11.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2021-2022

--

--

26. F. Duba , 72. O. Vaněček , 76. F. Duba (p.) - 6. D. Folta
20

Sousedovice na domácím hřišti přivítali Bavorov. V minulém kole Sousedovice remizovaly na půdě lídra ze Lhenic a Bavorovští porazili Volyni, obě mužstva tak mohla být v dobrém rozpoložení.

V prvním poločase hosté rychle vedli, ale domácí srovnali krok

V utkání jedenáctého kola přivítaly Sousedovice na svém pažitu fotbalisty Bavorova. Domácí hodlali do utkání vstoupit velice aktivně se snahou o co nejrychleji vstřelenou branku. Tento záměr jim ale vůbec nevyšel.

Rychlá branka totiž přišla po chybě v rozehrávce Sousedovic na druhé straně. Již v 6. minutě se balón po špatném odkopu domácích snesl ke kopačkám Bavorovských a ti nabídnutou příležitost zužitkovali zásluhou Dominika Folty ve vedoucí branku - 0:1.

Domácí se trápili v kombinaci, dělali spoustu zbytečných chyb a ztráceli tak míče. Když se do šancí nedostávali kombinací, museli si tak pomoct standardními situacemi. Jednu takovou v podobě přímého kopu dostali k dispozici ve 26. minutě. K exekuci se postavil Filip Duba. Ten svou střelu procedil skrz zeď hostů a srovnal tak skóre na 1:1.

Další branky již první polovina utkání nenabídla a do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Ve druhé půli rozhodly Sousedovice o svém vítězství

Do druhého poločasu nastoupili Sousedovičtí ve větším klidu, což se odrazilo ve vyšší kvalitu jejich kombinace, která nyní nepřinášela takové množství zkažených přihrávek jako v prvním dějství. Domácí se tak dostávali i do zakončení, v tom se jim ale stále nedařilo podle jejich představ.

Nakonec se Sousedovice dočkaly v 72. minutě, kdy pěknou souhru předvedli Milan Glazunov se zakončujícím Ondřejem Vaněčkem, který se trefil přesně a dostal tak domácí konečně do vedení - 2:1.

Vedoucí gól domácím pomohl a hned po čtyřech minutách přišlo další navýšení skóre. V pokutovém území byl faulován kapitán Sousedovic Jan Hrach a rozhodčí nařídil penaltu. Tu si vzal na starost autor první branky domácích Filip Duba a bez problémů ji proměnil - 3:1.

Zbytek zápasu odehráli domácí v klidu, Bavorov nepouštěli do žádných střeleckých možností, ze kterých by hosté mohli zápas ještě zdramatizovat. Po vítězství 3:1 se tak ze tří bodů radují Sousedovice.

FC Znakon Sousedovice
Jan Hrach: "V dalším zápase jsme přivítali na domácím hřišti Bavorov. Chtěli jsme navázat na předchozí domácí utkání a vstřelit rychlou branku. Bohužel jsme už v 6. minutě po chybně odkopnutém balonu dostali gól. Nedařila se nám kombinace, ve které bylo hodně nepřesností. V 26. minutě Filip Duba prostřelil z přímého kopu zeď a bylo vyrovnáno. Druhý poločas byl z našeho pohledu lepší. Zlepšili jsme přesnost přihrávek, ale nedařilo se nám zakončit. Vedení zařídil Ondřej Vaněček v 72. minutě po krásné kombinaci s Milanem Glazunovem. V 76. minutě byl faulován Hrach ve vápně a pokutový kop Filip Duba s přehledem proměnil. Ve zbytku zápasu jsme drželi míč na kopačkách a zaslouženě vyhráli. K dalšímu zápasu odjíždíme do Záblatí."

T. Holý [-] - O. Rataj [-] (46. D. Marcinko [-] ) , J. Hrach [-] , P. Masák [-] , D. Brož [-] , F. Duba [-] , M. Křiváček [-] (84. O. Kroupa [-] ) , O. Vaněček [-] (80. D. Horňák [-] ) , Š. Fábera [-] , J. Janáček [-] (46. M. Glazunov [-] ) , P. Vojtíšek [-]