která zvládla zápas s rezervou Rudolfova a Žabovřeskami. Jako hostující tým se představilo béčko Hluboké, které porazilo jak Žabovřesky tak Dolní Bukovsko.

Pět branek v první půli

Zápas začal ve velmi vysokém tempu a témeř ihned po počátečním hvizdu se prosadil díky chybě hostující obrany Serbin. Následně hezkou utaženou střelou zpoza vápna odpověděl kapitán Kučera, 1:1. V přestřelce se pokračovalo dál, když Hlubočtí hráči udělali chybu v rozehrávce a po úniku Serbina se dostal k zakončení Šedivý, 2:1 pro domácí. Dobrovodská snaha stabilizovat hru byla vzápětí zkažena Suchanem,který se nádherně prosadil přes jednoho z bránících hráčů domácího týmu a uklidil míč k pravé tyči, 2:2. Následně se hra trochu uklidnila, ale do konce prvního poločasu přece jenom padla ještě jedna branka, a to když se ze standartní situace opět trefil Kučera. Do šaten tak šli s náskokem hráči z Hlubockého podzámčí.

Kříváček vrátil Hluboké vedení

Druhý poločas začal tak, jak skončil ten první, a to prosazováním se hostujícího týmu. Hned ve 47. minutě se na třikrát snažil prosadit Procházka a nakonec se mu to podařilo hlavně díky pohotovosti a důrazu, 2:4. Přibližně o 10 minut později se prosadil opět ze standartní situace krásnou střelou za tyč Karel Štabrňák, 2:5. Chvíli to vypadalo, že je po zápase, ale domácí se ještě nehodlali vzdát a dvěma slepenými góly Serbina a Záveského se dostali na dostřel Hlubocké dvojce. Za stavu 4:5 dokonce došlo k nastřelení tyče domácím týmem. Bohužel pro právě nabuzený tým přišla studená sprcha v podobě chladnokrevného zakončení Tomáše Křiváčka, který pomohl hostující mužstvo opět postavit na vlastní nohy. V zápas už další gól nepadl, a tak se z výhry radovali hráči z hluboké a domácím zbylo jen zapít žal z porážky.