7.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2021-2022

--

--

Novosedly doma přehrály v souboji těžkých vah Slavonice, rozhodl Hrubý

25

V utkání 7. kola Okresního přeboru na sebe narazily dva celky s předních příček tabulky. V prvním poločase vedli hosté o dvě branky díky Marhounovi a Slabému. Druhou půli ale srovnal skóre dvěma góly nestárnoucí Poborský a těsně před koncem rozhodl o vítězství domácích Patrik Hrubý.

Zraněními a nemocemi zdecimované Slavonice zavítali na půdu Novosedel

Hosté ze Slavonic vstoupili do utkání aktivně a v 7. minutě Petr Marhoun vstřelil branku na 0:1. Výborný začátek pro hosty, v 17. minutě vstřelil druhou branku hostující Pavel Slabý. Domácí otřeseni vývojem utkání občas zahrozili dlouhým nákopem, ale nebylo z toho nic nebezpečného. Slavonice ovládali střed hřiště, rychlý Petr Marhoun dělal domácí obraně velké problémy, bohužel své šance neproměnil. Ve 35. minutě přišla další rána pro hosty v podobě zranění klíčového hráče, kapitána Martina Bodláka, který musel odstoupit díky natrženému zadními stehennímu svalu. Od té doby se domácí začali dostávat do hry, slepená obrana hostů začala zbytečně chybovat a sama se dostávala pod tlak. První poločas další gól nepřinesl a do kabin se šlo za stavu 0:2.

Csaplárova past slavonickým sklapla

Domácí vlétli na soupeře a v 52 .minutě z volného přímého kopu snížili Romanem Poborským na 1:2. Vstřelený gól domácí nakopl, zato hosté byli jako opatření, cítili křivdu a protestovali proti způsobu rozehrání standardní situace, bylo to marné. Několik málo minut po obdržené brance měl na noze gól aktivní Petr Marhoun, který svoji šanci stoprocentní šanci neproměnil, za to domácí byli efektivnější a defakto v zápětí po nedůrazu hostů ve vlastním pokutovém území srovnával v 64. minutě opět Roman Poborský. Od té chvíle domácí na hřišti kralovali, hráli dlouhé nakopávané balóny, což hostům dělalo při nepřítomnosti své stoperské jedničky, Milana Trávníčka velké problémy. K tomu domácí přidali na důrazu a to přinášelo ovoce, poměrně jednoduše překonávali hostující obranu a dostávali se do šancí. Hosté, ač oslabení, například v útoku musel do zápasu nastoupit Jan Pospíchal, fotbalovou profesí gólman se snažili z vývojem něco udělat, ale při vzniku šance je minimálně dvakrát necitlivě zastavil rozhodčí. Přišla 84. minuta, domácí Patrik Hrubý zakončil svou šanci z levé strany pokutového území a otočil tím zápas ve prospěch domácích na 3:2. Hektický konec zápasu již žádnou branku nepřinesl a domácí brali cenné tři body.

Autor: Martin Skoumal, TJ Sokol Slavonice

SK Novosedly n. Než
Pavel Fryš: První poločas byl jasně v režii hostů, po 20 minutách vedli o dvě branky. My jsme také měly velké šance, tu největší pět minut před přestávkou Kroupa, kdy bombou přestřelil odkrytou branku hostů, ale střed pole patřil hostům. Po přestávce pro zranění už nenastoupil nejlepší hráč hostů kapitán Bodlák a bylo to znát. My jsme dali brzy gól, kdy se z přímého volného kopu z 25 metrů trefil Poborský. Druhý gól po parádní akci Mazance dal znovu kapitán Poborský. Vítězství na svou stranu jsme strhli chvíli před koncem gólem Hrubého. Byl to zápas dvou rozdílných poločasů, první patřil hostům, druhý nám. Pochvalu zaslouží celý tým, neúnavní svým pohybem a napadáním byli především Mazanec, Hladílek a Kroupa. Klobouk dolů před Romanem co předvádí v jeho věku. Stále ale platí, že na gól se velice nadřeme. Tohoto vítězství si velice ceníme.

