10.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

--

Hradec vyhrál nad Slovanem

23

Hradec vyhrál o tři branky.

Hradečtí fotbalisté dorazili do Ostravy bez brankáře, takže si rukavice musel navléknout kapitán Krejsa. V prvním poločase se mezi tyčemi rozhodně nenudil, když dokonce dvakrát inkasoval. Překonali ho Toma se Staňkem, kteří zužitkovali nadějná přečíslení. Mezi jejich trefy se ještě vklínil gól hostujícího Matyáše Lichého, jemuž úspěšně asistoval Daniel Wiweger. Právě Matyáš Lichý pak skóroval ještě jednou, jen pár vteřin před přestávkou. Rychlou akci rozjeli Hendrych s Černínem a Matyáš Lichý míč doslova propasíroval do sítě – 2:2. Tento moment dost nahlodal sebedůvěru domácího Slovanu, který ve druhé půli úplně odpadl. Daniel Wiweger s Veřmiřovským sice velké šance zahodili, ale Hradci to nemuselo příliš vadit, protože se rozstřílel Hendrych. Cestu za slávou odstartoval v 60. minutě, když šikovně tečoval centr Manderly – 2:3. Hosté jistili své vítězství v samém závěru. Na druhé trefě Hendrycha měl lví podíl Daniel Wiweger, neboť se blýskl krásným slalomem přes několik protihráčů – 2:4. Poslední slovo si vzal v 89. minutě Veřmiřovský, když si počkal na precizní pas Hendrycha a zasunul balon do sítě – 2:5. V nastavení se šel ještě předčasně sprchovat domácí Trunkát, který sprostě nadal rozhodčímu Pasterčákovi. Hradec se tak vzdálil spodku tabulky, kde naopak zůstává pevně ukotven ostravský Slovan.

TJ Hradec n/M
Tomáš Krejsa, kapitán Hradce nad Moravicí: „Dneska jsem musel chytat a několik zákroků jsem si připsal. Jinak byl ale Slovan hodně slabý, když se asi zaslouženě nachází na poslední příčce tabulky. Hodně nám pomohl gól do šatny a po přestávce jsme soupeře skoro nepustili na naši půlku. Oni měli nebezpečné pouze standardky.“