13.kolo, Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2021-2022

--

--

Borovany udolaly Římov

11

Římov přivítal v rámci posledního kola Borovany. Ty v posledním kole prohráli doma s lídrem s Borku a v případě tří bodů by přezimovali na 3. místě. Římov v posledních kolech zabral, ale z minulého víkendu si odvezl prohru z Dobré Vody.

Pletka vsítil jediný gól

Hrálo se za krásného slunečného počasí. První polovina byla vyrovnaná a bojovná z obou stran. Domácí byli prvních 15 minut lepším mužstvem. V 8. minutě měli domácí stoprocentní šanci, kdy útočníkovu střelu vyhlavičkoval N. Bujnovský z brankové čáry. V 17. minutě po borovanské akci Fiala, Neměc, střílel N. Bujnovský těsně vedle pravé tyče. Ve 24. minutě měli domácí nadějnou šanci, kdy roh našel Brožku, který hlavou zakončil těsně vedle pravé tyče. Následně následovala akce Tomáška ve 30. minutě po souhře Němec a Blažek, kterou zakončil jen do náruče připraveného Kothánka. Ve 40. minutě se konečně dočkali diváci branky, kdy po akci Neměc, Bujnovský zakončil míč z 12. metrů do šibenice borovanský Roman Pletka. Domácí brankář měl situaci stíženou kvůli osvícení sluncem. 0:1

V druhém poločasu diváci gól neviděli

V druhé půli se hrál bojovný a otevřený fotbal na obou stranách. Domácí se tlačili do koncovky, ale během celého druhého poločasu netrefili bránu. V 60. minutě mohli hosté zvýšit vedení, kdy vyslal Němec do samostatného úniku Zavřela, kterého skvěle vychytal brankář Kuthánek. O 10 minut později byl opět domácí gólman na svém místě při střele Tomáška. V 80. minutě byli domácí nejblíže vyrovnání, kdy po rychlé akci zachraňovali nadvakrát hostující Fiala a Dvořák. Hosty mohl uklidnit v 85. minuty Větrovec, ale jeho střela skončila jen těsně vedle pravé tyče. Od 86. až do 95. minuty zahrával Římov spoustu standardek, ale všechno vyřešila obrana, brankář a případné zakončení mířilo vedle.  Fanoušci další branku neviděli a tak si hosté odvezli nejnižší možnou výhru 0:1.

TJ Sokol Římov
Pavel Crkva (hráč): Dnes to bylo o tom kdo dá jednu branku a to jsme nedokázali. Před zimní přestávkou děkuji všem našim hráčům a také všem lidem kteří se nějak podílejí na zajištění oddílu. A velké poděkování patří i fanouškům.

FK Calofrig Borovany
Jan Vodhánil (trenér): Rozhodl jediný gól utkání, kdyby domácí dali 1. gól, tak by to bylo poznání složitější. Domácí si zasloužili bod, ale netrefovali bránu. Večer pak proběhla skvělá a veselá dokopná u Zdeňka Bujnovsklého v hospodě, udělal nám výborné menu, kterým jsme zakončili úspěšný podzim.

J. Kothánek [-] - M. Bauer [-] , P. Crkva [-] , T. Carda [-] , T. Kohout [-] , P. Žáček [-] , P. Maršík [-] , R. Chyňava [-] , F. Šmíd [-] , J. Blažek [-] , R. Brožka [-]

J. Svoboda [-] - D. Langer [-] , V. Fiala [-] , M. Dvořák [-] , P. Tlamsa [-] - N. Bujnovský [-] , M. Urban [-] , M. Blažek [-] , B. Němec [-] - M. Tomášek [-] , O. Zavřel [-]

ŽK: 60. P. Crkva - 54. M. Tomášek , 63. D. Svoboda , 74. M. Blažek .
Hráči zápasu: R. Chyňava - B. Němec .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: KUBEŠA Erik - ZLOCH František, KORCH Jiří (N).