26.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

--

--

Chlebičov přehrál doma Darkovičky

23

Chlebičov si po minulé prohře spravil chuť v domácím zápase proti Darkovičkám. Téměř po celou dobu to byl zápas o jediném mužstvu. Hostující sestava oslabená o některé klíčové hráče sice držela krok proti domácímu týmu a šance ustávala, ale favorit z Chlebičova zvládl závěr a po zásluze zvítězil.

První poločas byl především festival zahozených šancí ze strany domácích. První větší příležitost v utkání nepřetavil v úvodní branku Černohorský, protože mířil mimo bránu. Následně nezúročil svůj únik na bránu ani šikovný Silber. Hosté si za celý první poločas vypracovali jedinou příležitost. To když Turanský pálil směrem na zadní tyč, ale brankář Hegar jeho pokus vyškrábl na roh. Pak se už zase přihlásili o slovo domácí a tentokrát se už konečně měnilo skóre. Po pravé straně pláchl Radek, prudkou přízemní přihrávkou hledal kopačku Korbela, která promáchla míč, nicméně kulatý předmět se svezl až k nekrytému Silberovi a ten pohodlně skóroval – 1:0. Do poločasu mohl navýšit vedení Korbel, ale po narážce mířil těsně mimo bránu.

I ve druhé půli byl Chlebičov aktivnější a pálil šance. Z dobré palebné pozice mířil nad břevno Silber. Krajní řady Chlebičova byly nesmírně nebezpečné, po dalším úniku Radka a jeho přesném centru do vápna mířil nepřesně na vzdálenější tyč Černohorský. Pojistku vedení zajistila až penalta, kdy se hostující Kabich dopustil faulu loktem do obličeje protihráče, za což ukázal rozhodčí nejen na penaltový puntík, ale udělil rovněž hráči hostů červenou kartu. Radek si s penaltou s přehledem poradil – 2:0. Definitivní uklidnění pro domácí pak přinesla třetí branka z kopačky Černohorského, který doklepl do sítě Korbelovu střelu. Hosté stačili v samém závěru alespoň korigovat skóre, když se pěkným individuálním průnikem a povedou střelou k tyči prezentoval Kuřidém – 3:1. Chlebičov tak výhrou rychle zapomněl na minulou porážku z Ostravy a i pro tentokrát ukázal, že jeho forma na jaře není náhodná.