12.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2021-2022

--

--

Sedlice porazila oslabený Vacov

21

Ve dvanáctém kole se v Sedlici v souboji dvou kvalitních týmů představil Vacov. Hosté bohužel nemohli kvůli několika absencím přijet v nejsilnějším složení, což se na jejich výkonu nakonec možná podepsalo a domácí si tak připsali tři body.

Na konci prvního poločasu šli domácí do vedení

Ve dvanáctém kole, tedy předposledním v podzimní části sezóny, se v Sedlici představil Vacov. Oba týmy patří do horní poloviny tabulky, a tak se dal čekat atraktivní zápas. Bohužel hosté se ale kvůli četným absencím nemohli dostavit v nejsilnějším složení, což se na jejich výkonu nakonec zřejmě podepsalo.

V prvním poločase se hrálo hodně bojovné utkání, plné osobních soubojů. Míč se držel spíše ve středu hřiště, šancí nebylo tolik. Oba týmy si vypracovaly ale i gólové příležitosti, více jich bylo na straně domácích, ale branku z nich dlouho nikdo nemohl vytěžt.

Nakonec se ale přítomní diváci dočkali ještě v prvním poločase. Těsně před přestávkou, ve 42. minutě, totiž domácí David Janoušek předvedl po rychlém protiútoku pěknou individuální akci, kterou zakončil nechytatelnou střelou přesně do leé šibenice, čímž otevřel skóre zápasu - 1:0.

Ve zbývajících minutách první půle se pak skóre již neměnilo, a tak do kabin odcházeli spokojeněji domácí fotbalisté.

Ve druhém dějství Sedlice zvýšila náskok

Druhý poločas stejně jako ten první moc fotbalové parády nenabídl. Šancí bylo stále jako šafránu a hra se odehrávala ve středu hřiště, kde docházelo k osobním střetům.

Jedinou branku druhého poločasu pak přinesla 67. minuta a opět to byli domácí, kdo se mohl radovat. Po chybě v obraně Vacova, kdy došlo k nedorozumění mezi brankářem a jedním z obránců, se k volnému míči dostal opět David Janoušek a doklepl ho do branky, čímž zvýšil náskok a svůj tým uklidnil - 2:0.

Zbytek zápasu se opět dohrával ve střetu hřiště doplněný o osobní souboje, Vacovští se nedokázali vzchopit k nějakému většímu tlaku, ze kterého by mohla přijít kontaktní branka. Sedlice si svůj náskok v pohodě pohlídala až do konce.

SK Vacov
Marek Valta: "Přijeli jsme k zápase v hodně poslepované sestavě. Šest lidí ze základní sestavy chybělo, což se na našem výkonu podepsalo. Soupeř byl bohužel lepší a asi zaslouženě utkání vyhrál."

TJ Sokol Sedlice
M. Vančát [-] - D. Houzar [-] (67. P. Vaněk [-] ) , V. Klíma [-] , P. Koutenský [-] , J. Němec [-] - M. Čapek [-] , J. Musil [-] , M. Sladký [-] (75. J. Panuška [-] ) , D. Janoušek [-] - Z. Mikeš [-] , D. Dumský [-]

SK Vacov
T. Lácha [-] - G. Bujok [-] , M. Valta [-] , J. Bubík [-] , K. Procházka [-] (83. J. Obranec [-] ) , M. Mls [-] , A. Jírovec [-] , F. Zitta [-] , A. Bujok [-] , J. Ketzer [-] (86. S. Kordík [-] ) , J. Mrázek [-]

ŽK: 81. Z. Mikeš .
Hráči zápasu: D. Janoušek - J. Mrázek .
Počet diváků: 60. Rozhodčí: Šíma Václav - ZÁBRANSKÝ Václav, RADA Václav.