10.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

--

Planá ve Čkyni otočila, domácí dlouhou přesilovku využili ke srovnání

26

Čkyně se chtěla pomstít Plané za vyřazení z tohoto ročníku krajského poháru. Nakonec se po zajímavém průběhu zrodila remíza. Utkání hodnotili oba trenéři.

SK Čkyně
Jan Děd (trenér): Tu máš, dej si gól. Asi tak by šlo jednoduše zhodnotit zápas s Planou. Chtěli jsme vyhrát, jiný cíl nebyl a nemohl. Bohužel se nám utkání vůbec nepovedlo. Z pěti domácích utkání máme pouze 6 bodů z 15 možných. Tři remízy, dvě prohry a pouze jedno vítězství. A to je strašně málo. Navíc dostáváme tak laciné góly a na své se vyloženě nadřeme. Drhne to herně. Musíme si k tomu říci své resp. si říkáme, ale už v kabině to asi někteří vypustí z hlavy. Pak přijdou navíc individuální chyby a to nás totálně srazí. Asi to je prostě z nekoncentrovanosti a vyloženě bohorovnosti, že se nemůže nic stát a ono se stane. Tohle musíme teď odbourat! Začít poctivě jezdit v zápase, začít vyhrávat osobní souboje a ne v nich propadat, začít se koncentrovat už v kabině, tréninku a vše přenést do zápasu! Jednoduchý poctivý fotbal teď. A začít každý u sebe. Pokud si to neuvědomíme, budeme mít problémy, bohužel. Ale věřím, že to zlepšíme. Musíme. Za týden jedeme do Vodňan, kterým se daří. Další těžké utkání.

SK Planá
Jan Pintér (trenér): Utkání se mi hodnotí opět těžko. Je jen pro kluky strašná škoda, že jsme vedení 3:2 nedokázali udržet do závěrečného hvizdu, navíc když jsme prakticky celý druhý poločas hráli v 10 lidech. I v těch 10 lidech jsme se dokázali dostat do vedení a už jsem věřil, a hlavně pro kluky doufal, že to dorveme do konce. Bohužel se tak nestalo a domácí 7 minut před koncem vcelku šťastně vyrovnali, když hráč prakticky padal na dlouhou nohu a podkopnul míč tak šikovně, že zapadnul za háčky. Nicméně toto utkání je jenom další známka toho, že v týmu ta síla je, a že je jenom otázka času, kdy se to zlomí. První poločas byl dost vyrovnaný bez šancí na obou stranách, s tím že hosté dokázali využít dvě standardky a my jednu. Krátce po vstupu do druhé půle jsme vyrovnali Kořínkem, který obral domácí obranu o míč a balon zkušeně uklidil. Pak jsme bohužel vlastní nedisciplinovastí a blbostí šli do deseti, kdy se nechal vyloučit náš jediný zdravý útočník! Ale ani to nás nepoložilo a za pár minut Kořínek opět sebral domácí obraně míč, běžel sem na brankáře, kterého si lobem vychutnal a my se ujali vedení 3:2. Bohužel ten konec už je popsaný výše, kdy nám chybělo pár minut a trošička štěstí abychom si odvezli tři body. Za bod sem dneska vcelku rád, včera jsem byl ale zklamanej. Chce to vždycky odstup, sportovně musím uznat, že remíza je asi zasloužená. Jinak trošku horší terén, na kterém se moc hezký fotbal hrát nedal. Ale jinak proběhlo vše naprosto v pohodě, bez zbytečných emocí a v pořádku. Od nás podal celý tým druhý poločas heroický výkon, nad výkony všech však lehce čněl výkon Domči Kořínka, který to utkání prakticky sám otočil. Myslím, že bod ze Čkyně bude mít v celkovém zúčtování svou cenu.