12.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2019-2020

--

13. T. Krejsa , 49. T. Krejsa , 53. T. Krejsa , 73. T. Krejsa , 90. M. Lichý - 44. T. Boháč , 68. J. Radek (p.)
16

Po nerozhdoném poločase, rozhodl Hradec o své výhře ve druhé části.

Chlebičov schytal na Hradci nepříjemný debakl. Hostům se mohlo dýchat lépe, kdyby hned v 6. minutě pálil Matyášek přesněji po autu Radka. Zákonitě tedy udeřilo na odvrácené straně fotbalové šachovnice. Po rohu Režnara přistál míč na kopačce Krejsy, který rozjel své sobotní galapředstavení – 1:0. Svěřenci trenéra Swiecha se pak hnali za vyrovnáním, jenže Kolig s Boháčem neuspěli. V domácím dresu zpytoval svědomí Krejsa, když nepotrestal hrubku gólmana Josefuse. Ve 44. minutě tak přišla řada na Chlebičov, protože Boháč využil perfektní centr Radka – 1:1. Zkraje druhé půle si ale hosté při rohu Režnara opět nepohlídali Krejsu a neštěstí bylo na světě – 2:1. V 53. minutě se navíc dopustil kardinální chyby Korbel, neboť namazal Krejsovi do sólového nájezdu a hradecký kapitán zkompletoval hattrick – 3:1. Chlebičov se přihlásil o slovo v 68. minutě, kdy se po ruce Richarda Lichého pískala penalta, a Radek pokutovým kopem nepohrdl – 3:2. Sebevědomí hostů však brzy pokleslo na minimum, protože po obrovské minele Josefuse skóroval neúnavný Krejsa – 4:2. Po snížení opakovaně toužil Radek, ale pokaždé si vylámal zuby na brankáři Válkovi. Tečku za sobotním duelem tedy napsali domácí, když řešil Manderla slibné přečíslení nesobeckým pasem na Matyáše Lichého – 5:2.

TJ Hradec n/M
Michal Grygar, trenér Hradce nad Moravicí: „Jsem rád, že jsme odčinili výbuch z Malých Hoštic. Kluci k zápasu přistoupili nesmírně zodpovědně a hned se to projevilo. Proti Chlebičovu jsme se poměrně brzy dostali do vedení, ale pak přišel nepříjemný moment, když jsme dostali gól do šatny. Po přestávce ovšem soupeř vyrobil spoustu hrubých chyb, které jsme dokázali potrestat. Konečně jsme byli produktivní.“

SK Viktorie Chlebičov
Jiří Swiech, trenér Chlebičova: „Zápas by se možná vyvíjel jinak, kdybychom v prvním poločase proměnili některé šance. Hodně jsem věřil tomu, že nám pomůže gól do šatny, jenže po přestávce jsme se sami popravili vlastními chybami. Nepodali jsme optimální výkon, když nám ve středu zálohy citelně scházel vykartovaný Kužel. Téhle ztráty je obrovská škoda. Teď se z toho musíme co nejdříve vzpamatovat.“

M. Válek [-] - R. Lichý [-] , T. Manderla [-] , L. Vícha [-] , T. Krejsa [-] (85. D. Žurek [-] ) , M. Režnar [-] , D. Wiweger [-] (89. T. Wiweger [-] ) , R. Holuša [-] , T. Moc [-] , M. Lichý [-] , M. Černín [-] (88. M. Šimeček [-] )

C. Josefus [-] - M. Starý [-] , M. Dzierža [-] , F. Linda [-] (46. F. Woch [-] ) , M. Došla [-] , J. Majewski [-] - J. Radek [-] , R. Kolig [-] , A. Teichmann [-] (46. A. Korbel [-] ) - T. Boháč [-] , D. Matyášek [-]

ŽK: 30. L. Vícha .
Počet diváků: 110. Rozhodčí: TVRDÝ Zbyněk - CHLEBOVSKÝ Bohumír, BARČÍK Antonín.