2.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2020-2021

--

Derby vyznělo pro Bolatice

15

Bolatice vyhrály o tři branky.

Prestižní prajzské derby ovládli fotbalisté Bolatic, kteří se dostali do vedení již v 5. minutě. Gaida načasoval přesný pas na Aleše Baránka, ten načechral do šestnáctky lahůdkový centr a do vzduchu se pověsil Šamárek – 0:1. Štěpánkovice ale nechtěly prodat kůži lacino. Husovského ovšem perfektně vychytal gólman Kramář a následně pokazil Grigarčík dvě nadějná přečíslení. Hosté odpověděli nebezpečnými ranami Monsbergera a Šamárka. Těsně před přestávkou vyfasoval červenou kartu Monsberger, ale Bolatice v oslabení zlobily ještě více. Hlavička Petra Langera se ještě nevešla mezi tři tyče, jenže v 50. minutě už hosté slavili. Chromečka nejprve zpackal sólový nájezd, k odraženému balonu se však probil Jan Baránka, kterého sejmul ve vápně Grygarčík a pískala se penalta. K pokutovému kopu se postavil Chromečka a nezaváhal – 0:2. Další solidní příležitost Bolatic neproměnil bývalý prvoligista Jan Baránek. Na opačné straně odmítl snížení Liška. Naděje Štěpánkovic definitivně utnulo vyloučení Grygarčíka, po němž domácí ještě jednou inkasovali. Šula vysunul kupředu Bočka, který si šikovně narazil míč s Petrem Langerem a pečetil na 0:3.

TJ Sokol Štěpánkovice
Jaroslav Samson, trenér Štěpánkovic: „Rozhodly začátky obou poločasů, které jsme nezachytili. Hned první gól jsme obdrželi po naší nepozornosti, když hosté rychle rozehráli standardku a my jsme na to nedokázali reagovat. Pak jsme si vytvořili dvě šance, ale špatně jsme to vyřešili. Ve druhé půli jsme udělali zbytečnou penaltu a nevyužili jsme ani přesilovku.“

FK Bolatice
Jiří Šula, trenér Bolatic: „Hodně nám pomohl výborný začátek, kdy jsme se rychle dostali do vedení. Dost nás to povzbudilo, ale bohužel jsme do přestávky nepřidali druhý gól. Pak jsme ještě obdrželi červenou kartu, ale naštěstí jsme pak proměnili penaltu. Tohle nás uklidnilo a po vyloučení soupeře bylo hotovo.“

M. Lukovics [-] - M. Samson [-] (65. R. Heider [-] ) , M. Grigarčík [-] (73. F. Stromský [-] ) , D. Mosler [-] , R. Husovský [-] , L. Stříbný [-] (65. L. Peterek [-] ) , D. Benek [-] (65. D. Harazim [-] ) , M. Liška [-] , R. Krzisch [-] , P. Grygarčík [-] , J. Tomíček [-]