8.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2020-2021

--

Stará Bělá rozhodla po pauze

17

Stará Bělá dala po pauze tři branky a vyhrála.

Fotbalisté Chlebičova se stále nemohou rozehřát do optimální provozní teploty. Po sobotním zápase se Starou Bělou mohli litovat především prvního poločasu, v němž zahodili dvě stoprocentní šance. Nejprve se po pěkném průniku Radka dostal uvnitř šestnáctky k balonu Buga, jenže v koncovce moc neoslnil. O chvíli později se ve vápně šikovně uvolnil Boháč, ale hostující gólman Preisner udržel čisté konto. Právě po zákroku na zmiňovaného Boháče se následně domácí dožadovali penalty, píšťalka rozhodčího Boráně ovšem zůstala němá. Po přestávce se role úplně otočily. Stará Bělá totiž vylezla z defenzivní ulity a začala pořádně zaměstnávat obránce Chlebičova. Hosty vydatně povzbudila 53. minuta, kdy se v nepřehledné skrumáži výborně zorientoval Benko a bodlem propálil gólmana Mrázka – 0:1. Kalich hořkosti si domácí dopili až do dna v závěrečné čtvrthodince. Nejprve se opřel do míče Richtár a vměstnal ho nechytatelně k tyči – 0:2. Poté navíc chytil Mrázek zpětnou přihrávku od Došly, takže byl nařízen nepřímý kop z pouhých pěti metrů od brankové čáry. Tým z Ostravy tuhle situaci zvládl na podtrženou jedničku, když rozvlnil síť Firášek a pečetil výsledek na 0:3.

SK Viktorie Chlebičov
Lukáš Gabaj (asistent trenéra): „V prvním poločase jsme hráli výborně. Stará Bělá se zatáhla dozadu a pouze čekala na to, co vymyslíme. Je velká škoda, že jsme neproměnili dvě výborné šance. Druhá půle ovšem vypadala úplně opačně. Hosté na nás vlétli a my jsme najednou nevěděli, co máme dělat. Stará Bělá vstřelila tři góly a my jsme se k ničemu nedostali.“

FK Stará Bělá
Mark Lišaník - hrající trenér: Byl to vyrovnaný zápas. Upustili jsme od naší hry a nechali soupeře ať hraje. Rozhodl vstup do druhé půle, kdy jsme dali branku. Druhou jsme pak přidali deset minut před koncem a pak už jsme věděli, že to dotáhneme do konce.

T. Mrázek [-] - L. Buga [-] (70. B. Rys [-] ) , M. Došla [-] , L. Kužel [-] , M. Starý [-] , T. Boháč [-] , J. Radek [-] , M. Dzierža [-] (70. D. Matyášek [-] ) , F. Linda [-] , R. Kolig [-] (60. D. Benek [-] ) , V. Koneczný [-]

T. Preisner [-] - M. Lišaník [-] (81. M. Kusyn [-] ) , J. Vidiševský [-] (66. P. Firášek [-] ) , O. Malík [-] (86. M. Benko [-] ) , P. Doležal [-] , T. Brezovský [-] , D. Kožík [-] , M. Richtár [-] , J. Kačer [-] (72. T. Janáč [-] ) , A. Akritidis [-] , O. Pytlík [-]

ŽK: 34. F. Linda , 62. J. Radek , 88. T. Boháč - 34. J. Vidiševský .
Počet diváků: 49. Rozhodčí: BORÁŇ Ondřej - MITURA Michal, HOŠEK Jiří.