26.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

--

Štěpánkovice vyhrály nad Hradcem

2. M. Hrbáč , 68. F. Labuda (p.) - 90. M. Lichý
24

Štěpánkovice musejí až do posledního zápasu makat na sto procent, aby uhájily své setrvání v soutěži. Proti Hradci to byla první zatěžkávací zkouška na jejich nervy, ale domácí mužstvo to s vypětím všech sil a okolností zvládlo a drží naději na udržení v I.A třídě.

Proti soupeřům z Hradce měly povedený vstup do utkání, když hned ve druhé minutě po přihrávce Labudy pláchl zadákům Hrbáč a svůj únik korunoval vedoucím gólem – 1:0. Jejich vedení mohl navýšit po přesném Smažíkově centru Schwalbe, ale místo jednoduchého zakončení se ztratil ve svých kličkách. Hosté mohli vyrovnat po povedené dalekonosné ráně Wiwegera, která rozezvučela břevno. Následně pak Hebelkovu střelu vyrazil brankář Lefenda na roh. Rovněž na protější straně ukázal brankář Válek, že umí ovládat své řemeslo, když si poradil s pokusem Labudy. Od třicáté do šedesáté minuty se hrál nezáživný fotbal plný nepřesností.

Až po hodině hry probudil diváky opět Labuda, když se z dobrých čtyřiceti metrů pokusil zaskočit lobem vyběhnuvšího Válka a trefil tyč. Následně vzplály emoce na hřišti. Po zákroku hradecké obrany na proniknuvšího Krzische zapískal rozhodčí penaltu. Hosté reklamovali, že nešlo o faul, nicméně rozhodčí si své obhájil. K míči se postavil Labuda a nabídnutou šanci nepohrdnul – 2:0. Domácí útočník pak mohl přidat pojistku po centru Lišky, ale jeho pokus mířil mimo bránu. Hosté se ve druhém poločase prosadili až v samém závěru z ojedinělé šance, když do hry zasáhl i trenér Mička. Ten ukázal, že kromě dirigování ze střídačky umí i rozehrát povedenou akci. Na jeho přesný aut si naběhl Černín, potáhl míč na soupeřovu polovinu a před vápnem našel Matyáše Lichého, který pěknou střelou k tyči snižoval – 2:1.