26.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

--

--

Kozmice předvedly velkolepý obrat proti Lazcům

24

Utkání mezi Kozmicemi a Mokrými Lazcemi nabídlo brankové hody a především střelecké galapředstavení domácího kanonýra Mlýnka, který se pěti trefami podepsal pod výhru svého týmu. Mokré Lazce neudržely nadějné vedení a nakonec odjely z Kozmic s prázdnou.

Úvod utkání přitom vyšel hostům, kteří po pěkné akci Lomozníka a přesném obstřelení gólmana z kopačky Galvase šli do vedení – 0:1. Kozmice záhy vyrovnaly, když Kania připravil vyrovnávací trefu Mlýnkovi – 1:1. Hosté si několik minut na to vzali zpět vedení, když se po rohovém kopu prosadil na zadní tyči Poštulka – 1:2. Divoký úvod pak dokonala trefa Moši, která zapadla k pravé tyči – 1:3. Domácí Kozmice byly v první půli málo důrazné a dlouhou chvíli i bezradné. Přesto se ještě do poločasu dokázaly přiblížit Lazcům na dostřel. Nejprve mohl Mlýnek snižovat z penalty po faulu brankáře Baroše na Kaniu, ale střelecky pohořel. Nicméně o několik minut později se už po pěkné akci Hartmanna domácí kanonýr nemýlil – 2:3.

Hostující tým ve druhém poločase naprosto propadl. Hned zkraje druhé půle pláchl lazeckým zadákům Antonín Herák, vyslal přesný míč za obranu na Kaniu, který střelou z úhlu neuspěl, nicméně balón se odrazil k nehlídanému Mlýnkovi a ten si opět přišel pro snadnou trefu – 3:3. O čtvrtý zásah Kozmic se opět postaral Mlýnek, když střelou na přední tyč korunoval pohlednou akci domácích – 4:3. Poslední pátou trefu obstaral kdo jiný než Mlýnek, když si zpoza šestnáctky zpracoval přihrávku Hartmana a střelou k levé tyči pečetil své gólové galapředstavení – 5:3. Hosté mohli v závěru alespoň korigovat Galvasem, ale ten bránu pouze přestřelil.