TJ Sokol Slavonice
Martin Skoumal (trenér): Prožíváme těžké časy, máme hodně zranění, k tomu se přidali angíny, měli jsme velký problém dát dohromady 11 lidí, náš gólman musel hrát v útoku, dokonce i já jsem musel nastoupit, na krátko, pak jsem se zranil, zranil se nám další klíčový hráč Martin Bodlák, což ovlivnilo průběh zápasu, díky tomu jsme ztratili kontrolu nad středem hřiště, k tomu jsem musel do pole poslat nedoléčeného Františka Žampu, abychom nehráli druhý poločas o 10, nic záviděníhodného. I tak slátaná sestava měla na výhru, bohužel několik neproměněných jasných šancí v prvním poločase a zejména neproměněná stoprocentní šance Petra Marhouna za stavu 1:2 byla klíčová pro další vývoj utkání. Takový je fotbal, někdy krásný, jindy krutý. Krutý fotbal může být i v momentech, kdy se cítíte nějakým způsobem poškozeni, obráni, kdy se tzv. rovina v rozhodování nakloní na jednu stranu, pravidla se začnou ohýbat podle individuální potřeby a nemůžete s tím nic udělat, protože riskujete vyloučení a oslabení týmu nejen v hraném utkání, ale i v utkáních nadcházejících. Soupeř nás porazil zaslouženě, ve druhém poločase byl lepší, důraznější, efektivnější, na rozdíl od nás své šance proměnil, prohru uznávám, ale právě ve druhém poločase se událo několik situací, které mi hlava nebere, ještě k tomu když jsem byl zrovna u jedné na hrací ploše a slyšel jsem, viděl jsem. První případ o co šlo. Klasická situace, chystá se zachrání trestného kopu, u rozhodčího se několikrát ujišťujeme, že se bude zahrávat až po písknutí, až se postaví zeď, až budeme připraveni, byli jsme hlavním rozhodčím ujištěni, že to tak bude, třikrát. Hlavní rozhodčí si ve spěchu ani nezkontroloval vzdálenost do té chvíle nepostavené zdi od míče a říká zahrávajícímu „Dělej, kopej“, v tom hlavní rozhodčí utkání nečekaně píská a zahrává se trestný kop, který je proměněn. Po nejen mém dotazu, proč to udělal, proč to nestandardně a rychle pískl, odvětil, „Prostě jsem to pískl“ Aha, super odpověď a děkujeme. Druhý případ, po faulu na našeho hráče hlavní rozhodčí utkání ponechává výhodu, jakmile se Petr Marhoun v ponechané výhodě ocitl sám před samotným gólmanem, nikým neatakován, hlavní rozhodčí nenechá akci dohrát, přerušuje hru před zakončením a nechává nás rozehrát trestný kop v místě přestupku v bezpečné vzdálenosti od soupeřovy branky, proč? Vypíchl jsem tyto dvě události, protože na první pohled to nebyla dle mého názoru korektní rozhodnutí. Samozřejmě, můžeme o tom diskutovat, hádat se, jde o úhel pohledu, v každém utkání se neodmává, nebo odmává offside který měl, nebo neměl být, odpíská se faul, udělí karta, která nemusela být, to je normální, to se stává, rozhodčí si to nemá jak ověřit a reaguje okamžitě, instinktivně a s nejlepším vědomím a svědomím, ale pokud se ohýbají jednotná pravidla, a budeme si tvrdit že se něco může, a není to zcela podle pravidel, tak je něco špatně, protože ekvivalent pro může je slovo NEMUSÍ. V tu chvíli nám jsou jednotná pravidla k ničemu, když se jimi můžeme, ale nemusíme řídit. Na konec je třeba dodat, že to co bylo výše napsáno, je popis situací, né kritika, které do fotbalu tak nějak nepatří a pokud se na tyto situace nebude poukazovat a o nich diskutovat, tak se nikdy nepohneme z místa a neplatí to jen pro profesionální fotbal, ale i fotbal výkonnostní. Chci poděkovat celému týmu za výkon v prvním poločase, který jsme jednoznačně ovládly, ale i za druhý poločas, protože i přes to že osud nebyl nakloněn na naší stranu, udrželi jsme v mezích normy nervy na uzdě a bojovali až do konce.

M. Malý [-] - J. Kypta [-] , J. Marsa [-] , R. Poborský [-] - J. Mazanec [-] , S. Šmíd [-] , D. Kroupa [-] , M. Hladílek [-] , L. Voldřich [-] - P. Hrubý [-] - P. Kreim [-]

V. Balík [-] - M. Nikrmajer [-] , J. Pospíchal [-] , M. Balík [-] , M. Jindrák [-] , M. Přibyl [-] , P. Slabý [-] , P. Marhoun [-] , M. Jahoda [-] , M. Bodlák [-] , J. Anděl [-]

ŽK: 60. P. Hrubý - 63. M. Přibyl , 70. J. Anděl .
Hráči zápasu: M. Malý , R. Poborský .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: HANZAL Jan - ŠŤASTNÝ Jiří, BARTYZAL Vlastimil.