12.kolo, Vysočina | Pelhřimov | Okresní přebor , 2019-2020

V Cerekvi padlo 11 branek!

22

Po dvou výhrách z posledních kol chtěli domácí i potřetí bodovat.

První poločas o dva góly

Začali aktivně, ale byli to naopak hosté, kdo poprvé, ale zároveň na dlouhou dobu naposledy, zahrozili. Pokus D. Brtnického reflexivně vyrážel L. Chadim. Poté už ale naplno převzali otěže zápasu Cerekvičtí. V 7. minutě ještě Filsochova střela skončila na tyči, vzápětí ale po rychlé akci L. Suchý vyslal M. Martínka, který šikovně dloubl míč před I. Císařem a rozvlnil síť. Spolupráci si oba domácí ofenzivní hráči zopakovali po půlhodině hry. M. Martínek ještě stihl zpětnou přihrávkou najít M. Kůtu a ten už měl sám před gólmanem snadný úkol. Slabší chvilku si domácí vybrali ve 34. minutě, kdy jim po nedorozumění propadl míč přesně na nohu M. Čechovi, který do odkryté branky korigoval. Závěr poločasu si vyhradil kanonýr J. Serbus. Nejdříve technickou střelu vyrážel I. Císař jen s námahou na břevno, těsně před odchodem do šaten si už ale jeho tečovaný projektil na konci „házenkářského“ zámku před šestnáctkou cestu do sítě našel.

Góly padaly i po přestávce

Druhá půle ještě více demonstrovala výraznou převahu Horní Cerekve, zejména obranná řada Nového Rychnova působila značně nejistě a nevěděla si s domácími výpady rady. Hned po změně stran napřáhl z 18 metrů P. Chadim a umístěnou střelou k tyči zvýšil. Hosté vykřesali poslední zbytky naděje po chybě v domácí rozehrávce a přesné koncovce M. Hájka. Pak už to ale začalo do Císařovy branky padat jak listí v druhé půlce října. Po hodině hry P. Chadim na chlup zopakoval technickou střelu z hranice šestnáctky a I. Císař znovu skákal k tyči marně. O chvíli později M. Kůta zprava prodloužil po křídle na M. Martínka a jeho přízemní centr pohodlně uklidil do sítě J. Serbus. Následný Bradův štiplavý pokus zastavila tyč. Že si dnes domácí s koncovkou potykali, ukázala průniková akce, na jejímž konci M. Martínek zvyšoval už na 7:2. Hosté byli zralí na ručník, ale hotovo ještě nebylo. Další z útočných akcí vyústila v pohotovou střelu J. Havla, který znovu zamířil mimo dosah bezmocného I. Císaře. Hostujícímu veteránovi v brance podal ještě jednu hořkou pilulku J. Serbus, když mu v samostatném průniku uštědřil jesle a uzavřel účet zápasu.