12.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

--

Lídr deklasoval Slovan

20

Kravaře vysoko zvítězili nad Slovanem Ostrava.

Hru kočky s myší připomínal sobotní souboj ostravského Slovanu s Kravařemi. Po ospalé čtvrthodince se hosté pořádně zakousli do svého soupeře a už nepustili. Gólový účet zápasu rozepsal Těžký, který se prosadil z poměrně velkého úhlu – 0:1. Podruhé domácí inkasovali po pěkném centru Peterka a pohotové střele Vojtěcha Tomíčka – 0:2. Vzápětí si protagonisté předchozí akce úlohy vyměnili, když Peterek po pasu Vojtěcha Tomíčka zužitkoval samostatný nájezd – 0:3. Těsně před výměnou stran se nemýlil Pavelek, kterému po kombinaci Těžkého s Baránkem stačilo trefit prázdnou kasu – 0:4. Demolice Slovanu pokračovala i ve druhé půli. Pátý hřebíček do ostravské rakve zatloukl Baranek, když po rychlém úniku Ohřála chytře přehodil brankáře Hypše – 0:5. V 68. minutě se přihlásil o slovo Těžký, který poslal balon zpoza šestnáctky nechytatelně k tyči – 0:6. Čestný úspěch domácí zaznamenali po hrubce mladíčka Matěje Tomíčka a úspěšném zásahu Bartoše – 1:6. Kravaře ovšem závěr utkání nevypustily. Naopak se neustále hnaly do útoku, což se jim vyplatilo. Cenného hattricku docílil Těžký, který proměnil penaltu nařízenou za nedovolený zákrok na Baranka – 1:7. Vraždění ostravských neviňátek potom uzavřel Peterek, když obral o míč Hypše a efektní patičkou pečetil na výsledných 1:8. Hosté tak udělali další krůček směrem k vytouženému postupu.

TJ Slovan Ostrava
Jaromír Krystek (vedoucí týmu): Dneska není co hodnotit. Hosté přijeli, viděli a zaslouženě vyhráli.

Městský FK Kravaře
Karel Štěpán, trenér Kravař: „Úvodních deset minut bylo z naší strany poněkud nervózních, když hrál soupeř hodně agresivně. Pak jsme se naštěstí vzpamatovali a začali jsme si dávat balon pěkně po zemi. Dá se říct, že po našem druhém gólu už bylo rozhodnuto. Slovan se potom položil a my jsme si s chutí zastříleli.“

Z. Hypš [-] - L. Ciesarik [-] , P. Staněk [-] (73. M. Slezák [-] ) , R. Kostka [-] (59. D. Koukal [-] ) , L. Tydlačka [-] , J. Holcman [-] , T. Kaventa [-] , J. Trebatický [-] (66. A. Sýkora [-] ) , M. Bláha [-] , M. Kubinec [-] , L. Bartoš [-]

L. Hudeček [-] - V. Tomíček [-] (62. J. Heger [-] ) , V. Kryštof [-] (62. J. Ohřál [-] ) , M. Schreier [-] (78. M. Tomíček [-] ) , L. Kupka [-] , E. Peterek [-] , J. Barcal [-] , K. Nestroj [-] (78. J. Korbel [-] ) , M. Pavelek [-] (62. L. Benna [-] ) , V. Těžký [-] , R. Baranek [-]

ŽK: 46. M. Bláha , 58. L. Bartoš , 71. L. Ciesarik , 89. J. Holcman - 43. M. Pavelek .
Počet diváků: 112. Rozhodčí: KLEČACKÝ Marek - MACHALA Petr, BARTEK Libor.